Obchod za rohem (1940)

Pro pořádnou romantickou komedii se dnes člověk musí vydat do starších období kinematografie. Tradičně dobrý Stewart, obyčejný předvídatelný příběh, ale prostě to nemá chybu :) Takové filmy by se měly pouštět na vánoce. 9/10

Únos Šogunova následníka (1989)

Vzhledem k hodnocení a mému nadšení pro podobné filmy jsem čekala trošku více. Pozitivem byla určitě hudba, kvůli které asi jednoho samuraje tvůrci vyzdobili do metalové podoby...i když se tam nehodil, neměl chybu :) A zajímalo by mě, zda ten chudák koník, který udělal tak pěkný kotrmelec, přežil :) 7/10

Kimssi pyoryugi (2009)

Korejský Robinson Crusoe je velmi originální dílko o muži, který je uvězněn na dohled civilizace, ovšem nedovede se k ní dostat, a o dívce, která je pro změnu svou vůlí uvězněna ve svém vlastním pokoji a jen občas se na svět venku podívá pomocí fotoaparátu. Prostě tak trochu příběh o dvou šílencích, který je ale skvělý. Jedna z nejlepších scén je pojídání černých fazolových nudlí...hned by si je člověk taky dal :) Dokonce ani happyend zde nepůsobil špatně, akorát jsem se musela smát jejich anglické výslovnosti...ale kdybych já měla mluvit jejich jazykem, asi bych taky byla k smíchu :) 9/10

500 dní se Summer (2009)

Čekala jsem od tohoto filmu více, vzhledem k mnoha kladným ohlasům, ale jde o obyčejný film, který se některými vsuvkami snaží být originální....což nestačí. Příběh je neobyčejný snad jen povahou Summer, která se ale nakonec stejně změní. A menší spoiler - konec mi přišel trapný...nemám ráda konce, kde vlastně celý film může začít znovu od začátku, jaká je asi tak pravděpodobnost, že s někým, s kým jde na kafe, mu to vydrží? Klidně by mohlo následovat pokračování 500 days of Autumn :) Asi už od podobného žánru nemůžu nic moc čekat, téměř pokaždé mě zklame, nicméně pokud máte rádi podobný styl filmů, asi budete spokojeni, jak jsem již psala, na svůj žánr jde o mírný nadprůměr s několika dobrými scénami. Zajímalo by mě, zda někdy nějaký film překoná Before Sunrise :) (Samozřejmě mluvím o moderní tvorbě, romantických filmů zasluhující si plné hodnocení vzniklo v minulosti mnoho). A co se týče hudby, pokud máte rádi obyčejný pop, určitě se vám bude líbit...mně ne :) 6/10

Moon (2009)

Velmi zajímavé a vcelku i originální sci-fi, které sice nese odkazy na mnohá díla, ale natočit dnes naprosto autorské dílo umí málokdo. Nejvíce převzatá mi přišla scéna ukazující vesmírnou stanici, při níž hrála vážná hudba...takový odkaz na Vesmírnou odyseu musí být nepřehlédnutý pro každého, kdo ji viděl. Hudba nebyla nijak zvláště výrazná, občas mi připomínala Sunshine, ale hlavní motiv, ač byl obyčejný, vhodně dokresloval atmosféru. Herecký výkon Sama Rockwella byl velmi dobrý. Zajímavý byl nápad vyjadřovat emoce pomocí smajlíků :) Ale k dokonalosti zde přece jenom troška chybí. 8/10

Metalocalypse (2006) (seriál)

To je prostě brutální...nejlepší seriálová znělka všech dob 9/10

Avatar (2009)

Avatara bych bez váhání označila za jeden z nejlepších filmů tohoto roku a za film, který na mě letos nejvíce zapůsobil, což bude možná způsobenou mou zálibou v jiných, vymyšlených, světech. Pandora má své kouzlo, Cameron si vzal inspiraci z některých našich biotopů a organismů(semínka jako medúzky, kladivouni, obrovské stromy), dalších pár věcí domyslel a tahle míchanice nakonec dala vzniknout Pandoře, která na první pohled působí pěkně a přirozeně (alespoň já to tak vidím :)), stejně jako modří humanoidní ufouni. Příběh není nijak originální a je vcelku jednoduchý, což ale kvalitu filmu nesnižuje. 3D verzi rozhodně doporučuji, velmi jsem se bála dabingu (nechápu, proč nemohl být film v originále, těch pár titulků, co ve filmu bylo, se dalo číst naprosto bez problémů), nicméně Češi asi podali svůj nejlepší výkon v dabování a rozhodně netahal za uši tak, jako nadabovaný trailer (čímž však nechci říct, že to byl dobrý dabing, jen se dal skousnout lépe než jiné). Nemyslím si, že film měl nějaké ekologické poselství (nebo spíše ochranářské), nešlo tu o zachování krajiny tak, jak se ji snažíme zachovávat my zde na Zemi, tímto bychom brali lid Navi jako zvířata, jimž musíme poskytnout přirozené prostředí, aby se cítili spokojeně. Oni měli se svým prostředím přímé spojení, takže by vlastně šlo o zničení části jich samotných, neboť oni sami sebe chápali jako součást něčeho většího...a tohle my bohužel nikdy nezažijeme...10/10

Gattaca (1997)

Velmi originální sci-fi, které je na nejlepší cestě, aby se stalo alespoň částečně skutečností. Aneb kam až může vést naprostá oddanost k těm čtyřem magickým písmenům G, A, T, C... shlédnutí bych doporučovala všem oddaným genetikům, kteří si myslí, že člověk je svým genomem predestinován (což, doufám, není pravda :)) 8/10

Star Trek (1966) (seriál)

Nechápu zdejší hodnocení....jestli tohle je příliš staré, proč potom tolik filmů staršího data má lepší hodnocení? Tohle není jen o efektech! Dle mého názoru jeden z nejlepších seriálů, já ty staré efekty a kulisy prostě žeru :) Nechápu, proč jsem dříve tomuto seriálu nedala více jak 2 sekundy při přepínání programů, ale naštěstí jsem se k němu dostala později a rozhodně toho nelituji. 9/10

Rudé pole (1987)

Na debut to není špatné, ale pozdější Zhangova díla mi přijdou obsahově trošku silnější. Už zde je ale vidět Zhangovo nadání na vizuální stránku filmu. 7/10