• Pohádka

Charlotte Gray (2001)

Nejdojemnější scéna v tomto filmu byla, jak Charlotte Gray na poslední chvíli napsala dopis jménem matky dvou dětí, která již dávno nežije, ale dětem Charlotte řekla, že je naživu. Jim jen díky tomu nepřipadalo válečné období tak hrozné. Strčila jim tento dopis do odjíždějícího vlaku hrůzy, kde je "jako" jejich matka v dopise ujišťovala o její lásce k nim. Charlotte chtěla dát dětem před jejich smrtí alespoň poslední hezkou myšlenku, i když se jednalo o lež, o krásnou lež. Nikdy už je nespatřila. A tahle scéna ve mně zanechala hlubokou myšlenku, jednu ze stovek myšlenek o tom jak moc krutá a smutná byla válka. Podobně nezapomenutelná scéna byla také v Schindlerově seznamu. OPRAVDU POUTAVÝ FILM Z OBDOBÍ VÁLEČNÉ FRANCIE.

Svatý rok (1976)

Filmy tohoto typu jsou mým šálkem, hlavně když se jedná o staré filmy, ale..... je to tu ale........filmu tak trochu schází šťáva, nějaký náboj, sešup, každej at si tomu říká jak chce. Přesto je to film velmi pěkný, příjemná podívaná. Děj je výborný.

Návrat ke Sněžné řece (1988)

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů od mé puberty. Nádherná příroda a křehká láska spolu s napínavým příběhem vytváří dokonalý soulad.

Nikdo neslyší tvůj křik (1999) (TV film)

Kdyby film nedopadl jak dopadl, dala bych mu i o hvězdičku navíc, ale tím trapným koncem film ztratil celý smysl. Panebože kde je logika celého dění? Přemýšlel u toho někdo vůbec? Ten chlap na konci zemře jen proto, aby NEOPEROVALI jeho snoubenku. Bravo, ano, určitě je lepší zemřít než kdyby ji JEN operovali - ona přece mohla v klidu dál žít a oba mohli být živí a šťastní, ale on radči zemřel. Dnes si raději lidé vybírají smrt před operací. Zajímavá myšlenka režiséra. Ne, fakt mě přišel konec k smíchu. A aby toho nebylo málo, ten marocký přítel pomáhal tomuhle chlápkovi právě proto, aby nebyla smrt jeho dávno zemřelé snoubenky zbytečná a nakonec ten chlápek zemře. Tak nějak mě přišlo, že smrt té jeho snoubenky asi opravdu zbytečná byla. A vůbec, všechno to snažení v tom filmu vlastně bylo nakonec zbytečné.......

Svědkem zločinu (2008)

Divím se, že tu roli Basinger vzala. Mohla to hrát klidně nějaká neznámá druhořadá herečka. Takhle to Basinger degradovalo právě do šarže druhořadých hereček.

Tygr a drak (2000)

Filmy, kde hlavní roli představuje bojové umění nepatří do mých oblíbených a čínské či japonské filmy také něpřilínají mému srdci a přece.......... Kladná kritika mě donutila tento film shlédnout a udělat si svůj názor a ten je vynikající. Upoutal mě svojí odlišností od evropských či amerických filmů, čínskou kulturou, jejich vírou, bojovým uměním a hlavně Závěrem celého velkofilmu. Obdivuhodné.

Mučivá nejistota (2006) (TV film)

Maximálně překvapivý snímek. Název možná neláká, ale děj je o to více zajímavější. Je to jeden z nejlepších krimi trillerů, co jsem kdy viděla a když to navíc točí Francouzi a vloží do filmu svojí osobitost, nemá to chybu. Nečekala jsem takový děj. Spíše než drama romantické bych to nazvala, psycho-drama-krimi. Jedná se o dvoudílný film, ale na konec si člověk opravdu musí počkat, protože ten mě naprosto odzbrojil. Napínavý je film od začátku do konce.

Dívka s perlou (2003)

Sice jednoduchý, ale přesto velmi křehký příběh. Ve filmu nebylo vidět žádného polibku, žádného doteku, přitom vztah této dvojice byl vzrušující, působivý. Prostotu a respekt dokázala Scarlett zahrát v roli služebné výborně. Už dlouho jsem neviděla film, z kterého by sršela taková půvabná křehkost.