• Pohádka

Pretty Woman (1990)

Když slyším Pretty Women, ježí se mi chlupy po těle, hlavně na Vánoce, chacha. NEJSLAVNĚJŠÍ ROMANTICKÝ KÝČ. Julia Roberts nepatří mezi mé neoblíbené herečky,ale když bych se podívala na tento film, spadne tam okamžitě :-) radši se na něj nekoukám a nejen z tohoto důvodu :-)

Let's Dance (2006)

Miluju tanec, dělala jsem ho, takže mě film nadchnul. Skloubení dvou odlišných tanečních stylů mě dostal na kolena. Fantastické. Smyslnost herce Channinga Tatuma mě dostala, jakou ženskou ne. Taneční umění, dynamická hudba a krása mě uchvátili sice víc než kvalita filmu,ale přesto, fim nebyl tak špatný jak tu lidi hodnotí. Vždyt byl smysluplný. Chápu, trochu okoukaný děj. Ale jen pro to, že Pretty Women, Hříšný tanec nebo Ledové ostří byly natočeny jako první, neboli průkopní filmy svého stylu, jsou hodnoceny tak dobře? Jen proto? A ty co přijdou potom jsou horší? Jen proto že jsou poněkud okopírované? Zajímavá teorie, hloupá teorie. Ano, chápu, některé okopírované filmy jsou trapné,ale to doslova bije do očí, ale tohle není ten případ. Neřekla bych že Lets Dance je doslova okopírovaný od Hříšného tance, vždyť tam jde o úplně jiný styl tance a trochu jiný děj. Tenhle film by se měl brát jako film dnešní generace, novodobý film, nijak ho nesrovnávat s Hříšným tancem, to je film starý jak metuzalém, ten patří úplně jinam. A musím se trochu zasmát názorům, že film je horší také tím,že konec je od začátku nad míru jasný. U již zmiňovaných tří filmů a dalších tisíce podobných není konec od začátku jasný?? Jasně že je. A beztak jsou hodnoceny až přehnaně dobře. Tohle mi do hlavy moc nejde. PS: Že je to film pro patnáctky? Mě je 29 a chlapíky s kšiltama na straně a hip hop hadrama jsem nikdy moc nemusela, měla jsem na ně svůj názor,ale v tomhle filmu mě o to nešlo, je mi jedno jak herci vypadaj,kolik je jim LET, mě se líbí jejich umění. Film je skvělý,tečka.

Láska je láska (1998)

Viděla jsem tenhle film tak před desíti lety a vim že mě dostal. Takové filmy jsou důkazem, že patří mezi nejlepší, když si je vybavíte i po mnoha letech co jste o nich vůbec neslyšeli a i ted víte, že byste se na ně s velkou chutí podívali znovu. Je to jiný film, vyjímečný.

Notting Hill (1999)

Dlouho jsem ten film odmítala vidět, protože jsem měla za to,dle slávy toho filmu,že to bude slaďák přeslazený. A on to sice trošku slaďáček byl,ale měl kouzlo. Celkem normální,obyčejné kouzlo,nic přehnaného a to se mi líbilo. Ujetá rodinka a teda Hughovo spolubydlící byl famózní. Nejdřív jsem si nebyla jistá jestli se do tohoto žánru hodí,ale jo,nakonec hodil na tenhle romanťák zcela jiné světlo a byla to bomba. I když ve skutečnosti si myslím že tak normálně myslící, celkem inteligentní a čistotný William by určitě nebydlel v jednom bytě s takovým blbem :-) ale když dali scénáristi tyhle dva do filmu, udělali dobře. A Julia R. svoji roli nijak nepřeháněla, hrála tu celkem skromně a to bylo taky dobře. V jiných filmech už mě někdy lezla krkem (Například Pretty Women), už jsem si říkala že ta snad hraje jedním stylem,že neumí hrát jinak a tady moje mínění trochu poopravila.

P.S. Miluji Tě (2007)

Moje váha má na pravé straně čtyři body a na levé tři. Váhám,ale nakonec dám tři bodíky. Film se opravdu povedl, celý průběh filmu byl sice smutný,konec konců jinak to být nemohlo když tam zemřel jeden ze dvou hlavních hrdinů,ale i přesto byl film půvabný díky nadějné myšlence tohoto filmu. Došlo mi oč v tom filmu šlo. Ona potkala svého vyvoleného na cestě. Potom se náhodně potkali po druhé a to byl důkaz toho, že patří k sobě,protože jejich cesty se opět sešli. O to také Holly při prvním setkání šlo. A pak dlouho po jeho smrti když se poprvé potkala s jedním zpěvákem v baru, kterého hrál Jeffrey Dean Morgan, by se dalo říct že to skončilo v první minutě když utekla z toho baru. Jenže pak se opět naprostou náhodou potkali na jezeře. Tím pádem to byl on, druhý muž jejího života, její druhý vyvolený. Uau. Bomba. Brrrr, ale nechtěla bych prožít to co Holly, ztratit někoho tak blízkého. PS : Jeffrey Dean Morgan je opravdu sympaťák.

Pelíšky (1999)

To už je dnes snad klasika. Zajímavé je, že spoustu českých profláknutých filmů má svoje hlášky, Slunce seno jich má snad nejvíc a potom Pelíšky. Těch je tolik že je na prstu nespočítám. 91 procent úspěchu filmu hovoří za vše i za herce.

Tajemství staré bambitky (2011) (TV film)

Tak tuhle pohádku beru, ta se docela vydařila :-) pěkná, samozřejmě ještě pořád se to nedá s klasickými starými pohádkami srovnat,ale už se to blíží. Je milá,úsměvná,vtipná,romantická,nápaditá. Vše mi tam sedí, i herci a jejich postavy,až na tu kmotru v tom klobouku co byla na blízku Aničce a jeho otci. Místo ní bych obsadila určitě nějakou stařenku,to tak bývá v pohádkách a nebo když už, tak bych jí sundala ten příšerný velký klobouk a dala jí na hlavu nějaký dobový čepec. Ten klobouk se hodí pro nějakou vílu nebo kouzelnici, vím já, ale tyhle klobouky se v té době nenosily, to někdo ze štábu vyhrabal z půdy ne :-) T. Klus dokázal, že herectví mu jde a výteční byli Lábus s Vladykou. A teď čtu, že Klus vlastně studuje herectví, tak proto ten dobrý výkon. Já si říkala, že na zpěváka má opravdu dobrý herecký talent a on do toho fušuje, hmmm,bravo. Herectví mu sluší, ten zpěv taky.

Dešťová víla (2010)

A já na to chtěla jít do kina, ještě že jsme nakonec nešli. Proč to ty lidi točí? To radči žádnou pohádku než takovouhle!! Konec nebyl k zahození, ale jinak ve srovnání s klasickýma pohádkama, ostuda.

Barevný závoj (2006)

Okouzlující sounáležitost dvou lidí a snaha pomáhat. Člověk by neřekl že čas, izolace a odvaha dokáže probudit ve dvou lidech lásku, kteří se předtím nenáviděli. Doktorovy charitativní činy probouzí v jeho ženě obdiv a tím se mění její pohled na jejich vztah. Vskutku velice citová záležitost. Obdivuhodný film. Obsazení herců se víc než povedlo. Oba byli fantastičtí.

Ženy v pokušení (2010)

Na to že české novodobé filmy nejsou šálkem mé kávy, asi proto že jsou v mnoha směrech trpké, což zkazí celý děj, tahle komedie se povedla. Fakt jsem se zasmála. Úžasný seky. Ale to je to o čem mluvím, najednou koukám a konec byl opět trpký. Proč??? Proč to zase kazit sakra??? Tohle měla být komedie ne tragikomedie. Celý film by byl naprosto bezchybný kdyby dopadl dobře. Prostě normálně dobře. Ale Češi to musí vždycky zakončit nějak negativně nebo nevysvětlitelně. Tenhle jejich dar je k naštvání. Ale i přesto jsem si dojem z filmu nenechala zkazit. Smrt Vilmy se mi do toho filmu sice nehodila,ale přesto i to natočili vtipně,takže se to dalo zkousnout. Film prostě SUPER. E. Balzarová ač nebyla, teď je mojí jedničkou :-)