Cuky Luky Film (2017)

Nuz, z principu odpad, to je nefer a prikomplexovane. Kredenc som otvaral kazdu sobotu, pobavil ma, ale tento pocin v kredenci nesedel. Sliapal si vlastny kamenny chodnicek, bol farebny, vesely a uleteny. Miestami vtipny, samozrejme nastala situacia kedy sa mi zpyrila pokozka, nechty som zadrel do operadla a z ust mi vysla zvlastna pachut. // Obsahuje dokonca sceny , pri ktorych som musel odvratit zrak od platna ( Tweens, Drobna) // . Dievcata svoje role velmi dobre zili, strateny Janak len neisto plnil spary medzi napadmi. Keby som vedel ze ide o totalny potrat, isto by som siel radsej na prvosienky. Celkovo neurazitelny a stravitelny pocin , pre tych co maju radi farby, absurd, prekvapive konce a neznasaju smotanku. Ta tretia je do fondu slovenskej kinematografie. P.S: Tych zvieratiek mi je luto,....

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Poctiva akcna naloz, ktora sa s nicim nesere, Na krvavej taci serviruje uthrnute hlavy , nohy ,ruky, hrtany, vnutornosti, sipy, miny, blato, dazd , hady a pot. A to vsetko v kratsej metrazi, kde je stihnute vlastne vsetko, co mal Sly v hlave. A nemal cas ani krvacat. Tylerova taktovka vniesla trocha sentimentu, vobec nie na skodu a lahodne podtrhava cele dianie (a John rambo -motiv vyvolava prijemne spomienky ) . Zaverecny masaker zatial vedie.

Aluna (2012)

Bratranci z Kogi maju vo vsetkom jasno od pociatku a ja im davam za pravdu a kazdemu zvuku, ktory z nich vyliezol. Naopak zle mi prichadza z pochybovacnosti a skeps "odbornikov" v bielych satach a perom vo vrecku, ktorí dupu do zeme tvrdenia domorodých kmenov a snaziac sa presadzovat ,v podstate ten isty pohlad , no odbornym slovom, ktore tak pekne s istotou zerie stado. Vsetko je zasraty biznis, ..vratme sa na zaciatok ..k myslienke.

Zúčtování (2016)

Nemastny-neslany- nechutny- divny. Marne hladam vsetko to: WOOOW, nuz nedarí sa mi. Ostavam radsej pri kamenaku, tomuto obstojnaku som nejako neprisiel na vonu. Ostal som privelmi pokojny a znudeny. Ale Ben je cim dalej tym uveritelnejsi a mohutnejsi.

Počátek (2010)

Mna Chris dostal, ako inak, mna dostane stale. Tuto svojim original-sviezim napadom, nabusil akcie, popotrhal emocie, poskumal hlboko skryte zakutia nasich dusi, o ktorých nemame ani ponatia. Zapletka prepracovana, vizual neostava pozadu a vsetko je tak krasne az je to skarede. A vsetky spary plni Hans, ku ktorému nemam co , ako sa vraví, dodat. Pekne od pociatku, polozil ma na lopatku.

Whiplash (2014)

Jazzik je mi srdcu blizky, rad mu nerozumiem a pritom vie rozpalit ohen v krbe. S narocnou temou si =mlady= poradil s nadhladom a je vidiet ze v skole daval pozor. Bezva /spickove-grady, silne sceny, dokonaly strih, kamera, atmosfera / o hudbe ani nevravim / no a v neposlednom rade respektuhodny Jonathan Kimble Simons, ktory i ked len dychne tak zamrazi dusu. Opat film , pri ktorom mam zatate prsty v matraci, pot mi kvapka do taniera, chlpy mi stoja dostatocne vzpriamene a chveju sa silnej palpitacie .""""" Najkrvavejsi hudobny film , aky som kedy videl"""""

Projekt X (2012)

Kvazi "vydokumentovana" rozmaznana americka srajda pre decka , ktore lubia party a podobne infantiloviny, ktora ma voljako nezaujala , unudila a s absenciou humoru asi ani nepobavila (no dobre, Maly muz) ..hm . Zdalo sa mi ze niekedy aj zabuda , ze toci FF. Ale,rozmanity a vesely zaver ma teda prijemne osviezil,sťa prevratena toi-toi. Skoda, tesil som sa...snad...

Psí poslání (2017)

Prilis vesely pocin na slzopud, dojme (drama-sceny fajn, natocene k pokuku) ,ale neroztrha a kedze ma decentne tempo, tak neuspi a bavi az do konca. Klasika obita klisoidnymi latami, "nasucho" zrezirovana, ale za to ma srdce a zaujimavy myslienkovy pochod. Haviky su taktiez fajn, takze smelo do toho. Film, ktory steka, ale nehryzie.

Baby boom (2017) (seriál)

Uplne v poho nahlad za plachtu, za zvuku stonania , kriku, niekedy priam agonie maminiek a prepotenych vevericiek , dost obstojna autent-realka. A da sa pri tom kludne jest. Netreba nadavat a rozculovat sa. Staci prepnut kanal alebo ist si vysivat.

Harold a Maude (1971)

Napapany peknymi myslienkami a napity skvelym soundtrackom, ale obaleny v nudnom trojobale. Asi neni som na sedemdesiatky, skor na mladsie rocniky.