500 dní se Summer (2009)

Chytlava premiesavacka a hravo skomponovana. Bez urazky a nudnych chvil. S civilnym vnemom sa stotoznujem a vidim/videl som triezvo i bez sentimentu. Marc sa pohral a vyhral. Hudobny podmaz- paradny doplnok. Na ich tvare len tak nezabudnem. Aplaus!

BJD (2007) (koncert)

Jazz je oslava improvizacie a ja to rad zerem v akomkolvek obraze. Dakujem

O myších a lidech (1992)

Garyho vazena silna svojka, na pozadi istej kritickej situacie. Vyrovnovazil kapitoly, vycibril reziu, naserviroval nejeden tazsi ( slzopudny ) moment (stary pes, steniatko, zaver, etc ) , kedy sa mi srdce rozlialo a viedol seba a Johna po rebricku "najlepsi"stale vyssie a vyssie. Mark k prude emocii taktiez velmi dopomohol. Solim naplno, ostal som rozmolekulovany a so zaschnutymi ocami pri zaverecnych titulkoch. Docela "Georga " chapem ..

Skleněný dům (2001)

Dostatocne dopriemerovana kalk thrill/drama, kde nudu strieda obcasny napinavy atmo-moment. Ani dnu, ani von. Taku sukromnu hviezdicku davam vyfarbovacovi CH.Y. / a jeho kristalovo cistu hudbu, ktora funguje aj samostatne no a filmu dava patricne mysterium.

John Wick (2014)

Prijemne nasraty Keanu v pekne stylizovanom popcorne za zvuku palieb a nakopnuteho soundtracku. Respekt pred panom Wickom. Nenadavam mu, a ani on mi nenadava. Silnejsie priemerny vztah za nocneho dazda.

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Prijemna valecna oddychovka. Silne zrezirovana, klasiky linajkovana, bez zbytocnych fanfar. Sice som ocakaval krvavy meganarez, no s naturalizmom a autenticitou ma velmi blizko, takze samoucelny krvavy kupel vlastne ani neni treba.A kasting sa podaril na jednicku s hviezdickou (vsetci) Neobsahuje hluche nudne a slepe miesta, ma co ponuknut. Aj potkanom.

Krvavá legenda Bang Rajan (2000)

Pocin, ktory ma nasral a rozplakal jak male zasrane batola. Daco uzasne zo Siamu. Ucel splneny.

Smrt ve tmě (2016)

V pohode zmaknuty atmo-kolorizovany thriller, sice nervy ostali v pokoji, cakal som ze ich budem hladat po okoli. Ale lepsie ako s drotom do oka, pan Lang. Nevidome 4.

Příchozí (2016)

Vycibreny komornak, ktory nema naponahlo,dokaze zamysliet a prekvapit. Sila tkvie v myslienke. Precizna pracicka, vdaka za vizual a zvuk. Hrom do toho!!

Je to i můj život (2009)

Dojal a vyzdimal, nechal popremyslat a uvedomit si. Citlivy Nick.