Temné lesy (2020) (seriál)

1. série - 80 % No, tak to jsem vážně nečekal. Poláci to rozjeli. I když se nejedná o nic temného, maximálně tam byl temný stín v lese, je to vlastně skvělá detektivka. Promyšlené postavy, zajímavý příběh, který udrží pozornost do samotného konce. Vyváženost mezi flashbacky a přítomností. Možná bych natáhl poslední díl a víc si pohrál s koncem, spousta linek byla až moc rychle vyřízena. Jo a pustil jsem si to s dabingem, abych si to více užil - nic proti :) Spokojenost, vážně! Víc takových.

Tiché místo: Část II (2020)

Mít tam tak více flashbacků, tak je to snad na 5 hvězd. Naprosto skvělé pokračování, které neztrácí dech, naopak je lepší jak prvotní příběh. Má to spád, dokonalou kameru, vcelku slušný příběh a hrátky se zvukem tomu dodávají šťávu. Příště fakt více vzpomínek na minulost a také Johna Kr. a není co vytknout.

Volání divočiny (2020)

Jsem z toho poněkud rozpolcený. Na jednu stranu jsem rád, že se nepustili do natáčení s živými zvířaty (jelikož by to bylo hodně náročné a některé scény by natočit ani nešly), ale na druhou stranu koukat se celou dobu na digi zvířata, která k těm reálným mají daleko, to taky chce odvahu. Ale když na tu ideu přistoupíte a budete to brát jako rodinný film, dá se to přežít. Líbí se mi, že se snažili držet se předlohy, kterou jsem náhodou toto léto četl. I když se nemohli inspirovat zcela stejně, protože se vydali směrem rodinného filmu a ne drsného dramatu jako v knize, tak to působilo velmi dobře. Příště bych vypiloval digitální zvěř, která by v dnešní době dle mého názoru mohla vypadat už lépe, a byl by to skvělý rodinný film, který by si užili nejenom děti, ale i my ostatní.

V síti 18+ (2020)

Palec nahoru za to připravenost a odvahu do toho jít, protože být u toho a natáčet to, to vážně muselo být těžké. O tomto problému jsem moc nevěděl a je fajn, že se to díky filmu dostalo do širšího povědomí. Doufám, že křivka na grafu s těmito případy po uvedení premiéry klesla na nulu! Kromě samotného řešení problému je dokument vážně podařený. Kulisy pokojů jsou na jedničku, holky hrají dobře, i když ty dvě jsme moc neviděli, jelikož kamera zabírala víceméně jen Terezu Těžkou. Když mluvíme o ní, ta se role malé holky ujala fakt na jedničku a neznat detaily, tak si vážně myslím, že to je dvanáctiletá herečka. Nehledat chyby a hlavně se starat o prevenci - což je už na vás rodiče. Těchto existencí se žel asi nezbavíme.

Vychováni vlky (2020) (seriál)

1. série - 60 % Po rozporuplném rozjezdu mne to celkem chytlo a musím uznat, že navzdory nedostatku času, jsem seriál zkoukl celý celkem brzy. Ale čím blíže jsme k finále byli, tím horší to bylo. Nelogické chování postav, děj se jakoby zasekl a už nepředvedl nic zajímavého. Mám z toho smíšené pocity jako u Promethea či Covenanta. A ohledně Travise Fimmela, hraje dobře, ale hraje všude naprosto stejně...

Vyproštění (2020)

Příběhově naprosto prázdné a předvídatelné, ale jako akční film to funguje na jedničku! Přehledná akce, žádná hluchá místa, krásný vizuál a neohrožený Chris. Takto si představuji akčňák.

V zajetí (2020)

Film, jenž není hororem a ani vlastně mysteriózním počinem (kdo ty žárny určuje?), ale i tak hutné psycho to bylo. Pár game changers se našlo a vše vylepšuje zážitek, že herečka Kiera Allen je skutečně na vozíku. Fajn jednohubka.

Wonder Woman 1984 (2020)

Čekal jsem odpad, nakonec to tak hrozné nebylo. Oproti prvnímu dílu ale diametrální rozdíl. Příběh o ničem, není dotažený, takže spousta rozhodnutí nedává smysl. Záporák celkem fajn, ale moc nechápu jeho motivaci. Vše by se ale asi dalo skousnout, přeci jen se jedná o komiksárnu a zde spoustu věcí lze odpustit. Co je ale tristní, tak to je samotná akce. Digitální až běda, srandovní, odbytá a vše možné, jen je pořádná akce. A to je škoda.

Zac Efron nohama na Zemi (2020) (seriál)

Po zhlédnutí dokumentu o životě Jordana jsem fakt nečekal, že mne dokáže ještě nějaký jiný dokumentární projekt tak rozebrat. A to s Efronem v hlavní roli. Doposud jsem na něj pohlížel jako na frajírka, kterého sledují miliony fanynek, ale hleďme, nějak se nám vyloupl. Skutečně zajímavý dokument o tom, jak lidé ničí planetu a jak i přesto má co nabídnout. Zajímavé teorie, potraviny, rostliny, projekty... je toho kvanta. Kromě toho tu máme i hlavní dvojku, která se škádlí a je s nimi legrace. A poslední díl, osobní dopad, to jsem nečekal a ten mě dorazil. Někdy si to pustím klidně znovu. Je to pozitivní, zajímavé, poučné, ale zároveň smutné a tragické...

Zámek a klíč (2020) (seriál)

1. série - 70 % Já, jako člověk původním komiksem nepolíben, hodnotím první řadu tohoto seriálu velmi kladně. Sympatické obsazení, vcelku poutavý příběh, pár lekaček se našlo. Ale i tak tomu něco chybělo. Trochu to celou dobu zapadalo do rodinné podívané, skoro až pro dětské diváky, což je rozhodně škoda. Z celého domu a klíčů by se dalo vytřískat více, ale jak jsem psal už, neznám předlohu. Tak jako tak, spokojenost. Konec nepřekvapil, tak nějak jsem si myslel, že se to stane, přesto i tak skončil zajímavě. Těším se na další sérii. 2. série - 60 % Více méně natahovaná kaše. Až do posledního dílu se skoro nic neděje a mám pocit, že samotní tvůrci nevěděli, jakým směrem se vydat. Hledání klíčů ubylo, akce také a jakmile přijde kýčené finále, tak je vidět menší rozpočet.  A křídla tomu dodala nádech béčkovosti. 3. série - 50 % Bohužel to spadlo do béčkového zpracování. Stalo s to nezajímavým projektem, kde scénář nedává smysl, dialogy jsou úsměvné a příběh vás vůbec nezajímá. Škoda, první sérka mě chytla.