Trol (2022)

Pokud přijmete ideu, že po norských horách běhá trol, tak film dokážete asi akceptovat. Jinak budete kroutit hlavou. Norové si chtěli udělat svůj akčňák, ale godzila už je zabraná, tak si vymysleli trola. A povedlo se jim to. Fajn jednohubka.

Ztraceni ve vesmíru (2018) (seriál)

1. série až 3. série - 80 %  Sice mi chvilku trvalo, než jsem celý seriál dokoukal, ale jsem rád, že jsem vytrval. Je to moje guilty pleasure, které má jednoduchý příběh plný klišé, ale vám to nevadí. Vizuál jedna báseň, sympatické postavy, hudba jak z velkofilmu - co víc si přát. Vidět to v pubertě, tak brečím štěstím. Spokojenost.

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

Tleskám nad pečlivostí a námahou s loutkami. Je to nápadité, vlastně mistrovské "hororové" dílko od samotného mistra podivností. Není moc co psát. Musí vám to jednoduše sednout.

Mr. Olympia - Příběh bratrů Weiderových (2018)

Příjemný životopisný film, který možná na mě až moc pospíchal, ale určitě mu nejde odepřít zajímavost obsahu. Ať už, jak zazní ve filmu, "zvedáte harampádí, abyste měli boule na pažích" či vám cvičení nic neříká, rozhodně je životní cesta těchto dvou bratrů inspirující a zajímavá.

Jak básníkům chutná život (1987)

Vlastně lepší než dvojka. Příběhově možná slabší, přesto plné nesmrtelných hlášek a momentů. Trilogie jako celek nemá prostě chybu.

Jak básníci přicházejí o iluze (1984)

I když jsem trilogii Básníků viděl jako mlaďoch, nepamatoval jsem si je, a kvalitu cením až teď v dospělosti. S čistým srdcem mohu říci, že po znovu zhlédnutí zatím zůstává jednička genitálním počinem, dvojka skvělým filmem.

Já jsem Groot (2022) (seriál)

1. série až 2. série - 70 % Je to roztomilé, nevinné, s krásnou animací a delšími závěrečnými titulky, než je samotný díl. Nic vám to příběhově nedá, musíte mít rádi malého klacka a hlavně, je to pro děcka, takže nač si stěžovat... Už dlouho se mi nestalo (vlastně asi nikdy), že bych viděl dvě série seriálu za 25 minut...

Air: Zrození legendy (2023)

Což o to, příběh zajímavý to je, ale styl vyprávění mi nějak nesedl. Problém není to, že asi všichni tušíme, jak to s Jordanem a botou dopadne, ale chyběla mi nějaká dynamika, nějaký drive, který by samotný příběh okořenil. Známé tváře nestačily, i když zahrály své role tak,  jak bych čekal. Přesto jsem rád, že jsem mohl vidět, jak to probíhalo. Protože ... "bota je jen bota, dokud si ji někdo neobuje..."

Pád domu Usherů (2023) (seriál)

Velmi zajímavé zpracování rodiny Usherů, které v moderním hávu nakonec dopadlo dobře. S původním filmem toho je zde pramálo společného, ale naopak zase milovníci Edgara Allana Poea budou tleskat blahem...nejde pouze o názvy epizod dle jejich povídek, ale těch pomrknutí (někdy více než jen pomrknutí) je zde vážně hodně a to diváka prostě potěší. Horor to sice není, ale několik lekaček bylo, příběhově zajímavé natolik, aby to udrželo pozornost celou minisérii a herecky slušně ztvárněné.