Jak básníci přicházejí o iluze

• SK název

Ako básnici prichádzajú o ilúzie

Komedie / Romantický

Československo, 1984, 98 min

O studiu na vysoké škole nebylo natočeno víc lepších filmů. Škoda že to tak uteklo :-)(5.1.2003)

Tenhle díl se mi líbil ještě o fous víc, než jednička - hlavně krásný Svěrákův seminář o umístění věcí na pracovním stole nemá chybu.(27.1.2005)

Naprosto geniální komedie ze života studentů prvního ročníku medicíny, ale všichni víme, že to přece není to hlavní, že?;) Hlavní jsou naprosto geniální hlášky, kterými nás častují pánové Kříž, Matásek, Roden a obzvlášť Přeučil a Suchařípa. 80% PS: Jsem rád, že jsem studoval, co jsem studoval:)(19.5.2003)

Menza, první skušenost s "protekcí" a hlavně změna prostředí Básníkům velmi prospěly. S nimi je to tak, že se na ně mohu dívat znovu a znovu bez omrzení... :-)(19.5.2003)

Dvojka a trojka o něco kvalitativně předčily jedničku a ve své době to byly opravdové megahity. Dnes už samozřejmě trochu "vyšuměly" (i díky neustálým televizním opakováním), ale i tak jde stále o velmi dobrou zábavu.(26.8.2002)

Já tedy o iluze v dobrou českou komedii nepřišel.(8.6.2006)

Kříž v další básnické podívané, které byla smíše zábavná...(29.7.2008)

Vrchol série, co se postav, hlášek a nápadů týče. Mireček, Vendulka, sektorové rozpracování pracovního stolu a Pavel Kříž v nejlepší formě.(19.4.2006)

Pořád slušná zábava, tentokrát z vysokoškolského prostředí.....(17.11.2007)

Druhej dil basniku ma v podstate porad stejnou kvalitu, jako prvni dil, s tim rozdilem, ze pusobi vic profesionalne, ale zas na druhou stranu uz neni tak bezstarostnej, problemy se skolou atd. Ale opet je vse podano humornou formou. Stepanovo holka Adriana Tarábková je taky perfektní, ale precejen mam radsi Boruvku. Ale jinak se v podstate o tomhle filmu da napsat to samy, co o prvnim dilu, akorat je tu mozna vic hlasek, hlavne diky vysokoskolskejm profesorum. Opet skvela zabava.(29.1.2007)

Určitě nejlepší díl básníků.(12.11.2004)

Asi nejlepší díl o básnících. Vzpomínky na prvák na vysoký jsou s tímto filmem uplně živý. "... kvantitativně předimenzované nakumulování učebnic v sektorech A1, A5 a B1. Tři hromady je skutečně moc" :-)(7.5.2009)

Bezkonkurenčně nejlepší a také můj nejoblíbenější díl Básníků :)(4.7.2004)

Tenhle díl u nás stejně jako první hraje dokola. Dokonce si troufám tvrdit, že jde o nejlepší díl série.(21.7.2005)

Po prvých skúsenostiach s problémami okolo lásky a prvých erotických radovánkach sa na Štěpána a Kendyho rúti ďalšia životná nástraha, ktorou je obávaná vysoká škola. Vtipné situácie, ktoré prináša študentský život majú však skutočne veľmi kvalitnú úroveň, k tomu nejaké ďalšie pobláznenie a o zábavu je postarané. A keďže život študáka je podobne v tuzemskej problematike zobrazený asi len tu, tak tento diel ešte máličko preskočil prvý. Čo iné sa dalo čakať, hneď od začiatku som vedel, že jednoizbové spojenie černocha, Moraváka a dvoch flákačov nemôže dopadnúť zle. 85%.(9.3.2008)

Nejlepší díl série, alespoň mně to tak vždy připadalo...O prázdninách se na něj znova podívám a věřím, že si ho díky ukončení prvního ročníku medicíny užiju ještě víc...Tak jsem si ho zopakoval a musím říct jedno - co nejdřív si podejte přihlášku na lékařskou fakultu, pak dostane tahle komedie další rozměr ;) !!!(4.6.2004)

Druhý díl je maximálně naplněn hláškami a situacemi, které vysokoškolské prostředí nabízí. Hned na začátku se nám objeví „cizinec z jižní Moravy“ s pořádným jídlem... a vysvětlí jim, že na jižní Moravě zavírají cizince do sklepů a na severní do dolů. :-) Pak se objeví Svěrák se svým předmětem duševní hygieny a sektorovým rozpracováním pracovního stolu... BTW - tenhle předmět skutečně na jedné nejmenované fakultě probíhá!!! A je skoro stejně legrační! :-))(27.10.2003)

|| Scenár: Ladislav Pecháček, Dušan Klein | Hudba: Zdeněk Marat || Príjemná zábava na jeden večer nie len pre medikov. Vydený ako 1. z viacerých dielov ságy.(8.2.2013)

Druhý díl BÁSNÍKŮ je dnes komediálním historickým filmem o skutečné podobě vysokoškolského studia pozdního komunismu. Hravost a nadhled, které ho provázejí, nezmizely, dospělost a vážnost, kterým se při nejlepší vůli nemohl vyhnout, nepřevládají. Výhody, nabízené tehdejším režimem, musejí na jedné straně dnešním studentům připadat jako sen, na straně druhé však dnes musí stejně zákonitě šokovat úzkost obzorů, příznačných pro předlistopadovou dobu. Příběh o dospívání, který mi ve své komediální podobě připadá jako varianta obdobně komponované a postupně vznikající Truffautovy pentalogie, si pohrává s variantností budoucího života: tou slušnou a nezištnou a tou rvavě konzumistickou. Bezradnost, kterou vyzařuje, není v žádném případě autorským selháním; naopak skvěle postihuje skutečný ráz doby karikatur rezavějících ideálů. Nenápadnost kvality je nápadným rysem poctivého Kleinova i Pecháčkova umění. Tuto formu nenápadnosti jim lze jen upřímně závidět.(2.1.2008)

Nejlepší díl "Básníků". Od jedničky se dostal v komice ještě někam dál a s novým prostředím přišel i trochu jiný typ humoru hlavně díky kamarádům z koleje. Zvláště byly humorné ty scény, ve kterých vystupuje Mireček ("jdu vyměňovat genetické informace"). Pochybuji, jestli někdo někdy natočí lepší filmy o mládí a dospívání než jsou první dva díly "Básníků". "Klíííííííííííd".(9.2.2006)

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13