Dušanu Kleinovi se podařilo udržet vtip i ve třetím pokračování, sledujícím čerstvého lékaře v praxi. Tady měla ovšem série skončit.(26.5.2003)

Poslední díl básníků, který ještě drží laťku tak vysoko, jak byla nasazena prvním dílem, dokonce je v něčem i o fous lepší než předchozí filmy, nečekaný jev...(27.1.2005)

No, Evu Vejmělkovou jsem nikdy nijak zvlášť nemusel a to básnění už tu taky nefunguje jako v předchozích případech, nicméně za ten mladický střet s realitou, vystřízlivění do dospělosti a centrální plánování si třetí díl zaslouží alespoň těch 60%.(12.2.2007)

Podle mě jsou první tři básníci na stejné úrovni, ale mám zkrátka pocit, že všechno dobré do sebe třetí díl vstřebává a jaksi to umocňuje...takže tento mám nejvíc rád.(5.8.2002)

Staří a stále dobří básníci. Již třetí díl s nepatrně klesající(nebo nepatrně stoupající?) kvalitou. Herci stále stejní až na vyjímky. Dobrá zábava i po letech.(7.9.2004)

Mně v dětství básníci úplně minuli. Vlastně vůbec nevím proč. Je fajn ale i dneska přijít s něčím z minulosti, co vysloveně překvapí. Přítelkyně vedle mě odrecitovala řadu hlášek, myslím si, že jednou na tom budu stejně. Tihle básníci jsou totiž přesně tím typem filmu, který neurazí ani na podesáté a pobaví minimálně i na posté. Česká klasika, ale to zaručeně každý už ví, jenom já jsem opožděnej.(17.12.2013)

Mě tedy s básníky fakt chutná život .(8.6.2006)

Pokus o věrohodnou atmosféru každodenního všedního života bez školních představení a univerzitních lásek. Logicky tak tenhle díl stárne nejrychleji a pětadvacet let po svém vzniku už v některých epizodách zkrátka drhne. Štěpán je ale naštěstí pořád romantickým snílkem. S menším množstvím naivních tužeb a snů, ale všechno divákovo odříkání plně vynahrazuje geniální romantická linka na zámku. Takže na jedné straně nepochopitelné přešlapování na místě (sklípek), na druhé nejsilnější romantika s dokonalým závěrem.(26.4.2005)

Treti dil je uz takovej krapet vaznejsi, ale samozrejme nijak zvlast, porad je to pohodova komedie. Stepan tu ma tentokrat Evu Vejmělkovou, ktera neni spatna, ale je horsi nez dve predchozi. Nejvetsi klad tohohle filmu je podle me v pritomnosti Toničky - Jana Hlaváčová, protoze ty jeji reci fakt nemaj chybu. Film ma v podstate stejne kvality, jako predchozi dily a opet je skvelej.(29.1.2007)

Tohle měl být dle mého názoru poslední díl.... další dva díly se s prvními tři nemůžou absolutně rovnat.....(17.11.2007)

Podle mě tímhle dílem měli básnici skončit.(12.11.2004)

Tohle je vynikající komedie, kterou si vždy rád pustím. Tady je opravdu neuěřitelný úkaz, a to třetí díl stejně dobrý jako dva předešlé. To se jen tak někde nevidí.(21.7.2005)

Jednoznačně nejlepší z "5 dílů básnické trilogie" zobrazuje profesní začátky našeho známého ŠŠ. Konfrontace mladého idealisty se systémem mě vždy spolehlivě dostane, protože mé osobní zážitky a dojmy jsou celkem stejné. Taky bych byl pro to, aby u tohohle dílu básníci končili. P.S. A souhlasím, že Píšťalka je nejhezčí. "Já nejsem nikde organizován, takže si mohu malovat co chci a jak chci."(23.6.2006)

Naznačovaný mierny pokles kvality sa dostavil aj z mojej strany. Ale naozaj len mierny, takže trilógiovskí básnici majú ešte skvelú formu, ale týmto putovaním a predieraním sa v mladom živote mohla táto púť kľudne skončiť a myslím, že by sa nikto nenahneval. A to je pomerne prekvapenie, pretože dosadením toľkých osobností v roličkách s toľkým potenciálom sa toho dalo čakať oveľa viac. Ale bude to asi tou stratou poetickosti. 70%.(31.3.2008)

Rudolf... ach, Rudolf. Nicméně čím víc se zavrtávám do hlubin básníkovského mýtu, tím jako větší blbost mi onen připadá.(7.3.2010)

|| Scenár: Dušan Klein, Ladislav Pěcháček | Hudba: Zdeněk Marat || Ešte stále slušná zábava vĎaka divnej nadčasovosti, ktorá spôsobuje, že človek má pocit, že sa film odohráva v súčastnosti. Len aby to nebolo spôsobené realitou, že sa naše republiky za 25 rokov nikam neposunuli :D(21.2.2013)

I třetím pokračováním si "Básníci" udrželi velmi dobrou úroveň. S novým prostředím přichází i jiný druh humoru. První dva díly byly studentské svižné komedie, kdežto zde je spolu s romantikou, která zůstala, místy hořký humor i tragika. Eva Vejmělková alias Píšťalka je asi nejhezčí ze všech Štěpánových holek. Z humorných scén se mi nejvíce líbila scéna v moravském sklípku. Dušan Klein a jeho scénáristická a herecká parta nás opět příjemně pohladili po duši.(16.2.2006)

A - finále. Další polistopadové pokračování už prostě odmítám spojovat s touto nezapomenutelnou, takřka bezchybnou třídílnou ságou o životě jednoho zvláštního člověka´, s duší básníka. Co ses naučil, musíš umět nějakým způsobem prodat. A Štěpán se snaží, co to jde. Hořce zklamaný z románků s Borůvkou a Jeskyňkou už se také vzdal recitování veršů, když však potkává Píšťalku, je v tom zase až po uši. Celý film opět spolehlivě drží kvalitu, stále rezonuje tou samou pohodou, jemnou ironií a nevtíravým vtipem, i když už se pomalinku vkrádá pocit oné šedi dospělého života, kdy už se na barvy a bezstarostnou atmosféru studií jen vzpomíná. Dušan Klein - v tom podepisuju názory mnohých přítomných - měl tímhle dílem skončit a zanechat tak třídílné veledílo, které by navždy oslovovalo diváky všech generací. Škoda. Přesto však, vřelé díky pane režisére, díky i vám pane Kříži, za ztvárnění nezapomenutelné postavy v dějinách českého filmu a vůbec... Básníci nikdy nevymřou, ne dokud se tyhle filmy budou promítat. 90% a 100% za celou trilogii.(23.6.2006)

Básníky mám všechny rád, ale už je zase dlouho nechci vidět! :-)(15.7.2006)

Štepánek Šafránek úspešne absolvoval vysokoškolské štúdium v Prahe a stal sa z neho doktor medicíny. Vracia sa späť do svojho malého mestečka, kde dostane prácu v miestnej nemocnici. Tam sa však dlho neohreje. Je presunutý do bohom zabudnutého Bezdíkova, kde má slúžiť ako obvodný lekár. Zdá sa, že už to ani nemôže byť horšie, ale práve tam ho čaká ďalšia jeho životná láska, učiteľka hudby, krásna, blonďavá Píšťalka ufúkaná Alena Hubáčková. Tú stvárnila slovenská herečka Eva Vejmělková. Ja to považujem za jej najlepší herecký výkon. A pravdepodobne to bola aj najkrajšia partnerka, ktorá sa objavila po boku Pavla Kříža, v tejto básnickej sérii. Seklo im to spolu. ***(4.4.2013)

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10