Drákula: Neznámá legenda (2014)

Není to žádný trhák. Nad tím se režisér moc nezapotil. Jednoduchý příběh s klasickými dialogy. Scénárista taky neměl moc práce. Efekty a podobné věci jsou dobré a vlastně celý film jede v duchu tohoto hodnocení. Mě nejvíce zaujal konec filmu, který byl na všem nejlepší. Dobrý tah a jednoznačné plus.

Iron Man (2008)

Mám spoustu filmů od Marvelu rád ale nejsem ten typ, který čte komiks. Proto jsem o žádném plecháči nevěděl, až do doby, než jsem shlédl tento akčňák. No a nic lepšího mě potkat nemohlo. Robert Downey Jr. je sakra dobrý a role mu sedí jak vyšitá. Jeho jméno se pro mě tímto proslavilo stejně jako název Iron Man. No a ten oblek je prostě boží. Myslím, že se na mé PC tapetě dlouho udrží. Sarkasmus a vtip Tonyho baví celý film a získává to celkově na šarmu. Můžu si to pouštět znovu a znovu. Už se těším na další pokračování.

Chraň nás od zlého (2014)

Po zajetí démonů je těžké srovnávat horory protože vysokou laťku nelze tak snadno přeskočit. Chraň nás od zlého má však dobrý detektivní příběh s klasickými momenty strachu a občasného leknutí. Nechybí zde humor v podání kolegy hlavního hrdiny, který dokáže vždy trefně zhodnotit situaci. Dobře se zasmějete. Velmi to filmu pomáhá a přidává na zážitku. Na to, že je to klasika a nic nového zde nenajdeme, mě to osobně překvapilo a potěšilo. Jsem rád, že bylo přiblíženo prostředí policejního postupu a vyšetřování.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Hodně utažené za vlasy ale dobře to baví. Je potřeba přehlédnout pár myšlenek, ovládání strojů atd., které jsou směšné. Jinak Vás docela strhnou epické bitvy mezi stroji a monstry. Akce je podkreslována zvukovými efekty, které umocňují zážitek. Doporučuji si pustit na zvukové sestavě, kde ty basy budou pěkně proudit. Děj je triviální ale zachraňují to vedlejší postavy a najdete zde i nějaké scény, kde se zasmějete. Dobré ve 3D.

Divergence (2014)

Hodně sladký film. Tak mě dlouho nic nevzalo. Maminky a tatínkové neohroženě pokládají své životy pro své dětičky, kteří bojují proti bezpráví. Možná jsem divergentní ale takové rodinné trháky hrají v sobotu nebo neděli, myslím hned ráno po tom jak skončí kreslené pohádky. Knihu jsem nečetl ale ve filmu je spousta chyb. Co se týče frakcí, života i jeho smyslu v celém filmu. Vše se tady někdy vymyká logickému myšlení jako kvantová mechanika. Jediné co stálo za to, byla hudba. Při tom z toho šlo vytěžit hodně.

Mandela: Dlouhá cesta ke svobodě (2013)

Film na který jsem se moc nehrnul, protože těch dramat je poslední dobou nějak moc a náš samotný život lze považovat také za drama. Nakonec jsem byl potěšen a zaujat natolik, že jsem běžel do knihovny koupit knihu na kterou odkazuje konec filmu. Idris Elba zahrál roli dokonale. Nelze mu nic vytknout. Díky tomu lze sledovat proslovy a filosofické názory pořád dokola. Mandela se stal pro mě velmi významnou osobností a člověkem, který je pro mě vzorem. Film mi otevřel oči a kniha zase srdce. Nebyla sice dosud přeložena do českého jazyka. Lze ji však sehnat v anglickém jazyce a za tu dřinu, překládat ji, to prostě stojí. Doporučuji.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Pamatuji si díly, kdy Wolverine byl hlavní hrdinou. To už je však dávno pryč a scénář se zaměřuje opět na Magneta a Profesora. Wolverine dostává snad v každém z posledních dílů na držku a jediné díky čemu ještě z X-menů nezmizel je jeho schopnost regenerace a sarkasmu. To je škoda protože díl X-Men Origin byl jeden z nejlepších. Days of Future Past je dobrý film, který sází na zaručený úspěch. Má dobrou stopáž, nové i staré tváře. Mimochodem, scéna z kuchyně velmi povedená. Plné hodnocení však dát nemohu protože po všech těch dílech, se mi zdá, že je to na jedno brdo.

Batman začíná (2005)

Netušil jsem, že je to start trilogie, že to za něco může stát a už vůbec ne, že to bude jeden z nejlepších filmů pro mou maličkost. Člověk si říká na co se dnes podívá. Hle, máme tu netopýra. No tak jo. Však tam stejně nic jiného v tv není. A tak jednoduše vznikne láska k filmu. Konečně žádné stříkání pavučin nebo létání s nataženou rukou v pěst. Temné a senzační drama s hudbou a prostředím. Obyčejný člověk, a jen člověk je zde hrdinou. Žádné marvelovské připitomělé sci-fi. Film plný atmosféry s pořádným scénářem thrilleru. Chris Nolan je automaticky ,,The Best´´ a Hans Zimmer, ten nikdy nezklame. Když uvidíte jednoho z těchto dvou chlapů, můžete tomu zaručeně věnovat pozornost.

V zajetí démonů (2013)

Horor, který nepřináší vlastně nic nového. Pořád je to v tomhle žánru o tom samém. Však tento má skvělou atmosféru, napětí a opravdu nepříjemné až mrazivé scény. Budeme si ho ještě dlouho pamatovat, i na to, jak jsme si přály po jeho shlédnutí nedostat nutkání jít po tmě na wc, protože každý tmavý kout v bytě nám velmi rád připomene pár libových scén. Takže si tleskneme před spaním a přeji Vám dobrou noc.

Černý přízrak (1986)

Film z roku 1986 na který jsem se díval poprvé v roce 2014, takže určitá nostalgie mnou proudila, jako když strčíte prst do zásuvky. Klasický VHS film s dobrou hudbou jako z akčňáku z Jean Claudem. Místo něj tady máme hrdinu Charlieho Sheena, kdy pohled na jeho výraz tváře mě neustále rozesmívá :). Film je ale jinak slušný a zajímavý. Dodge/Chrysler M4S na tu dobu dobrá střela.