Daleko od hlučícího davu (2015)

Chtěl bych zažít dobu, kdy bylo asi zřejmě úplně normální přijít k ženě, se kterou navíc mluvím poprvé, možná podruhé v životě a oslovím ji ,,madam, vezmete si mě? Moc se mi líbíte a tady máte jehně“. To je halus. Scénář je hezky napsaný a ztvárněný. Z počátku se to zdá být jako obyčejná věc, která nijak nenadchne, ale postavy se postupně odkrývají a vše začíná být zajímavější. Matthiase jsem si oblíbil a už od počátku jsem si říkal, že to neskončí dobře a šťastný zamilovaný páreček jako z telenovely tady neuvidím. Zvlášť, když Carey Mulligan hrála svou roli dokonale, a tudíž mi Bathsheba Everdene začínala postupně lézt na nervy. Docela se zájmem jsem sledoval, jak to dopadne. Po zhlédnutí jsem se dozvěděl, že je to jen prequel. To znamená, že se zde nemůžeme bavit o dobře napsaném ději, nýbrž opsaném, ale i tak to bylo dobré.

Tučňáci z Madagaskaru (2014)

Máte děti? Vemte je na to. Budou se bavit a Vy také. Příběh je sice odfláknutý protože je stejný jako tisíce předešlých animáků ale Vaší pozornost udrží právě humor. Když jsem byl v kině, děcka smíchem skákaly na sedačkách trhajíc opěradla, jejich popcorn při tom létal do 3 metrů na všechny strany. Já byl chvílemi s přítelkyní zklamán ale při odchodu z kina jsem na ní sypal spoustu hlášek z filmu, které Vám utkví v paměti. Pár hodin musela poslouchat jak ji říkám Kowalski a požaduji od ní hlášení. Nebyla moc ráda. Dal bych čtyři hvězdy ale prostě mi tam chyběla celá grupa z Madagaskaru.

Beetlejuice (1988)

Celá moje rodina včetně mě film známe nazpaměť. Od mého útlého dětství jsem VHS kazetu s Beetlejuicem měl neustále ve videopřehrávači nebo co to sakra v té době bylo. Dokonce jsem měl, když jsem pracoval jako úředník fotku z filmu na nástěnce. Bylo to kostra úředníka. Já toho broukodžuse prostě miluji. Vzpomínky na dětství. Forever men.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Hodně těžce zkažený úvod přitepleným HFR 3D, který mi zaručeně zkazil úvod s drakem. Pak se ale na to dalo zvyknout. Z hořkosti mě pak vyvedla dobře odvedená cesta šílenství Thorina a chytré či odvážné jednání Bilba. Vytvořil jsem si k téhle zápletce pouto a na konci to do mě dobře nakopalo emoce. Dle traileru, který bez váhání označuji za nejlepší v tomto roce, lze zpozorovat mnoho vynechaných scén. Už aby byla rozšířená verze. Bitva pěti armád byla nádherná a hodně filmu pomohlo obětování některých postav (i když jich mohlo padnout více) protože a možná to bude znít divně, ale připadali mi všichni hrdinové nesmrtelní. Tudíž pár frajerů mohlo zatřepetat kopyty už v minulých dílech. Každopádně jsem z kina odcházel spokojený a tak to má být. Proč? No je to lepší než odcházet nasraný a s pocitem, že jste měli sedačku v kině utrhnout a vzít si domů místo křesla. Jo a když už jsme u toho po skončení filmu, závěrečný song s a výtvarné zpracování postav s filmu bylo único.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Pořád je zde cítit trocha nostalgie, která se táhne už prvním dílem, možná proto, že je děj stále zamořen bojovými scénami. Avšak mnohem snadněji se už taková nostalgie překonává protože některé postavy už začínají mít vlastní příběh a od ostatních se odlišovat. Konečně. Hned je snadnější si je zapamatovat a najít své oblíbené. Já našel 3: Barda, Bilba no a samozřejmě což zrovna není postava byl samotný drak Šmak. To jsem potřeboval už v prvním díle. Ten mě totiž vytočil zprvu do oprátek. Po druhém díle jsem však změnil trochu názor a po shlédnutí jsem vyletěl z kina jako Smaug :) z hory natěšený na poslední část trilogie. Ve filmu byly skvělé pasáže (zvlášť ve 3D) a vyberu hned dvě. Plavání v sudech s přehlédnutím nesmrtelného antigravitačního skákání Legolase a pochopitelně poslední pasáž s drakem. To můžu říct, že bylo pro mě nejpovedenější část celé trilogie. Drak byl tak skvěle zpracovaný a musím s úctou uznat, že český dabér byl mnohem lepší než originální. Skvělá práce. V celku jsem potěšen tím, že můžu dát 5 star.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Dokáže to dobře naštvat, protože už to není ono. Není to ten Lord of the Rings, kterého jsem znal. Bylo v něm vidět a cítit dobrodružství, kde příběh a cesta pojila postavy a to vše dokreslovalo vizuální zpracování jako obraz Leonarda da Vinci. Tohle tady sice všechno je ale je to znatelně slabší. Poprvé jsem si neoblíbil žádnou z postav a jejich jména byla zapomenutelná. Po shlédnutí celé trilogie ale začínám chápat celé kouzlo, které v tom tkví. Ty kvality se dostaví ale ne hned a to je trošku škoda. Chybou by ale bylo srovnávat to s původní Jacksonovou trilogií. Tolkienův svět je nádherný, celý svět ho zná a každý ví oč se jedná, když se řekne Pán prstenů nebo Hobbit. Přetrvá spoustu let a zřejmě na tom budou vyrůstat spousty malých dětí a budou si hrát na Legolase, Gandalfa, Aragorna a možná i Thorina či Bilba. Vím, že Hobbit má slabiny ale nabízí tradiční pohádkové motivy. Je v něm humor, boj dobra se zlem i boj v nás samých. Na konci trilogie i hloubka. Myslím, že si to zaslouží plné hodnocení protože to splňuje mé požadavky které jsem z počátku neviděl.

96 hodin (2008)

Vyšetřovací technika Liama Neesona: - odposlech - vyhrožování - průzkum okolí a fotodokumentace - donucovací prostředky (nejlépe s velkou dodávkou elektřiny). Thriller je napínavý jak španělská korida. Celý film čekáte jak to dopadne a ani vteřinu nevydechnete. Šlape to stejně rychle jako shinkansen. Tohle se prostě povedlo.

Interstellar (2014)

Nemusíte se na něho připravovat jako já sledováním dokumentů o černé díře, červí díře, kvantové mechanice apod., protože by jste zjistili, že je to k ničemu. Je to sice z části na tom postavené ale hodně zjednodušené. No a jak jinak to zjednodušit, než to svést na lidi z páté dimenze zvané ,,Oni¨¨. Přitom lidstvo červí díru dokáže vytvořit. Mohl to Chris pojmout jinak ale vzal to po svém. Každopádně je to neuvěřitelný doják, a i když je jich málo, pár scén Vás zaboří do sedačky a hudba napne natolik, že Vám pomalu budou volat koronera. Od části filmu, kdy se pohybujeme v černé díře smekám před Chrisem klobouk, protože tenhle nápad který ústil v závěr mě okouzlil. Překroutil ve mně dobré i zlé myšlenky na film a já nevěděl při cestě domů, jak to sakra vůbec ohodnotím a napíšu navíc komentář. Tak je tu po časovém odstupu asi 4 týdnů. Myslím, že film dokáže zaujmout i ty, kteří neholdují tomuto žánru a měli by dát Interstellaru šanci. Je totiž něčím zvláštní.

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Skvělý herci, skutečný příběh, perfektní film. Od začátku jsem se tak bavil, že mám radost jen na to vzpomínat. Nezapomenutelné scény jak si Leonardo hraje na detektiva po vpádu Toma Hankse do pokoje, pěstování letadýlek ve vaně a spoustu dalších. Pokud se budete zajímat o skutečnou osobu Franka W. Abagnaleho existují dokumenty o jeho životě, které by Vás určitě zaujaly. Obsazení je hvězdné a to dělá vše unikátním. Hodně se zasmějte a přijdete na to, jak lehké je oklamat lidi. Dnes se s tím potkáváte denně v televizi. Bylo by mi ctí se setkat s panem F. W. A., protože tahat za nos celou FBI chtělo hodně kuráže, inteligence, talentu, drzosti a vytrvalosti aby to takhle dokázal. Líbilo se mi, že bylo ukázané jak snadno k tomu člověk přilne. 100% bez mrknutí oka.

Warrior (2011)

Příběh o touze, povinnostech, rodině, nenávisti, odpuštění, slibech a víře, který je zasazený do prostředí sportu (MMA). Každá postava má své důvodu proč a co dělá. Vy s k nim vytvoříte pouto. Budete je chápat, litovat i povzbuzovat. Tohle totiž dostane i tvrdé chlapy, kteří uroní slzu. Věřte nebo ne, ale tenhle film má velké srdce. Dojme Vás a inspiruje. Nesuďte ho podle obalu protože se tady nejedná o studentské rvačky, kvůli holkám. Tady to má úplně jiný rozměr. Patří to mezi moje nej a to zaslouženě.