Zrození Planety opic (2011)

Kdysi mnou po nocích čtená kniha a roku 1968 velmi úspěšný film, který viděl snad každý, a když ne, tak aspoň slyšel se dočkal nového zpracování. Povedlo se to. Sledování charakteru Césara, jeho chování, mimické zpracování díky kterému dokážete sledovat jeho pocity Vás vtáhne do lehce se vyvíjejícího příběhu, který stojí za vyhynutí lidstva. Pozorování postavy Césara od jeho narození až po vůdce hordy opic cestou svobody byl poutavý. Snad bude pokračování, které si zachová stejného ducha.

Roboti (2005)

Děj, okolí a postavy, to vše je dobře propracované. Film mě hodně překvapil. Moc jsem totiž od něho neočekával. Jsem rád, že mám další snímek na který se dokážu kdykoliv podívat. Sice tomu jakoby něco malinko chybí ale zaslouží si to ode mě dobré hodnocení, už je proto, že to srší spousty nápadů.

Hercules (2014)

Myslím si, že lidé mají rádi tento žánr kvůli řeckým bájím, kde se hrdina postaví mytologickým příšerám.Tohle mi ale film nepřinesl. Je zde kladen důraz na to, že Hercules je obyčejný smrtelník. Což by mi tak ani nevadilo, ale boj se 3. vlky mi prostě nestačí. Děj je sice výpravný ale dost jednoduchý. Naštěstí ve filmu baví hlavní hrdina se svými spolubojovníky, kteří dokážou bavit až do konce filmu.

John Wick (2014)

Super nabouchaná akční nadílka okořeněná spoustou černého humoru. Keanu Reeves podává skvělý výkon. Akční scény jsou výborně a zkušeně natočené. Držení zbraně, taktické nabíjení, bojové umění, to vše vypadalo a bylo zahráno profesionálně. Film má drsnou atmosféru, hudbu a tzv. ,,drive´´ už jen proto, že Baba Jaga (K:R.) chodí předními dveřmi, a když vychází je potřeba rezervovat stůl pro 95 lidí (jenž K.R. ve filmu zabije).

Muž z oceli (2013)

Má chyba byla se nechat očarovat strhujícím trailerem. Nakonec jsem byl trošku zklamán. Čekal jsem více. Už jen proto, že povstání nebo znovuzrození hrdinů je pro mě srdcová záležitost. Nelze to však srovnat s Dark Knightem, Iron Manem apod. Něco tomu chybí. První polovina je skvělá. Druhá už tolik ne. ,,Supr´´ tam lítá z farmy do města, ničí se tam stovky budov a trošku to ztrácí smysl. Herci jsou docela nevýrazní. Když si vzpomínám pamatuji si snad jen Supermana a jeho galaktického taťku, nějakou ženskou a záporáka. To je vše. Bez hudby od Hanse Zimmera by to za moc nestálo. Škoda té druhé poloviny. Bohužel na tohle se 5x nepodívám.

VALL-I (2008)

Pro mě jedna z nejkrásnějších animovaných pohádek. Robůtek mi připomíná, kdysi dávného robota číslo 5. Wall-e je nádherně zpracovaný. Je milé a srandovní se na něho dívat. Příběh je snadný, poučný a zamilovaný. To co je pro pohádku nejdůležitější. Lze se na to dívat stále dokola, stejně jako na pohádky, které jste viděli už 100x a stále Vás to baví. To je pro mě Wall-e.

Nevyřízený účet (2013)

Stará dobrá klasika. Bývalý agent přijede do rodného města. Tam se vaří kašička. Začíná se to komplikovat. Řešením jsou zlámané kosti křupajíc při tom a nedobrovolné střety hlav se skleněným podkladem. Dobré časy jako kdysi s Jean Claudem a Sylvestrem. Super odreagování.

Noe (2014)

Než se začnete dívat na tento film neudělejte stejnou chybu jako já. Nečekejte autentičnost nebo náznak, že vychází příběh ze skutečných událostí. Tuhle představu Vám hned na počátku vezmou kamenní obři. Ano je to tak. USA film, na to se nesmí zapomínat. Také mi do role Noeho Russell Crowe moc neseděl. Zahrál to však solidně, zato Anthony Hopkins byl výborný. Film je docela dobrý. Po počátečním rozhořčení je ,,docela dobře zpracovaný´´. To z toho důvodu, jak se z apokalyptického snímku stává sociální drama. Bylo zajímavé sledovat Noeho a jeho choutky vyvraždit rodinu. To má ale občas každý.

Forrest Gump (1994)

Co napsat o jednom z nejlépe hodnocených filmů na ČSFD, je na něm skvělé vše co v něm je a nikdy bych na něm nic neměnil a také se nesnažil o pokračování. Možná mi neuvěříte ale díval jsem se na tenhle fenomén poprvé na polské stanici a skoro ničemu nerozuměl, byl jsem trochu jako Forest ale přesto jsem podlehl. Viděl jsem to už tolikrát a ještě v životě mnohokrát uvidím to jen proto, že je to pro mě film na 1.místě, je v něm vše co potřebuji.

Avatar (2009)

Film o kterém budete mluvit po shlédnutí pár dní ať už v dobrém či zlém. Je revoluční nebo ne? těžko říct, je jiný, i když příběhově Vám to může připomínat pohádku mezi dobrem a zlem, o tomhle filmy prostě jsou. Můžete v tom najít i revoluční stránku, uměle vytvořený svět a život na něm udělal na mě dojem. Původně jsem na to nechtěl jít ale pořád na to lidi chodili a kina to pořád ''vysílali'' tak jsem se nechal překecat na 3D a nelitoval jsem. Na můj vkus trochu dlouhý film. Musím ale přiznat, že plné hodnocení James Cameron a jeho film dostává z mé strany za grafické zpracování, na dialozích a ostatním jde vždy něco vylepšit a dalo se, přesto mi to stačilo.