Phineas a Ferb v paralelním vesmíru (2011) (TV film)

Co všechno dokážou vycucnout z klasického animáku:). Na Madagaskar to rozhodně nemá, ale vzhledem k tomu, že jim nechybí vtip ani po tolika dílech seriálu si to pětku zaslouží. Muzikálovost mě trošku štve, jak už jsem na to narážel v případě pohádky Na vlásku, ale zde jsou mnohem chytlavější melodie a taky vtipný text písní. Určitě tomu neškodí ani kvalitní český dabing.

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Krásná pohádka s rychlým, ale kvalitním koncem. Akorát to jako vždy táhl skvělý Depp nikoli nějaký usmrkanec. ... Do písmene souhlasím s Malarkey

Memento (2000)

Nolanku, já ti za to chtěl dát 5 hvězd aniž bych se na to podíval, protože už se přece moc dobře známe. Ale tentokrát je to jiné ... Nápad jako vždy zase bomba, ty s bráchou měníte filmový svět, jenže ona asi knížka bude lepší, schválně si ji jednou přečtu. Na konci jsem čekal nějaké větší překvapení, něco šíleného a ne jen to, že to nakonec zas vše bylo jinak. Hrátky s časem jako vždy přináší problémy a myslím, že když si to později pustím znovu a pak třeba ještě jednou, tak tam najdu dost nesrovnalostí, už teď mi to nesedělo a není to takové jako když jsem něco u Počátku nepochopil, to byl můj problém. Teď je to tvůj Christophere. A bez toho zpětného chodu, no nevím, nevím ...

Agatha Christie's Poirot - Podivná loupež (1989) (epizoda)

Tentokrát polevím a neohodnotím plným počtem, přestože to byl jinak moc hezký díl. Tentokrát za to může zpracování, tak zajímavého případu - 50 minut nestačí, chci sám případ řešit a ne jen čekat, kdy nám Poirot řekne jak na to přišel. Myslím si, že kdyby se tohoto dílu ujal někdo dnes, tak by to dopadlo mnohem lépe a nebál bych se říct, že by to mohl být jeden z nejlepších Poirotů, protože námět za to určitě stál. ... Ukradené plány letadla, blížící se válka, německá ambasáda, zamilovaný Hastings, anonymní telefonát, ... Ustupte chlapci, má v ruce puding.

Titanic (1997)

Cameron to v počátku své kariéry nesral tolik jako dnes. Kdo říká, že neviděl Titanic a že je to pěkná sračka, tak na něj hledí do teď a vypotřebuje na něj kopu kapesníků. Já nepopírám, že jsem ten konec probulel, jen je dost možné, že jsem to pořádně v kuse viděl až dnes. Tentokrát propracovanost a skvělé herce doplňuje výtečný neokoukaný děj a já nemám co dodat. Je to za pět!

Warrior (2011)

Čekám, kdy už se konečně začnou mydlit a přemýšlím, že jsou tam ty kecy na začátku docela zbytečné. Byly. Asi tak prvních 30 minut, pak to do sebe začne hezky zapadat. 'Neuvěřitelný' příběh dvou bratrů je tak hezky vybarvený, že ani předvídatelný postup do finále mi nezkazí super požitek a přidává tomu právě to, že je to založeno na skutečnosti.

Rock of Ages (2012)

Muzikál na střední pro dospělé rockem nadšené jedince s parádní sebrankou v čele Cruise, Brand a Baldwin? Hell yeah!!! ... Já mám dnes koncert? Jste Stacee Jaxx?

Zastav a nepřežiješ (2006)

Pokud bych měl někdy vyjádřit, co je to akce, tak se to pokusím vysvětlit právě na tomto filmu. Byl to nářez, vtipné a krásné (díky Amy) zároven. Dokonalá kamera a střih v tomto případě dostává 5. hvězdičku. Nezbývá mi nic jiného než odkázat na enšpíglův koment, protože ten je jako vždy the best.