Casino (1995)

Genialita od samého začátku, pro mě osobně hlavně co se týká režie. Nádherně rozebraný mafiánský doupě od počátku až po jeho pád. Sharon předvedla fakt famózní, ke konci až hysterický, výkon :) Mimořádně se mi ale líbil J. Pesci, který se předvedl ještě lépe než De Niro. 90%

M*A*S*H (1972) (seriál)

M*A*S*H jsem jako malý nesnášel a byl jsem na něj alergický, už ani nevím proč. Asi jsem byl moc mladej a musel jsem dospět. Teď už tomu začínám přicházet na chuť, sice nekoukám na všechny díly popořadě, je jich fakt moc, ale rád se na nějaký díl (když je čas) podívám. Proto také měním své hodnocení a zvedám na 4 hvězdičky.

Tchyně a uzený (2011) (TV film)

Když už jsem v telce nic nenašel, zvolil jsem tento film a jsem celkem spokojen. Skromný televizní počin, který jednoznačně táhne paní Švormová. Jo a Trnavský snad ani nemůže hrát nikoho jinýho, než vždy nějakýho bulíka, ale to k němu i sedí.

(K)lamač srdcí (2010)

Fakt hodně příjemná komedie s inteligentním humorem, to mi už dlouho chybělo. Dokonce jsem i chvíli váhal nad plným hodnocením, nakonec ale zůstanu u pěkných 4.

Králova řeč (2010)

Čím dál víc se začíná spekulovat o úspěšnosti tohoto filmu na Oscarech. Dle mého názoru by si ho fakt možná Firth a Rush zasloužili (mám ale jiné favority). Jenže nic víc než herecké představení to není. Co strašně v mých očích sráží film dolů, je absence zapojení nějakého silnějšího příběhu. Celý je to založený na tom, jestli se Bertík naučí mluvit nebo ne. Když jsou Firth a Rush pohromadě tak se při jejich cvičení ještě docela bavím, ale jinak mě to celkově tolik nezaujalo. Tenhle příběh podle mě prostě není tím pravým na zfilmování, nebo bych ho ještě aspoň zkrátil.

Dr. Horrible's Sing-Along Blog (2008) (seriál)

Škoda, že je to tak krátký. Než jsem se vzpamatoval, tak byl konec. Chtělo by to dát tomu více času, jinak ale velmi dobrý projekt. I písničky mají docela šťávu.

Crash (2004)

Většinou se na ten nejlepší moment čeká až na konec. Zde je ale několik momentů, které mě dostali, ať už pomoc policisty ženě z auta, skok malé holčičky do rány, nebo závěrečné rozuzlení. Několikrát jsem se bál, že to špatně dopadne, ale naštěstí to tak krutý nebylo. Krásně rozebrané osudy několika postav, které se prolínají a ani jedna nedostává o proti ostatním zbytečně více prostoru.

Perníkový táta (2008) (seriál)

Od 14.1.2011 vysílá Nova Cinema. Nechal jsem se zlákat a začínám koukat, jsem zvědavý, co se z toho vyklube. Nějaký hodnocení napíšu aspoň po první řadě, jediný co můžu říct již teď je, že mi v žánru chybí (černá) komedie, častokrát se musím zasmát těm praktikám co provádí. EDIT: 1. serie: Tak po první řadě začínám být pohlcen čím dál víc. Celá první řada je velmi nadprůměrná a sledovat vývoj Walta je úžasný. Hodnocení dílů bych viděl asi takto: 1. díl 70%, 2. díl 80%, 3. díl 70%, 4. díl 70%, 5. díl 40%, 6. díl 85% 7. díl 95%. Ano, je tam jeden pro mě dost slabý díl, promlouvání Waltovi do duše v pátém dílu mě dost nebavilo a nudilo. To je ale zatím jediná vada na kráse a rád ho tvůrcům odpustím, protože závěr řady se potom rozjel ve skvělém tempu a nabírá na obrátkách. Když to takto bude pokračovat, přihodím i pátou hvězdu, zatím si ji ponechám a zůstanu na 4. EDIT: Kašlu na hodnocení jednotlivých dílů. To se musí posuzovat komplexně jako celek. Potom nemůžu nedat 5 hvězd. Druhou a třetí řadu jsem slupnul jako malinu a jsem plný očekávání a natěšený na pokračování. Čtvrtá řada a její závěrečné díly jsou dokonalost sama. Těžko bych hledal něco lepšího. Pro mě asi s postupem času po Prison Break nejlepší seriál. Celkově zatím 95%

Impérium - Mafie v Atlantic City (2010) (seriál)

S hodnocením si počkám, až dokoukám všech dvanáct dílů. Zatím napíšu jen své první dojmy. Mám zkouknuty 3 díly, z nichž hned první, mi přišel nejslabší, další dva už jsou zajímavější a pěkně se to začíná zamotávat. Kdo by čekal nějaké přestřelky a je zvyklý na velké akce, bude zklamán. Zde jde především o dialogy a správné "mafiánské" charisma, které hlavně Buscemi opravdu má. Zatím tedy spokojenost. EDIT: Tak jsem na konci celé série. Musím říct, že po celou dobu je laťka dost vysoko, bez nějakého zaváhání. Co mě asi nejvíc bavilo, bylo sledovat vzestup a vývoj paní Schroederové a taky příběh Jimmyho. Celkově mi to vychází na pěkné 4 hvězdy.

Quantum of Solace (2008)

Když jsem se dozvěděl, že Quantum of Solace bude dějově navazovat na Casino Royale, tak jsem se strašně těšil, protože to byla zatím nejlepší Bondovka. Bohužel nedošlo k využití potenciálu, který tu určitě byl. Jediný co zůstalo na vysoké úrovni, je výkon Daniela Craiga, což je málo. 60%