The Line of Beauty (2006) (seriál)

Hodně uspokojivý ztvárnění. Bála jsem se, protože knižní předloha je geniální, se spoustou skvěle vykreslených charakterů, ale zbytečně, herci svoje postavy a dramatický zápletky mezi nima uchopili slušně (obzvlášť Catherine mě nadchla). Jakto, že o linii krásy ví tak málo lidi?? Někde se musela stát chyba.

Neklid (2011)

Příjemnej film sestavenej z dojímajících romantických detailů a co je v podstatě o ničem. Žádná větší show, celý si to tak poklidně lehounce plyne a pozvolna to dospěje k předvídatelnýmu konci. Ale přece jenom to má něco do sebe.. taková krásná tragédie, která vlastně není vůbec tragická. Ale strašně záleží na úhlu pohledu. Můžete brečet anebo se usmívat.

Paralelní světy (2012)

Joojoo, bylo tam pár rušivých nepřesností, nesmyslných detailů, logiku postrádajících momentů, romantická linka taky nesahá nad průměr, ale celý to dává dohromady tak nenuceně líbivou záležitost, člověka to naladí do jakýhosi sladce snovýho opojení. Zážitek z vizuálna umocněnej třidéčkem. A Jim Sturgess je na celým filmu nejkouzelnější. 3,5*

Úplné zatmění (1995)

Jedním slovem strhující. Šokující příběh, zvrácený scény, dechberoucí výkony.

Zamilovaní (2011)

On kreslí, ona píše, a ví, že k sobě patří. Hodně jemnej, lehkej, sladkej film, jako plyšovej medvídek, růžová poleva na dortu, jahůdkovej film se šlehačkou a cukrem. Pro single osamělý holky, akorát tak do peřinek, aaaach to bych chtěla tak moc zažít taky.. Fňuk fňuk, je to tak dojemný, aach. Něco takovýho bylo už natočeny tisíckrát, ale zlobit se za to nejde, protože je to zase, uz po tisicate, celkem sympaticky.

Chitty Chitty Bang Bang (1968)

Tenhle film je naší rodinnou vánoční tradicí /rozumějme povinností/ stejně jako je u 90% české populace Popelka. A ne že by mi to vadilo. Je to dojemný, kouzelný, pohádkový, milý, zábavný + ty písničky, ach ach + fenomenální herecký výkony. Jeden z filmů, u kterýho se poťouchlej úsměv malýho dítěte rozhodně nesnažím potlačit, ani to totiž nejde.

Dvojčata (2002)

Efektivně působící na moji zkřehlou dušičku, emoce docela pracovaly... ale bohužel jen na konci. Zbytek filmu se mě sice snažil udržet v takovým nenásilným napětí, ale občas jsem se přistihla, že přestávám vnímat, bylo tam dost suchých míst.

Donnie Darko (2001)

Donnie Darko je můj imaginární kamarád...

Miláček (2012)

Ten českej dabing mi to tak posral, že jsem vydržela jen prvních 15 minut, pak to jen zběžně proklikala a žádná scéna mi nestála za to, abych si ji pustila celou. Oproti knížce hodně slabý.