Jste to, co jíte (2006) (pořad)

Těžko hodnotitelný počin, který však u mnohých (zaplať pán Bůh) pohne aspoň trochu se svědomím... Na druhou stranu cítím silný vliv marketingu a reklamy... ona taky "zdravá" výživa není sama o sobě nejlevnější. Jak se zmínil petaspur - stačí jednoduše "nežrát" a občas se pohnout.

Četa (1986)

Surová atmosféra vietnamské války se skvělými hereckými výkony (především Dafoe) okořeněná trochou osobních pocitů z prožitých hrůz.. Válečná klasika. 90%.

Čarodějův učeň (2010)

Z Cageových posledních počinů (když nepočítám Kick-Ass) mě Čarodějův učen zklamal asi nejmíň. Neočekával jsem nic nového, převratného... ono taky nic nepřišlo, ale nemůžu říct, že bych se vyloženě nudil nebo kroutil hlavou. Prostě to bylo fajn. Možná jen ten "repertoár" kouzel mohl být bohatší. 65%.

Insidious (2010)

Dobrých hororů je jako šafránu a Insidious naštěstí patří k tomu lepšímu, co může duchařský žánr nabídnout. Mnohé možná odradí nezvyklý námět, ale tvůrcům se v tomto případě z něho podařilo vymačkat maximum. Napětí už od začátku stupňuje, zhruba v polovině sice trochu slábne, ale konec to opět "narovná". Doporučuji. 80%.

Atentát (1964)

Historická rekonstrukce jedné z nejvýznamnějších vojenských akcí, které se zúčastnili českoslovenští parašutisté. Klasika, kterou by měl vidět každý fanda válečných filmů. 80%.

Život na zámku (1995) (seriál)

České seriály moc nemusím a Život na zámku navíc podle mě patří k těm slabším. Nemastný, neslaný děj a řada nesympatických herců. 30%.

Thor (2011)

Od THORa jsem bohužel očekával o něco víc, než se mně v kině dostalo. Minimálně český dabing mě v prvních chvílích vcelku zamrzel, současně s nevhodnou kombinací 3D brýlí a příliš tmavých záběrů. Asgard a vržená kladiva už vypadala mnohem lépe. Výkony herců bych kromě Hemswortha hodnotil jako průměrné. V globálu jsem se víceméně dobře bavil po celý průběh filmu, občasný humor na odlehčení taky neuškodil... Po prvním zhlédnutí... 65%.

Paranormal Activity 2 (2010)

Málo akce, spousta zbytečných scén a celkově naprosto zmatený počin. 20%.

Zkus mě rozesmát (2011)

Další oddechová Sandlerovská záležitost. Nepřináší nic nového, děj je po několika minutách naprosto předvídatelný, humor občas překombinovaný, ale milovníky romantických komedií určitě v globálu potěší. 60%.

Hon na čarodějnice (2011)

Ponurý středověk, čarodějnice, vymítání... to všechno by mně padlo do noty, ale dohromady s lacinými efekty a bídnými hereckými výkony si to víc než 40% nezaslouží. A o nějakém zajímavém ději se tu nedá ani mluvit - slátanina všeho možného i nemožného.