Rec 2 (2009)

Komu se líbil první díl, nemůže se mu nelíbit díl druhý. Film navazuje přesně tam kde se skončilo a částečně vysvětluje některé nevyjasněné věci, zárověň posouvá děj vpřed a k tomu ještě nabíjí zbraně pro třetí a čtrvrtý díl. Vedle vypiplaného scénáře nechybí klaustrofobní atmosféra či pár drsnějších scének. Prostě a jednoduše, španělé jsou borci.

Proroctví (2009)

Tam, kde Emmerich ve své 2012 sázel hlavně na efekty, dosadil Alex Proyas hutnou tíživou atmosféru neodvratného konce a jsem ze srdce rád, že tomu konečně pomohl i Nicolas Cage. Což o to, efektů se taky dočkáme, sice jsou jenom 3, ale zase natočené tak, že leckomu při nich může tuhnout krev v žilách (chvála hlavně za letadlo). Z počátku to vypadá jako poctivý thriller, časem se k tomu přidá katastrofické drama a ke konci trocha scifi ve stylu Akty X. Celkově se mi film moc líbil, rozmýšlel jsem mezi 4 a 5 a vzhledem tomu, že jsem několikrát napětím zalapal po dechu tak nakonec dávám přeci jenom plné hodnocení.

Jánošík - Pravdivá historie (2009)

Podobné zklamání jako u Bathory, za pozornost stojí jedině panoramatické exteriéry či snad maximálně věrohodné kostýmy. Ostatní stojí za prd, počínaje nevýrazným hlavním představitelem, nudným dějem a konče přetáhnutou délkou filmu. Nevím, čím to je, ale slováci nějak neuměj natočit pořádný film.

Air Marshal (2003) odpad!

Toto byla taková sračka, že mě začala hnědnout televize. Přesto, pokud se před shlédnutím nějakým způsobem uvolníte, můžete se také trochu pobavit.

Kill Bill 2 (2004)

Od plného hodnocení mě odradil trochu až moc ukecaný a dlouhý závěr, jinak ale spojením s prvním dílem vzniklo špičkové filmové dílo.

Kill Bill (2003)

,,Jako váš vůdce, vás vyzývám, abyste čas od času, ale vždy zdvořile vyjádřily své pochybnosti. Máte-li o nějakém mém rozhodnutí pochybnosti, povězte to, ale nechte mě ať vás přesvědčím a já vám slibuji, že žádné téma nebude tabu, kromě toho o kterém jsme právě hovořily. Kdo by mi chtěl vyčítat můj čínský nebo americký původ jako něco záporného, za to zaplatí hlavou. JAKO TADY TE ZASRAN!!! JESTLI CHCETE VY SRÁČI NĚCO ŘÍCT, MÁTE KURVA MOŽNOST, TĚĎ NEBO NIKDY!!!!!!!!! Zdá se, že ne".

Hanebný pancharti (2009)

Další typický Tarantinovský kousek ve kterém nechybí 5 kapitol, spousta kecání či bleskurychlý střih při přestřelkách. Ve filmu se hovoří třemi jazyky (italštinu nepočítám), což by bylo pro většinu filmů problém, ale zde z toho udělal Tarantino přednost. Vytvořil si svůj alternativní příběh ignorující holá fakta a zasadil ho do kulis 2. světové války takovým stylem, že mě připadala 140 minutová stopáž málo. Někdy si říkám, kdybych měl shlédnout 5 filmů o kterých bych netušil, kdo je natočil, jestli bych poznal který je Tarantinův, jsem si jist, že ano. Zde malá ukázka typického stylu Q.T. Kapitola 1: Na statek přijíždějí nacisté hledat uprchlé židy. Německý důstojník vede se statkářem asi 15 minutový dialog ve které se mluví nejen o židech, ale také např. o krysách a veverkách a během toho pije sklenici mléka. PROSTĚ GENIÁLNÍ.

Fantastická čtyřka (2005)

Typický průměr snad ve všem co mě napadne: Herecké výkony, záporák, scénář, efekty a jejich množství. Jedno zkouknutí a dost!

Pevné pouto (2009)

Peter Jackson po megalomanských filmech dokazuje, že umí natočit i poctivý thriller s prvky fantasy. V několika scénách dokáže vybudovat solidní napětí nebo následně dojmout. Z hereckého ansánblu chválím hlavně roztomilou Saoirse Ronan, zákeřně chlípného Stanley Tucci nebo správně praštěnou Susan Sarandon.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Házím tento film do kategorie vypravěčské filmy, které sledují osud hlavního hrdiny od jeho narození až do jeho smrti. Většinou mají dlouhou stopáž, ale když se toho chopí takový vypravěč, jako je David Fincher, nemůže to dopadnout špatně. 2 a půl hoďky uběhly jako voda aniž bych snad jen na chvilku nudil. Další věc, která mě přikovala do křesla byl mládnoucí Brad Pitt (oskar za efekty byl udělen právem). Na Forest Gumpa to o chloupek nemá, ale plné hodnocení si zaslouží.