Pohřben zaživa (2010)

Mam rád tyto netradiční filmy, kde se veškerý děj odehrává na neobvyklé místě a vystačí tomu jen pár herců, v tomto případě jenom jeden. Ryan Reynolds to v pohodě ustál (nebo uležel?), i když se toho v rakvi moc dělat nedalo, určitě nemohu říct, že bych se nudil. No a pak je tu ani ne tak šokující, jako spíš překvapivý závěr, po kterém jsem chvíli nehnutě a beze slov sledoval ubíhající titulky.

Cela 211 - Vězeňské peklo (2009)

Abych řekl pravdu, na tento film jsem narazil při hledání nějakého ne úplně profláknutého kvalitního filmu. Recenze pěly jen samá pozitiva takže 49 kč změnilo svého majitele (snad první kvalitní film u DVD EDICE) a už vkládám DVD do přehrávače. Jde o solidní drama z vězeňského prostředí, kde ani náhodou nikdo neuhodne nastávající děj. Nečekaný a ne úplně happy závěr správně poukazuje na evropské tvůrce. Dobrá práce Španělsko.

Paranormal Activity 2 (2010)

První díl ukázal, že jde i dnes originálně natočit horůrek doslova za pár korun. Úvod druhého dílu se nese takřka v úplně stejném duchu (statické kamery, pohybující se předměty, prostě nic nového) a já byl skálopevně přesvědčen, že zhodnocením půjdu krutě dolů. Jenže scénarista asi vstával tou správnou nohou a dějově přidal postavy z prvního dílu a nutno podotknout pro mě velice dobře a dokonce i po logické stránce nemám co vytknout, takže na závěr to dostane přece jen nějaký ty grády. Nakonec ještě přece jenom jedno mínus, když se natáči film tímto jakoby dokumentaristickým stylem, mělo by být vysvětleno a odůvodněno proč se všichni členové rodiny během svých nejdůležitějších konverzací natáčejí. U Blair Witch, Rec, Deníků mrtvých či prvního dílu to bylo odůvodněno, ale zde ne.

Počátek (2010)

Docela mě překvapilo množství 5 hvězdičkových hodnocení čí následně celkových 90%. Chci tím říct, že divácká obec ČSFD musí být hodně inteligentní, když takto ocení takovýhle film, protože si myslím, že není vůbec jen tak pro někoho. Chápu lidi které po 30 minutách odcházejí (stejně tak mé spoludiváky), protože právě úvod filmu mě doslova zavalil spoustou neznámého a ne úplně vysvětleného (naposled jsem něco podobného zažil u Matrixu). Ale když jsem tomu dal čas tak tomu postupně přicházel na kloub a druhá půle se rozjede takovým tempem, jaký dnes dokáže točit jenom Nolan. To vše za doprovodu hřmějící hudby od Hanse Zimmera, ústřední téma se mi v hlavě hraje do teď. Vedle osvědčených tváří mě po herecké stránce zaujal hlavně Joseph Gordon-Levitt o které ještě určitě uslyšíme. Vzhledem tomu, že nemám ještě pořád ve všem jasno dávam 4 hvězdy. Uvidím po druhém shlédnutím, třeba změním názor.

Doblba! (2005)

Ty 2 hvězdičky jsou hlavně za to, že filmu hrálo seskupení herců pro které mám slabost (Dušek, Daniel, Čtvrtníček, Polášek, Hanák, Zbrožek), kdyby tam hráli nějací nýmandi aspirovalo by to na odpad! První půlka ještě celkem ujde, několik solidních hlášek, ale potom asi scénárista neměl svůj den a nějak nevěděl jak už tak natahovaný závěr ukončit. Ano, po shlédnutí jsem chviku koukal doblba. No nic asi půjdu ŠOPINGOVAT.

Šéfka (2011) (pořad)

Je to tak trapné, ubohé, naivní, zvrácené, ale člověk se u toho může pobavit spíše formou škodolibosti. PS. Nechápu jakým způsobem mohla ta Mojsesová vydělat nějaký prachy. Pak to tady v tom státě má vypadat, když tady tomu šéfujou taková INDIVIDUA.

Souboj Titánů (2010)

Nazačátek trochu zpět do minulosti. Začínají 90. léta a v mém filmovém žebříčku dominují 2 filmy, Nekonečný příběh a právě Souboj titánů. Konec roku 2009, na světlo světa se dostává trailer remake Souboj titánů. Po jeho shlédnutí v duchu konstatuji, že tak něco nabušeného jsem už dlouho neviděl.........JUPIJÉÉÉÉJ. Březen roku 2010, vyplouvají první a ne zrovna pochvalné recenze. JAK JE TO MOŽNÉ,VŽDYŤ TEN TRAILER........TOMU NEVĚŘÍM.Nějakou dobu to nechávám u ledu, až začatkem roku 2011 přichází ono očekávané shlédnutí. První půlhodinu nevěřícně zírám na televizi a pokouším se pochopit o čem film vlastně je. Zhluk mnoha postav, některé z nich mají ve filmu pouze jednu scénu, několik digitálních průletů nad městem či krajinou, mnoho nepochopených dialogů, sakra vo co tady komu vůbec jde? Po půlhodině se alespoň Perseus vydává se svoji družinou na cestu a začne se něco dít. Následuje celkem dobře natočený souboj s přerostlými škorpiony, zapátrám v paměti (nebyli náhodou v původním filmu až po Medůze?), ale co, režisér to chtěl trochu oživit. Čarodějky a převaděč celkem ušli, ale původní Medůza jednoznačně vítězí, zachránit to může už jedině Kraken. Sice vypadá impozatně, ale než se naděju už se bortí do moře. A Andromeda nebo bohové k tomu se radši vyjadřovat nebudu. Nevíc mě ale nasrali tím, že kromě jediné scény úplně vynechali moji tak oblíbenou sovičku!!!! Závěrem budu citovat úvod rezenze z časpopisu Cinema, který mě přijde velice trefný. ,,NEVĚŘTE TRAILERŮM, NEVĚŘTE TRAILERŮM, NEVĚŘTE TRAILERŮM NEBO SE Z TOHO ZBLÁZNÍTE, ALE JE TO MARNÝ.....JE TO MARNÝ............................................JE TO MARNÝ.

Noc mrtvol (2004) odpad!

Uffffff to zas bylo peklo!!! Ale o to tady nejde. Už několikrát jsem se zapřísáhl, že nikdy nekoupím DVD od sračkoidní společnosti nazývající se DVD Edice. Jenže uběhne nějaký čas, snad trochu zapomenu a koupím další film. A výsledek, zase sračka. Rozdupat a zakopat minimálně 2 metry hluboko.

Kuky se vrací (2010)

Je prima že v záplavě 3D - animáků dokáží češi odpovědět takovýmhle poctivým, příjemným, postaru vytvořeným loutkovým filmem. Nádherně rozpohybované loutky, krásné prostředí (opravdového) lesa a vynikající dabing. I když s hlasem Zdeňka Svěráka může mít někdo problém, já ho jako mínus neberu, jeho monotonost tvůrci zamýšleli a je to právě jedna z věcí, která odlišuje Kukyho od jiných podobných snímků. Myslím si, že se to bude líbit spíš menším dětem, ale značka Svěrák ujišťuje to, že by se na to měl kouknout úplně každý.

Rituál (2006)

,,TRUPEC MUSÍ ZEMŘÍT!!! TRUPEC MUSÍ ZEMŘIT"!!! Bože můj do čeho se to zase Nicolas Cage namočil, toto se fakt nepovedlo, ale má to jedno pozitivum a to, že další jeho film může být jenom lepší. Začátek je ještě akceptovatelný doufajíc, že přibývajícím časem bude líp, ale ouha. Místo, aby film gradoval, noří se do furt a furt větších sraček. Na DVD obale je výkřik nějakého recenzenta, cituji:,,Herecké výkony vám naženou husí kůři". Měl recht.