Úsvit mrtvých (2004)

Jeden z vrcholů zombie-žánru. Už jen předtitulková scéna dává tušit, že sleduju něco vyjímečného. Přece jen bleskurychlí zombíci si zaslouží větší respekt, než jejich ploužící se předchůdci. Masky na výbornou, několik drsnějších scén může časem patřit i do kategorie,,nezapomenutelný", to vše podkresleno dobře zvlolenou hudbou. Alfa omega podobných filmů bývá skupinka přeživších a ta je zde zastoupena od seniorů až po jedno krásné miminko. Nikdo tu není ztvárněn vyloženě jako hlavní hrdina a tak velice těžké tipovat kdo přežije a kdo ne. A abych nezapoměl, chovají se dokonce logicky. Upozornění: Po naskočení závěrečných titulek ještě následuje krátké home video (také velice drsné). Ještě musím pochválit na DVD v bonusech 2 minifilmečky, ktéré jen podtrhují tento vyjímečný film.

Krvavý Valentýn (2009)

Vlastně by se to mohlo jmenovat Krvavý Valentýn aneb Jak propíchnout hlavu krumpáčem na 100 způsobů. Víc se od toho fakt čekat nedá.

Klik - život na dálkové ovládání (2006)

Typická Sandlerovská komedie (včetně prdění). Celkem povedené nápadité scény s ovladačem v první polovině filmu dávali tušit v nadprůměrný počin, ale scénáristicky překombinovaná druhá půle, ve které jsem se i přes maximální soustředění začínal ztrácet, padá zpět na čistokrevný průměr, takže za 3.

Walk the Line (2005)

Přestože se v podobných životopisných filmech předvádějí skvělé herecké výkony, stejně jako zde, (Joaquin Phoenix a Reese Witherspoon) házím je všechny do stejné škatulky nezklame, nenadchne.

Ip Man (2008)

Kontrolní otázka: Zdalipak víte jakou kadenci mají údery Ipmana? Nevíte? Tak já vám to ukážu. RATATATATATATATATATATATA.

Poslední templář (2009) (TV film)

Ambice na úterní večer na Nově vyčuhují už po několika minutách. Úvodní scéna - do muzea vjedou na koních 4 jezdci v brnění a ukradnou některé muzejní exponáty. Po jejich stopách se vzápětí vydává ječící archeoložka (také na koni) a jednoho z jezdců sejme (a teď se držte) PAPEŽSKOU HOLÍ. V následujících minutách začne smršť hloupých scén, ve kterých se hovoří hlavně o templářích a jakémsi dekodéru. PS. Bacha, má to i druhý díl!!!

Kronika rodu Spiderwicků (2008)

Zběsilé tempo a nadupaná akce vítězí nad smysluplnějším dějem, ale mě spíše zaujalo tohle. Snímek jsem shlédl na stanici Markíza, kde byla v pravém horním rohu číslice 12, která zřejmě určuje věkovou přístupnost. Pak ale nechápu pro koho je film určen, protože si myslím, že dnešní pro dnešní puberťáky je to až moc dětský.

Halloween II (2009)

Krev tu teče proudem, hraje tu drsná muzička, k vidění jsou odhalená ňadra, ke svačince se tu požírají syrový psi, praskají tu lebky, přesto všechno bohužel nejslabší kousek od Roba Zombie.

Halloween (2007)

Když už se někdo rozhodne natočit remake měl by novému filmu vdechnout něco nového a to se přesně povedlo Robu Zombie, když děj první části filmu přesunul do Myersova dětství. Ten klučina to zahrál na jedničku, úplně mu to kouká z očí. Druhá část filmu už jede v zajetých kolejí té starší série až s tím rozdílem, že Rob Zombie dává celému násilí tak neskutečnou sílu, jak to dokáže v současnosti jenom on.

Gag (2006) odpad!

První film roku 2011 a hned taková sračka. O filmu se nemá cenu rozepisovat, stačí už jen to, že je natočený ve formátu 4:3. Doufám, že tentokrát nebude platit přísloví, jak na Nový rok, tak po celý rok.