Muži v říji (2009)

Pro mě velmi rozporuplný film. Po prvních minutách u mě převládal pocit marnosti nad nevyužitým potenciálem, kdybych o filmu neslyšel pochvalné ody, možná bych přepnul. Ale to jsem neudělal a jsem za to rád, protože s příjezdem premiéra se to docela rozjede a trapná scéna (v dobrém slova smyslu) následuje další. Myslím si, že tento film zůstane u spousty lidí nepochopen, jenže on není o tom kdo vyhraje soutěž ve vábení nebo o tom jestli se postaví silnice, spíše představuje jako realistickou ukázku jedné slavnosti v jedné zapadlé vesničce na začátku 21. století. Škoda, že několik herců bylo silně nezáživných a ještě větší škoda, že tu nehrál Bolek. Přesto si myslím, že je ten typ filmu, který se vychutná až po několikátém shlédnutí. S nadsázkou bych si dovolil film trochu přirovnat k Slavnosti sněženek, kde také sledujeme osudy několika (zvláštních) lidí které se zkloubí až u večeře s kancem potažmo příjezd premiéra.

Pouta války (2004)

Pouta války je takovej nenápadnej film, který kdysi dávno vyšel na DVD (pouze s titulky) a nedávno prošuměl na Primě a to je škoda, protože nám ukazuje korejskou válku v trochu jiném světle než třeba Mash. Z technického hlediska není filmu téměř co vytknout, davové scény, exploze, všudepřítomná roztrhaná těla, to vše dokonalé, skoro jako by jsme sledovaly asijké vydání Vojína Ryana. Zajímavý je i vývoj mezi bratry, kde se uděje nejeden nečekaný zvrat. Jediné co mě trochu vadilo, hlavně v první půlce, klasické otřepané KDO JE KDO, bohužel u asijských filmů to nikdy jiné nebude.

Pátý element (1997)

Zpočátku to vypadalo jako solidní scifi, to následně zůstalo a k tomu se časem přidal skvělý originální humor. Doporučuji zkouknout v původním znění, protože Chris Tucker a jeho ZZZZZZZZZZZZ je k popukání. A ještě jeden osobní důvod k maximálnímu hodnocení, tehdy to bylo moje první zhlédnuté DVD, to bylo pokoukáníčko.

Mučedníci (2008)

Těžko hledám slova která bych napsal. Jasně, závěrečná poenta posune film někam jinam než se celou dobu čekalo a je jasný, že spousta lidí bude tento film nějakou dobu rozdejchávat, včetně mě. A na rovinu říkám, že i přes kladné hodnocení se na Mučedniky už nikdy koukat nebudu.

Princ z Persie: Písky času (2010)

Je jasné, že podobné filmy tu nejsou proto, aby získaly oskary, ale aby na 100 minut příjemně pobavily. A nutno podotknout, že v případě Prince z Persie jsem byl i pozitivně překvapen. Film je inspirován hrou (i já jsem kdysi dávno měl tu čest), ale jediné co si tvůrci vypůjčili bylo skákání po střechách (efektně natočené). Co je zásadní, že zbytek filmu tvoří celkem zajímavý scénář u kterého jsem se nenudil. Když k tomu připočtu sympatické herecké výkony, působivou výpravu, nádherné kostýmy, máme tu kousek, který si můžeme ve filmotéce zařadit hned vedle Pirátů z Karibiku. Po Avatarovi to je mé druhé bluray a na fullhd radost pohledět.

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Když vezmu Pána Prstenů jako celek, konstatuji, že 5hvězdičková stupnice je příliš malá.

Pustina (2006)

Pustina dokazuje, že Britové umí dát standartní vyvražďovačce pořádné koule. Narozdíl od amerických bratříčků se častečně vyhýbá všem provařeným klišé a dokáže několikrát překvapit i po dějové stránce.

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

I když film není tak ucelený jako první díl a vypráví několik příběhů najednou (bez znalostí Společenstva budete ztraceni) je to úplně fuk. Drží nastavené tempo a kráááásně se na to kouká. Mám to zkouknuté na prodloužené verzi DVD a vůbec nevadí, že to má krutě přes 3 hodiny, naopak.

Expendables: Postradatelní (2010)

Dopadlo to asi tak, jak jsem čekal. Doslova explozivní akce, úchvatné souboje tváří tvář, tu a tam zkrz ústa proceděná hláška. Jenom jsem byl zvědavý na to, jak udělat, aby každá z hvězd (a že jich tu je) dostala patřičný prostor. A právě v tom vidím trochu problém, ve filmu si zahrají hlavně Stallone a Statham a zbytek mančaftu se tady pouze mihne, což je škoda. Přesto poctivá akční zábava, která určitě neurazí a také kde jinde se ukážou v jedný scéně společně Arnold, Sly a Bruce.

Let 534 v ohrožení (2001) (TV film)

Když vídím že ve filmu hraje Alexandra Paul alias plošina z Pobřežní hlídky, po chvilce dávám ruce pryč.