King Kong (2005)

Po fenomenálním Pánu Prstenů si Peter Jackson natočil další svůj sen a to KING KONGA.Inspiraci našel ve stařičké verzi z 30. let.Po vizuální stránce není skoro co vytknout, i když některé scény nejsou na 100procent, ale New York nebo souboj s tyranosury jsou úchvatné.Naomi Watts a Jack Black nezklamali, Adrien Brody je poněkud zahnán do kouta svým chlupatým protivníkem, ale film má tempo a překvapivě i humor který však neurazí.A hlavně bych ocenil, že i přes bezmála 3hodinovou délku film nenudí a než se nadějete koukáte možná i se slzami v očích na závěrečné titulky.

Transformers (2007)

Pokud hledáte film který by měl sympatické hrdiny, megalomanskou akci, humor a prostý děj, Transformers jsou správná volba. Michael Bay už natočil několik filmů s označením MEGA, ale tenhle má MEGAKOULE!!!

28 dní poté (2002)

Když jde někdo na zombie film, čeká potoky krve, spoustu nechutností a odpudivé masky zombíků. Tento film na to jde úplně jinak. Krvavou akci potlačuje na minimum a pokud nějaká je, odehraje se během několika sekund. Pro film je dominantní budování atmosféry která mě totálně pohltila. Velice tomu napomáhá vylidněný Londýn, nebo hlavní hudební motiv. I herecké složení a jejich výkon je nadprůměrný, zapomeňte na hloupé dialogy a všechna hororová klišé. Podobných apokalyptických filmů se momentálně natáčí dost, ale jen u několika z nich si v duchu řeknu ,,Kdyby se na světě něco zvrtlo, tak by to vypadalo asi takhle". 28 DNÍ POTÉ mezi ně určitě patří. Takhle to dopadne, když se režie ujme někdo jako je Danny Boyle a ne nějaký videoklipař.

Saw: Hra o přežití (2004)

Jsou filmy, kde už po několika minutách víte, že sledujete něco vyjímečného a jsou filmy, kde při závěrečných titulkách tupě zíráte na obrazovku a v duchu si říkáte VAUUU tak tohle bylo něco. Oba tyto případy film Saw:Hra o přežití jednoznačně splňuje. Hlavním kladem je originalita příběhu. Místo klasických bezduchých vyvražďovaček tu máme scénář vypiplaný do nejmenších detailů, zatuchlou atmosféru v podobě oprejskané umývárky, zběsilý střih a kameru takovou, že i tzv. lekačky splní svůj účel. Hlavní motiv zabíjení skládačkového vraha ( překladatel si asi něco šňupnul ) se mi zdál přitažený za vlasy, ale postupem času geniální a taky pravdivý. Výkon dvou hlavních aktérů vyzněl celkem reálně. Alfa a omega jsou dialogy a i ty jsou uvěřitelné. Míra násilí oproti budoucím dílům je asi tak akorát přiměřená, rozhodně na nich není film založen. Když k tomu připočteme šokující závěr doplněný skvělým soundtrackem máme tu film z kategorie NEZAPOMENUTELNÝ.

Nekonečný příběh (1984)

Film číslo 1 mého dětství. Skvělé masky, skvělá hudba, skvělé triky i vzhledem k roku výroby. I po letech má film své kouzlo.

Crash (2004)

Film kterým svým mozaikovým stylem vyprávění různých příběhů připomíná Lásku nebeskou, samozřemně že ne žánrem, ale určitě kvalitou a chytlavostí. Některé scény se doslova zaderou pod kůži ( hořící auto nebo slepé náboje). Hvězdné herecké obsazení nezklamalo, těžko někoho vyzdvihovat nad ostatní, oceňuji však ty od kterých jsem to nečekal např. Ludacris. Je to film po jehož shlédnutí budete mít možná jiný názor na život na naší barevné planetě.