Město bohů (2002)

Drsný a brutální pohled na život v Rio de Janeiru.

Dům tisíce mrtvol (2003)

Moje srdeční záležitost. Rob Zombie se u mě po tomto filmu okamžitě dostal do režisérské 1. ligy v hororovém žánru. O čem vlastně film je. Na první pohled by se zdálo, že je o dvou mladých párech, který se dostanou do spárů jedné totálně vymaštěné rodinky, OMYL, tohle je film o totálně vymaštěné rodince, kterým se dostanou do spárů dva mladé páry. Nejde tu ani tak o to, jestli se z nich někdo zachrání, ale o to jakým způsobem budou zprovozeni z tohoto světa. Povedená rodinka se skládá z neustále chichotajíci se BABE, vzteklého OTISE, který dělá z obětí umělěcká díla, věčně hláškujíciho kapitána SPAULDINGA, mlčenlivého RUFUSE, fuckujícího dědečka, milující matky a z ohořelého stvoření se jménem TINY. To co blíže představení provádějí se svýma obětma nám Zombie servíruje v plné brutalitě a syrovosti, nečekejte, že kamera v poslední chvíli uhne. Tento film určitě není pro každého, spousta lidí ho odsoudí, že je nechutný, ale ti, co mají smysl pro nadsázku si ho zamilují. Další velký plus je vkládání různých hudebních motivů do scén, kde by jste je určitě nečekaly, trochu mě to připomíná Tarantina. Například scéna, kdy OTIS popravuje policistu se hraje takové veselé country, pak nastane na 26 sekund (mám to změřené) totální ticho, potom jen výstřel a zvuk křidel poplašeného ptactva. Pro někoho zvrhlé, pro někoho dokonalé. Dabing, aspoň u mě, převyšuje originál. I když vzniklo neméně skvělé pokračování, jemi líto, že nevzniklo víc filmů s touto, u mě, sympatickou rodinkou.

Dvanáct (2007)

1 Tělocvična, 12 mužů, dvouapůlhodinový konverzační film.Vida i v Rusku se natáčejí velice kvalitní filmy.Čeští filmaři by se mohli inspirovat.

Pátek třináctého (2009)

Jako náctiletý jsem vyrostl na VHSeskách této legendární horrorovej série a tak jsem se remake velmi těšil.Jenže film nepřináší absolutně nic nového, drží se schématu - skupina mladých lidí - chata u jezera - zabíjak - smrt.Podobných horrorů se natáčí ročně desítky.Čekal bych od tvůrců, že se zaměří víc na vztah Jason - matka jako například Zombieho Halloween.PS.Robin Hood by měl z Jasona radost.

Terminator Salvation (2009)

Nečekal jsem až jak moc zde budou chybět Arnoldovi bicepsy a hlášky na kterých byli minulé tři díly závislé.Trochu to zachraňuje Worthington, Bale je zde uplně zbytečný.A taky jsem čekal víc zákopový války z kostřičkama na které poukazovali minulé díly.Takle to někde připomíná spíš Star Wars.Kdyby to bylo nějaké neznámé scifi dal bych čtyři hvězdy tady bohužel za tři.

Anglické jahody (2008)

Nudný a dlouhý film patřící na nedělní večer ČT1.A furt tam hraje kytara.

Let číslo 93 (2006)

Mistr roztřesené kamery Paul Greengrass opět boduje. Tentokrát až skoro dokumentárním stylem ukazuje události z 11.září. Je neskutečné že i bez hereckých hvězd, či monstrozních specialních efektů dokáže film svou mrazivou atmosférou přikovat mlčky ke křeslu. Skutečně tenhle film se těžce rozdejchává. I když vím jak film dopadne, z celé duše jsem si přál nějak přepsat dějiny. Pasažéři jsou znázornovány jako ty nejobyčejnější lidi na světě a proto s nima člověk víc soucítí. Jeden z nejlepších filmů co jsem kdy viděl.

Spirit (2008)

Předpokládám, že těm kterým se líbil SIN CITY čekali na SPIRITA z velkým očekáváním.Jenže MILLER není RODRIGEZ.Což o to animace a stylizace ještě ujdou, Evě Mendes a Scarlett Johannson to nesmírně sluší, ale jinak je to jedna velká nuda.Dialogy, akce a bohužel i S.L. Jackson.Poprvé jsem po 20 minutách usnul napodruhé jsem to sice dal, ale tenhle film se nějak nepovedl.

Rallye smrti (2008)

I když jsou všechny postavy herecky ploché, jak žehlící prkno, automobilové závody jsou výborné a to u akčního filmu stačí.

Silent Hill (2006)

Silent Hill je inspirován populární počítačovou hrou a přepis na filmové plátno dopadl skvěle. Několik dílů jsem osobně hrál, takže si dovolím tvrdit, že o tom něco vím. Prvním velkým kladem je hudba, ač je pro horory netradiční, pro Silent Hill je typická a dává všemu takovou zvláštní atmosféru. Prostředí patří k těm nejodpornějším co jsem kdy viděl. Všelijaká stvoření v čele s téměř kultovním Pyramid Headem dopadli na jedničku. Radha Mitchell si podobné filmy vybírat umí ( Krokodýl, Černočerná tma) a ani tady nezklamala, stejně jako malá Jodelle Ferland. Vytknul bych snad jen, že to je v závěru trochu překombinované, někdo se může ztrácet v ději. I přesto režisér Christophe Gans ukázal velký cit pro přepis a proto by si tento film neměl nechat ujít žádný fanoušek jak této herní série, tak hororů.