Kocour v botách (2011)

Prvoplánové klišé, u kterýho je od začátku klasicky jasný, jak to dopadne. Scény který maj bavit, tlačej moc na pilu, roztomilost nefunguje. Po sračkoidních posledních Shrecích je to ale dost koukatelná záchrana, byť bezmyšlenkovitá a popcornová. Nic jiného ale ani nelze od takového filmu čekat. 65%

Motýlek (1973)

Začátek hrozně super, sice to trošku občas pokulhávalo, ale vypadalo to slibně. McQueenova samotka asi jedna z nejlepších scén ever, tam sem neměl slov. ALE pak přišel zlom. Scénáristovi evidentně jeblo nebo si něco šlehnul, ale jakmile se dali vězni na útěk, nebyl jsem schopnej ničeho jinýho, než jenom "WTF?" K tomu se připojila naprosto příšerná hudba a já sem to do konce sledoval s otevřenou hubou neschopen jediného slova. Tak originálně a dementně poslat film do píči, to sem ještě neviděl!:D 60% za první polovinu.

Lovci hlav (2011)

Nefalšovanej hustej skandinávskej nářez se všim všudy a na nic si nehrající. Nepřítel státu nebo Uprchlík jsou oproti tomuhle trošku slabota. Aksel tu svoji roli zvládnul totálně, scény v kadibudce nebo po pádu auta ze skály jsou naprosto šíleně dokonalý. 90%

Nespoutaný Django (2012)

Vau! Předem říkám, že Tarantina nějak v oblibě nemám a nevyznávám jeho naprosto přehnaný kult osobnosti jako někteří zde, na film jsem šel kvůli velice pozitivním ohlasům a taky kvůli tomu, že Tarantino sliboval poctu western klasikám, které já naprosto zbožňuju. Pozitivní ohlasy se potvrdily, western to však ale neni ani v nejmenšim, teda alespoň ne ten klasickej. Ten na mě dejchal akorát tak v titulkách na začátku. To je první, ale taky poslední výtka týhle bombě. Klasicky precizní a trhlá režie Tarantina, lahůdková kamera se střihem, dokonalá ústřední herecká čtveřice (Samuel L. Jackson DOKONOLAST v každém momentu, Waltze tu všichni až moc přehnaně vychvalujou, v Panchartech zahrál o 300% líp, ale i tak je bravůrvní, životní DiCaprio a Foxx - dokonce dle mého lepší, než v Rayovi), ale především a to opravdu PŘEDEVŠÍM nejdokonalejším prvkem v tomhle skvostu je HUDBA (!!!!!). Nepřestával jsem žasnout, jak naprosto neuvěřitelně krásně jde zkombinovat moderní Rap s žánrovým westernovským podkladem, to bylo prostě EPIC! No a k závěru už snad jen ty nejlepší momenty filmu - "Tell miss Laura goodbay!"; Tarantino + dynamit; Starej Ben a jeho lebka; Djangovo hraní otrokáře, Djangovova pomsta na bratřích Brittlových (bič!!). Zkrátka (a to prvně u Tarantina v takovém rozsahu) - 100% !

Chuť znovu žít (2012)

Je to v podstatě zlej průměr, kterej drží nad vodou jen klasicky excelentní Morgan Freeman. Zápletka je klasická, uměle vykonstruovaná, s nijakou takovou pointou. Člověk ale potřebuje čas od času přesně ten typ filmu jako je tenhle - takovej, co dokáže člověka jednoduše uklidnit a hodit do pohody. Zkrátka "dobrej" film sám od sebe. 80%

Raubíř Ralf (2012)

Dnešní "dobré" filmy z hollywoodské produkce můžeme rozlišit na 2 typy - originální a ty, co se se svoji neoriginalitou šikovně vypořádají. Wreck-It Ralph je přesně ten druhý typ. Až na drobnosti v podstatě opisuje zajetý rodino-komediální archetyp klasického příběhu hlavních postav, ale dokáže to podat natolik netypickým způsobem, že je to ve výsledku nakonec jedno. Navíc ještě více zasvěcenému divákovi (rozuměj člověku, který už od mala tráví volný čas hraním videoher) přináší jakýsi nostalgický opar nad jeho mladými léty strávenými u těch videoher, které se v tomto filmu objeví a připomene mu, jak to tenkrát ještě nebylo všechno tak komplikované a náročné. Za mě jeden z nejlepších animáků třetího tisíciletí. 85%

Skyfall (2012)

Ke svému jubilejnímu 1000. hodnocení a 100. komentáři jsem si chtěl vybrat něco speciálního a Skyfall, o kterém všichni tak hrozně básnili se zdál být vhodnou volbou. Nu, jestli jsem si nakonec vybral dobře je asi nepodstatný, podstatný je, že nemám naprosto ŽÁDNÝ tušení, proč se z tohodle průměru může každej druhej posrat. Předem bych chtěl hlavně zmínit, že jakýkoli kult osobnosti Bonda a masturbování nad touto ikonou už od Conneryho mě nechává naprosto chladným. Bonda sem nikdy nějak extra nežral, každej film s nim sem bral jako elegantní britskou ne moc chytrou popcornovkou s nějakou tou krasavicí a dobrým autem. Proto jsem už od začátku přistupoval i k tomuto dílu poněkud skeptičtěji. A s jednou věcí tu maj skoro všichni recht - tohle neni klasickej Bond. Každopádně ani to však filmu nepomohlo od lepšího průměru. První polovina filmu s absencí hlavního záporáka mi přišla pořád poněkud pokulhávající s vyčpělými frázemi a otřepaným klišé, polovina scén už byla viděna buď v jiných Bondech a nebo uplně někde jinde. Jedinej highlight byl v šanghajskym mrakodrapu při scénách se světly, to bylo opravdu skvostné. Jinak prostě nic moc. Celé to ovšem v polovině filmu naprosto famóznim způsobem zachraňuje dokonalej Javier Bardem, kterej naprosto s přehledem přehrál celej zbytek ansámblu dohromady, včetně výborné Judi Dench. Kdykoli přišel tenhle temperamentní Španěl na scénu, nemohl jsem se vynadívat a vynaposlouchat, byla to dokonalost. Navíc se i konečně začlo něco dít a já se přestal nudit, tudíž za tu druhou půlku zvedám o jednu hvězdu nahoru, ač jsem hoooodně váhal, Javier mě prostě utvrdil v tom, že minimálně on si ji zaslouží. Každopádně jinak naprosto přestřelenej film, kde neuvidíme v podstatě nic závratnýho, scénář je plitkost sama a film tak zachraňuje jen hudba a herecké výkony. Tááákže 75%

Total Recall (1990)

Za tu přílišnou naivitu odmítám dát pátou hvězdu, jinak je to ale velice kvalitní sci-fi film s překvapivě dobrým Arnoldem, který sice občas pokulhával, ale jinak mě bavil. Krásná Sharon, originální scénář a schopná režie dělaj tenhle film kultovní záležitostí. 80%

Pozemšťan (2007)

Ani dost hluboké, ani dost chytré, ani dost dobře napsané a zahrané. Postavy se vesměs chovají na můj vkus hodně nelogicky, jednotlivé dialogy sou na sebe nemastně neslaně naplácnuté. Polovině postav sem nevěřil jejich profesi a druhé polovině sem už vůbec nevěřil tu profesi v reálu, čili herectví. Asi nejstupidnější postavou byl pseudointelektuální (fešák?) Art, kterej byl nejenom dost hrozně napsanej, ale taky i příšerně zahranej. Co se toho příběhu týče, myšlenka je fajn (podobných už tu bylo víc, viz. K-PAX), ale to podání je hroznej průser. Proč tam například hodlá doprdele nějakej "vědátor" tvrdit, že ptát se více ústředního hrdiny na historické souvislosti je "NEDOSPĚLÉ"??? Za prvý to totálně odporuje slovu "vědec" jako takovému a za druhý já bejt na jejich místě, tak z něj tahám jednu informaci za druhou, i když bych mu nevěřil nebo by mě to mělo stát celý odpoledne. Takže jedinou logickou postavou je v tomhle filmu jen psycholog, který alespoň pokládá smysluplné otázky týkající se nejen jeho oboru, ale všeobecného zajímání se o podstatu života. Dál mě naprosto fascinovala jejich pohoršenost. Chápu, že ta představa nesmrtelnosti je sama o sobě dost bizarní, ale tahle grupa mentálů, kdyby měla prostředky, by byla schopná ho na místě svázat, dát mu roubík a poslat ho někam na Sibiř, místo toho, aby na něj chrlili otázky, aby se přesvědčili, jestli mluví pravdu nebo ne. No a závěr už je vážně výsměch -(spoiler) náhodou vyprávim o tom, co sem dělal támhle před 60ti lety na Harvardu, ajéjé, ty stojíš za mnou? Jo sorry, ja ti neřekl, že si můj syn. Sakra, tohle si neměl slyšet. Né, hlavně neumírej! - panebože a já se ptám, kde je alespoň nějaká logika a soudnost? Rádoby chytrý filmy, který akorát opisuje základní fakta z učebnic (alespoň na něčem jsem se s Artem shodnul), které navíc už z většiny neplatí (mimochodem neplatily už v době vzniku filmu), tudíž se můžeme domnívat, že autor čerpal z učebnic dost starých. Rozklad tohodle filmu bych tu dělal ještě pár hodin, ale na to už se mi chce moc spát a stejně už sem řekl až dost :) 60%

Hon (2012)

Dokonalej příklad typicky lidského chování. Neviděl sem snad ještě víc zneklidňující film, než tohle. Celou dobu sem se v kině ošíval a dobře mi vážně nebylo. Naprosto sem chápal, když pár lidí odešlo, tohle je dost hustý i pro psychicky silnější jedince. K režii, kameře a hercům (MADS!!!!!!!) neni výtka, to je naprostej koncert. Ale ten scénář je vážně dokonalej. Asi jeden z nejlepších filmů, co sem kdy viděl. 100%