G.I. Joe 2: Odveta (2013)

Ztrata casu jako prvni dil. Pridavam nejake hodnoceni snad jenom za Rocka a par peknych bab.

Nevědomí (2013)

Obsazeni, vyprava a kamera v poradku, ale stale jsem mel behem sledovani pocit "tohle jsem uz videl, nic novyho". A ono opravdu. Oblivion i pres snahu se odlisit od scifi sveta budoucna filmu podobnych je vlastne zase to stejne. V posledni dobe jako v prikladu Total Recall a Elysium. Ale i tak lepsi tri hvezdy.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

V prvni rade jsem uvital prodlozenou stopaz na dve a pul hodinu, protoze to bylo asi to nejvetsi nestesti filmu z roku 2011. Herecka banda obstala v cele s drzitelkou Oskara dle meho nazoru na vybornou, navic podporena lepsim scenarem nez v dile prvnim. A hlavne za vyraznym zlepsenim urcite stoji novy reziser, ktery se jiz osvedcil predevsim ve Smithove prezivani v NYC. Ve druhem dile svoji skvelou reputaci obhajil a vsichni fanousci teto knizni trilogie muzou s nadsenim vyhlizet zaverecne dvoudilne deni napric revoluci v Panemu. Catching fire konecne pomalu dostava Hunger games na uroven knizni predlohy, klobouk dolu a jen tak dale. Bohuzel uz bez Hoffmana...R.I.P.

Atlas mraků (2012)

Atlas mraků si zaslouží vysoké hodnocení už jen díky své originalitě a vizuálnímu zpracování. Když k tomu připočteme ještě výborně zpracovaný děj a obstojné výkony všech zúčastněných dostaneme velkofilm jaký zde ještě nebyl. A samozřejmě jak už tomu u podobných velkofilmů bývá, nechybí ani super soundtrack. Koncem tohoto roku můžu říct, že se rok 2012 po filmové stránce vyvedl na jedničku a jsem hodně zvědav jak nastartuje rok 2013, protože v lednu tu máme pár pecek co klepají na dveře. Veselé Vánoce! :))

Amazing Spider-Man (2012)

Při prvním traileru jsem se hodně bál jak tento film dopadne. Těšila mě snad jenom podobnost s komiksem. Nakonec, jsem byl ale příjemně potěšen. A to nejen z toho důvodu, že jsem dvě hodiny koukal na velkém plátně na blonďatou Emmu, ale i z celkového zpracování.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Po prvním díle přidaná spousta akce a spousta nových hvězd. Větší prostor dostává v pokračování i T-800 a John McClane. K tomu nový Ranger Walker a Mr. Di-mag Jean-cleaud. Škoda jen menší působnosti malého číňana bez rodiny. Film natočený pro pobavení hromadou střílení a akce. To vše tam je a ještě tomu velmi kvalitně zpracované s vtipnými dialogy a trochou nostalgie.

Země bez zákona (2012)

Konečně zase moje milované téma. Tuhle dobu prostě zbožňuju. A to hlavně díky panu Mariu Puzovi! Ale zpět k filmu. Hvězdy posledních let Hardy, Shia, Mia Wasikowska a osvědčení matadoři Oldman a Pearce. Skvěle zvládnutá atmosféra prohibice (ne teda té naší), se svoji surovostí a brutalitou jako v Empire Boardwalk. Další pecka tohoto roku a já už jenom čekám, až ji bude následovat Ryan Gosling a Emma Stone v lednovém honu na mafiány.

Skyfall (2012)

Třetího "Craigova" Bonda natočil pan Mendes ve vší parádě s třešničkou na dortu. Tím myslím asi nejlepšího záporaka všech Bondovek. Bardem si dle mého názoru zahrál opět svůj standart, který byl jako vždy perfektní. Jinak to snad ani neumí. Určitě nechci zmenšovat výkony ostatních herců, všechno klaplo jak mělo. Každopádně Skyfall v mém seznamu filmů o 007 vystřídal na prvním místě Casino Royale. A to právě díky velkým zvratům a Bardemovi. Samozřejmě nesmíme zapomenout na jak jinak než nádherně zpívající Adele, která bude hodně vysoko na Oscarech.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

První díl byl rozhodně hlavně pro knížkou zasvěcené diváky, a proto se mohl zdát hodně lidem zdlouhavý a bez akce (které tam teda filmaři přidali až až...). Z mého pohledu fanouška Středozemě, bych Hobitovi pouze vytkl absenci "lidských" skřetů. Perfektní masky, kterými se mohla pyšnit trilogie okolo Froda, nahradil počítač. Na druhou stranu trpaslíky si maskéři vzali do parády na jedničku s hvězdičkou, čímž jsem dostal alespoň menší kompenzaci. Nu, přímo k ději ... Když porovnáme zpracování a děje prvního dílu LOTR a Hobita, dostaneme velmi podobný pohádkový scénář a kdo čekal něco jiného, tak opravdu nikdy nečetl knihu. Atmosféra, navozená již prvním trailerem, byla kouzelná. Opět perfektně nalezená místa natáčení, skvělá kamera a na pozadí nová tématická hudba trpaslíků, kombinovaná s již prověřenou klasikou. Snažil jsem se neočekávat mnoho, ale přesně to by tento film měl nabídnout. Což se povedlo. Nevidím jinou možnost než tomuto úvodu do světa Bilba Pytlíka dát plný počet. Kdybych na závěr seřadil filmy letošního roku musel bych (velmi rád) dát výpravu Petera Jacksona za Šmakem na první místo. Druhé by pak obsadil závěr Nolanova Batmana a silnou trojku tohoto roku by asi uhájil Daniel Craig coby "JB007" před partou Avengers. Teď už jenom na rok usnout a probudit se opět na premiéře Hobbit: The Desolation Of Smaug! :))

Leon (1994)

Leon si drží snad všechny aspekty na nejvyšším bodě, stejně jako Natalie Portman oblibu u mě. K tomuhle filmu není co dodat, stačí si poslechnout soundtrack a hned je jasné, že jde o jeden z nejlepších snímků všech dob. :)))