Warrior (2011)

Špička roku 2011. Tam rozhodně film Warrior patří. Filmařům se povedlo načasování filmu právě do doby, kdy zápasy MMA mají raketový nárust po celém světě a hlavně v Evropě, takže klobouk pane O'Connor aspol. Krom novodobého fenoménu zápasení, který si myslím dost vyzdvihl film "Never back down", má tento snímek i kvalitní paralelně probíhající děj o vztahu dvou bratrů s otcem. Proč plný počet? Sám dělám bojový sport a k MMA mám blízko, všichni herečtí protagonisté skvělé výkony, výborně namixovaná hudba k filmu a jak jsem již řekl, v celku je to společně s filmem Drive top drama roku 2011.

Temný rytíř povstal (2012)

Pravda, Batman nedostal v závěru trilogie moc prostoru. Ale o to víc jsem se na scény s ním těšil a musím říct, že byly vždycky epický s parádním nástupem. Celý film mě ale asi nejvíc zaujal Tom Hardy alias Bane s jeho "Vaderovským" hlasem. :))) ... plnohodnotné zakončení trilogie - 5*

Papírový hrdina (2009)

Snímek Paper Man jsem si hlavně pustil kvůli obsazení Emmy, která opět prokázala svoje herecké kvality a posunula tento příběh mezi moje 4* záležitosti. Celý film se vlastně nic neděje a může se zdát trošku nudný, ale i tak je stále na co koukat. Jeff Daniels jako poblázněný spisovatel a Ryan Reynolds jako jeho imaginární přítel a rádce taky obstáli a zprostředkovali tak kontrast komedie a drama. Řeší se zde problémy osamělosti, manželství a jiných běžných vztahů a díky tomu se dostáváme i do bodu zamyšlení. Sympatický film, kterému čtyřka neuškodí. :)

Muži v černém 3 (2012)

Opět mi něco oproti prvnímu filmu chybělo, nejspíše že tento nebyl první. Nicméně nechybí vtipné situace, hlavně detaily pobaví, hromada mimozemšťanů a protikladné duo "J" a "K".

Navždy spolu (2012)

The Vow je rozhodně romantický film vybočující z průměru a to tím správným směrem. Velké plus, že je podle skutečného příběhu, i když nikoho už konec nepřekvapí, ale to k tomuto žánru patří...

Panna nebo orel (2010)

Nějak podle očekávání. Vtipné a jednoduché a takové mají komedie především být.:) ...jinak opět neskutečně krásná Emma! :)

Havran (2012)

Hodně podobný kousek snímkům Sedm a Saw. Tentokrát v obalu 19. století. Děj, herci i tématika - "E.A. Poe" se povedla a to pro mě dnes znamenalo nějakých 75% Jinak závěrečné titulky mě docela překvapily, čekal bych spíše hraní si s písmeny na nějakém starším papíře a ne zrovna takovou modernu jakou můžeme vidět. Ale i to dokazuje zvláštnost filmu.

Vendeta (2011)

Film rozhodně obstál na ty tři hvězdy. Hlavně se mi vedle hereckých výkonů osvědčených herců líbila hudba, která jen tak dokreslovala dojem filmu. Po filmu Pouta další lepší české drama. 65 %

Avengers (2012)

Film, který si nejde neužívat každým okamžikem. Hromada kvalitní akce (hlavně v poslední části), vtipů Tonyho Starka a pak prostě...Hulk... Přesně dle mého očekávání!

Templář (2011)

Velmi syrový film se záběry na rozštěpené hlavy, usekané končetiny a spoustu krve. Ale to k pravému historickému filmu patří. Obsazení více než dobře vybrané a škoda jen toho zbytečného klišé, které jsem párkrát už ani nečekal, ale bohužel.