Podraz (1973)

Starou, předválečnou Ameriku mám moc rád, ať už jde o Kmotra, Neúplatné apod., proto sem si tento film "partičce" podvodníků nemohl nechat ujít :). Paul a Robert ve výborné formě a ještě jsem si připomněl Rockyho při pohledu na hlasatele JJ. Koneckonců tento film ocenili i kritici 7mi Oscary a dalšími nominacemi. 95% ;))

Život je krásný (1997)

Pěkné dílo z nepěkné doby, která je asi výborně ztvárněna. V první polovině filmu mě Roberto bavil a svůj humor si přenesl i do druhé poloviny, kde jdou všechny jeho osobní starosti stranou a snaží se zachránit rodinu a především syna. Velice silný příběh z kruté doby.

Requiem za sen (2000)

Jak již tady napsal všemi známý golfista :) ten panák je potřeba!...emočně silný film pro diváka, při kterém se mi dere srdce z těla a určitě poděkuju rodičům, že mě drželi od drog :))...ke komentáři se dostávám až teď takže mohu i doporučujii nový film Aronofského...Černá labuť vás taky dostane ;)

Sláva (1980)

Dnešní remake se s tímto vůbec nedá srovnávat. Zde mladí bezdomovci, homosexuálové apod. bojují se světem kolem nich a snaží se splnit si svůj sen. A oproti tomu v novém se potýkají s rodiči, kteří nesouhlasí s jejich studiem, ano nepříjemné, ale ne srovnatelné. Dále výborný pěvecký výkon mláde herečky Irene Cara mě také dostal. Výborný, realistický film!

Fame - cesta za slávou (2009)

Jako remake na to snad nelze koukat. Vytratily se zde trpkosti studia, které byly v originále z roku 1980. Ovšem jako hudební film ve srovnání s Muzikálem ze střední se mi to docela zalíbilo, tento Fame není zas až tak velká slaďárna. Dávám 60%

Černá labuť (2010)

doslova brilantní podívaná! V několika momentech jsem si připadal,že i já se měním v nějakého ptáka a to v husu :D ....souhlas s Reckonem, Natalie zahrála výborně!!:))

Tekken (2010)

Po zhlédnutí tohoto snímku jsem byl na sebe naštvaný. Určitě jsem čekal více o postavách, kterých zde bohužel také nebylo mnoho. Soubojů pramálo. Tekken vítězí na konzolích, na plátnech kin vítězí na celé čáře Mortal Kombat!! Ať mi pan režisér promine, ale měl by zůstat u úspěšných seriálů (viz. Útěk z vězení, Sběratelé kostí, atd.)! 15%

Kniha přežití (2010)

Již po několikáté motiv postapokalyptického světa. Film mě nijak nevytrhl, ale ani nezklamal. I když podle obsazení Garyho a Danzela se dalo čekat možná i víc. Prostě další z řady "následníků" Mad Maxe, doplněný o víru. Být to první postapokalyptický film bylo by moje hodnocení určitě lepší, ale takhle pouze 65%.

S čerty nejsou žerty (1984)

Klasická, vtipná, ryze česká pohádka o čertech s výborně demonstrovaným peklem. Krásně zahraná Dorota Máchalová a správce. V této pohádce se divák i častokrát pousměje nad "hlody" Kaprála v podání Petra Nárožného. Pro mě nejlepší pohádka vůbec!!