Princezna Mononoke (1997)

Stará dobrá animace s nádhernou hudbou. Poprvé jsem viděl asi v 10ti letech a i když tento film není rozhodně točený pro děti, unesl mě do světa japonské mytologie. Nezapomenutelný zážitek, především v originálním znění.

Půlnoc v Paříži (2011)

Na tento film jsem byl velmi zvědavý a vůbec mě nezklamal, naopak. Žádnou recenzi jsem před tím nečetl takže jsem byl před sledováním zahalen překvapením o co zde vůbec půjde. Prvních pět minut mě díky nádherným snímkům Paříže vtáhlo do tohoto překrásného města a pak už jsem jen hltal děj, který byl možná z části klišé, ale i tak byl docela příjemný. Další procenta konstantně přibývala spolu s hudbou a zapojením se Marion do "hry". Krásný, pohodový film.

Fotbalové opojení (1997)

Tenhle film je stejně jako knižní předloha taková moje srdeční záležitost, protože prostě Arsenal Till I Die! :)

Gallipoli (1981)

Během filmu jsem pořád čekal na bitvu a pořád nic...jenomže se závěrečnou scénou jsem si dal všechno dohromady a konečně jsem si uvědomil, že o tomhle ten film sakra vůbec není!...výtečné drama výtečného režiséra, které v člověku zůstane na hodně dlouho...námět, herci, hudba a celý děj výborný...proto *****

Světová invaze (2011)

Skvělá akce, efekty i hudba. Scénář dost zaostával, ale to mi nevadilo, protože jsem ani žadný velký dialogy nečekal. Přece jen jde o invazi mimozemšťanů a ne o to kdo "hodí" dokonalý dialog. :) Pro mě 4 hvězdy ;)

Cesta do fantazie (2001)

Jedním slovem "úžasný". Stejně jako Mononoke Hime. Pane Miyazaki, velký obdiv. :))

12 opic (1995)

Ukázkový Sci-Fi film. Výborné dialogy a excelující Brad Pitt. Myslím, že tento film se dá vystihnout citací hl.hrdiny Jamese Cola: "Táta říkal nikdy nedělej falešnej poplach, když se pak něco opravdu stane nikdo ti to nebude věřit...". Kolik lidí už "zvěstovalo" vyhlazení lidstva a pořád nic, až někdo bude mít fakt pravdu všichni budeme čumět....:)) Nejlepší film tohoto žánru!!

Na konci všech válek (2001)

Možná nedoceněný kvalitní válečný film s námětem slavnějšího díla. Dochází zde ke konfrontaci Bushida, japonského způsobu života a křesťanství, ve kterém nalézají zajatci motivaci pro další žití. Postavy zde často mění svůj postoj. No a scéna s "chybějící" lopatou velmi dojemná. Další plus pro tento film je autentické "dobrodružství" všech zajatců, kteří tento tábor opravdu přežili....75%

Robin Hood: Král zbojníků (1991)

Nejlepší zpracování Robina Hooda tak jak ho všichni známe. Ve filmu se objevují i dobré hlášky a velmi mě překvapil Morgan Freeman, ke kterému mi jinak spíše sedí role typu Sedm apod. :))....

Spartakus (2010) (seriál)

Seriál natočený podobně jako 300 a to se zpomalenými souboji, tryskající krví a emocemi na písku v aréně....Na plné hodnocení to ovšem ještě není ;) 80%