Hunger Games (2012)

Pro všechny případy a hlavně pro srovnání jsem si při vstupu Hunger Games přečetl knižní námět, který je skvělý. Filmaři se hodně snažili nacpat do filmu hodně věcí z knihy a tím je museli i trošku pozměnit, poněvadž by se do dvou hodin rozhodně nevešly v celé parádě jako v knize, ale tak tomu bývá vždy. I přesto se jedná o jedno z nejlíp zvládnutých zfilmování knižní pecky a jsem hodně zvědav jak si poradí s dalšími díly. Myslím si, že by cca tříhodinová stopáž, ve kterou doufám právě v pokračování, byla určitě krokem vzhůru. Film by nemusel být tak urychlený, protože takhle přicházejí nečtenáři knihy o mnoho zajímavého. Ale to je zas kdyby....jinak herecké obsazení sympatické a bez problémů nenucené. Spokojenost převládá nad zklamáním + námět (kniha) mě velmi zaujal, takže s pár nedostatky 4*

Dobrý ročník (2006)

Nenucený lehký humor, příjemnáfrancouzská hudba a venkov (zvláště kulisa scény s promítáním v restauraci je dokonalá). K tomu tradičně skvělé duo Scott - Crowe, opět překrásná Marion a můžete si vychutnávat, bez dvou minut, dvouhodinovou stopáž krásných záběrů s trochou romantiky. Normálně bych dal asi hvězdy čtyři, ale poněvadž mám pro tu hnědovlasou Pařížanku slabost a Crowe je pro mě top herec tak dávám 5. :)

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Říkal jsem si, že Hra o trůny je bezkonkurenčně nejlepší seriál minulého roku. Pak přišlo vyhlašování a pro Zlatý glób si dokráčel Homeland. Wtf? ... Rozhořčení ale vychladlo když jsem tento seriál dokoukal. Ze začátku možná trošku zdlouhavé díly, spíše se seznamujeme s postavami a jejich teoriemi, ale tak od 5. dílu mi naopak všechny díly strašně rychle utekly a během finálového dílu jsem mlčky seděl a napjatě čekal, jak že to vlastně dopadne. Určitě zajímavý seriál s vynikající Claire Danes alias Carrie. Stojí za shlédnutí a za posun minimálně do Top 30. Všem doporučeno....100% P.S:Už aby byla druhá série!!!

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

První tři díly jsem si kdysi pouštěl když jsem se chtěl fakt zasmát a tenhle díl na ně plně navazuje...ať si říká kdo chce co chce tohle je komedie jak má být. :) a proto stejně jako u prvního dílu 5!

The Divide (2011)

Film, který neřeší jak apokalypsa nastala nebo co s ní, ale v celku úspěšně nám umožní pohled na skupinku lidí, na které doléhá asi nepředstavitelný stres a magořina. Pořád tušíte, že se něco stane, ale nebudete do poslední vteřiny vědět co přesně. Hodně syrový snímek, který mě velmi zaujal a nevidím důvod proč dávat méně než 5 hvězd, když se vlastně Gensovi povedlo co nejspíš zamýšlel. A to je jedině dobře ...

Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (2012)

Důstojný, ale hlavně zábavný prequel k seriálu. Pan Krobot na jedničku a celý manšaft v čele s Vetchým, Novotným a pro tentokrát s duem Kohy - Hampl výborní. Od filmu jsem čekal "pokračování" zábavy ze seriálu a to jsem dostal. Stejně jak u seriálu 4 hvězdy :)

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Po vizuální stránce sice moc pěkný film, ale nevzbudil ve mě více zájmu jako jeho knižní nebo komiksová předloha, kterou jsem jako malý hltal v "Ábíčku". Filmové zpracování zůstává za očekáváním, a proto ode mne pouze za tři...

Nedotknutelní (2011)

Odpočinkový film (ale i tak na zamyšlení), ve kterém najdete jak výborné herecké výkony, tak i prirozeny humor podkreslený příjemnou hudbou. Více než pěkné překvapení ze země galského kohouta. :) 90%

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Perla HBO...Už tak skvělého Ryana převedli Hanks a spol. do ještě lepšího seriálu s příběhy skutečných vojáků, hrdinů 2. světové války. Nejlepší počin na poli válečných filmů nebo seriálů.

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Výborně zpracovaný film. Možná spíše akční než válečný, ale i přesto přesvědčivě znázorňuje moderní válku takovou jaká je. Soundtrack neskutečný. Absolutní špička na poli svého žánru....95%