• Pohádka

Mary Poppins (1964)

Nostalgie. úžasné dílo, krásný muzikál, který vždy pohladí po duši :)

Saturnin (1994) (seriál)

Klasika, stále ze Saturnina doma citujeme. To neomrzí, úžasné herecké výkony všech. Teta Kateřina, Milouš. "Ano, chtěla jsem růži a toto je růže, ale naprosto nevhodná k mému věku...." :)))

Pohádky o mašinkách (1985) (seriál)

Moje dětství. Stále si pamatuju, jak jsem byla napnutá, když se přehodila výhybka a jelo se za černokněžníkem Zababou. Jsem ráda, že se tento večerníček vrací i pro dnešní děti.

Zkrocení zlé ženy (1967)

Podle mě nejlepší zpracování této známé divadelní hry. Oba hlavní protagonisté podávají fenomenální výkon.

Milenci těch druhých (2015)

Jason mě opravdu baví. Jakoby ani nehrál :) zábavné, občas přitažené za vlasy. Lepší průměr.

Jak básníci čekají na zázrak (2016)

Mně se to líbilo víc než předchozí díl. Scénář přinesl nové osudy i vtipy, ale lehce se vracel do minulosti básníků. Milé překvapení. Jako bonus navíc příjemná hudba.

Anděl Páně 2 (2016)

Mně osobně se jednička líbila víc. Čekala jsem více Šumavy a také mi přišlo, ze film je poskládaný z vtipných dialogu a v druhé půlce trochu ztrácí dech. Nicméně tento film hravě předčí nové "moderní" pohádky. Hvězda navíc za černobílé duo :)

Osvícení (1980)

Film, který zakládá na výkonu Jacka Nicholsona. Mně od začátku vadila hudba, která přímo naváděla k hrůzným scénám.Takže za mě průměr, ale hvězda navíc za Nicholsona.

Anthropoid (2016)

První půlku jsem měla pocit, že sleduji dokument bez napětí a hudby, která by pomohla. Ale vynahradil mi to dech beroucí závěr. Atentát J.Sequense za 5. Sean Ellis za 4.