Johnny English se vrací (2011)

Veľmi stupídny scenár, suchý humor, opakujúce sa vtipy, dokonalo predvídateľné. Pre mňa obrovské sklamanie.

Ip Man 2 (2010)

Napriek tomu, že prvý diel nasadil latku vysoko, druhý diel nesklamal a pobavil rovnako ako prvý. Rovnaká hudba, nové prostredie a k obsadeniu sa pridal Kam-bo, ktorý to zahral rovnako dobre ako Donnie Yen ;)

Ip Man (2008)

Geniálne spracovaný príbeh majstra bojového umenia Wing Tsun. Film je poznačený čínskou ideológiu... poukazuje na súdržnosť, hrdosť, rovnosť a nezlomnosť obyčajných ľudí, v ktorých sa skrýva sila národa, zdôrazňuje význam rodiny... Výborná hudba a obstojné grafické spracovanie sa postarali o parádnu atmosféru, vďaka čomu som sa dobre bavil :)

Vinou lásky (2011)

Zaujímavo poňatá interpretácia románu Franz Kafka: Zámok, založená na skutočných udalostiach, zobrazujúca trpký osud japonských prostitútok. Najdôležitejšia postava je mladá Izumi, ktorá je unudená a znechutená svojím doterajším stereotypným životom v uzavretom prostredí a tak sa snaží nájsť útechu v niečom novom. S tým ako nachádza šťastie sa stáva smelšia, pôsobí sebavedomejšie, krajšie, no stále sa jej nedarí začleniť do spoločnosti. Cíti, že tam nepatrí. Film sa postupne mení na hľadanie akéhosi zámku, ktorý je však symbolom zmyslu života. Ide o emocionálnu intelektuálnu psychologickú drámu, ktorej porozumieť je umenie ;)

Čaroděj a bílý had (2011)

Perfektné grafické spracovanie kúziel... zábery s efektami dodatočne nerozmazávali, takže sú ostré a celkom prirodzene pôsobiace, vďaka čomu sa na väčšinu efektov veľmi príjemne pozeralo. Geniálna hudba a sympatické obsadenie tiež spravili svoje, takže tvorcovia nasadili latku veľmi vysoko už v prvých minútach... Neskôr sa to však mení na absurdnú rozprávku o démonoch a akejsi krajine zázrakov, v ktorej pobehujú hovoriace zvieratá, nad čím som sa nedokázal povzniesť nech som sa snažil akokoľvek... Takže po skvelom úvode obrovské sklamanie... V druhej polovici sa tvorcovia zúfalo snažili emocionálne zapôsobiť na diváka, čo sa im vôbec nedarilo a v mojom prípade to skončilo smiechom na scenári, ktorý bol plný klišé úchylností. Hlavne, že som sa celkom bavil :)

Yes or No, Yaak Rak Kor Rak Loey (2010)

Milé, miestami celkom vtipné, navodzujúce veľmi príjemnú atmosféru... takže nezáživný scenár, postavený na klišé ľúbostnom trojuholníku, bol veľkým sklamaním... Pôsobivé vizuálne spracovanie a sympatické obsadenie sa však napriek tomu postarali o pôvabný emotívny zážitok ;)

Ocelová pěst (2011)

Veľmi dobré grafické spracovanie, výborná atmosféra a perfektné obsadenie. Keď nad tým spätne uvažujem, tak scenár by sa dal trochu doladiť, no počas pozerania som sa nechal tak uniesť, že v tom opojení filmu som si to neuvedomoval ;)

Seznam smrti (2011)

Nezáživné, predvídateľné, obsahujúce pár slabých záberov s krvou, ktoré nikoho nevystrašia. Vďaka aspoň za švédske spestrenie v obsadení ;)

Ženy sobě (2011)

Dokonalé stvárnanie správania 90% žien - svojej "kamarátke" do tváre povie ako super vyzerá, ako jej na nej záleží, zaujíma sa o ňu, no hneď ako daná "kamarátka" odíde z miestnosti, tak ju ohovára, že ako zle vyzerá a aká je to krava. Perfektne to vystihuje jedna hláška z tohto filmu: " Why can't you just be happy for me and then go home and talk behind my back later, like a normal person? ". Inak film ako taký nič extra, no pár krát som sa neskutočne dobre zasmial, hlavne na hláškach Melissy McCarthy.

Svět zítřka (2004)

Neskutočne stupídny scenár a veľmi úbohé grafické spracovanie. Nerozumiem prečo všade dávali ten blbý blur effekt, zničili všetky zábery, ktoré by bez dodatočných úprav boli na tom ďaleko lepšie... ešte tá hudba bola ako tak fajn, no k tomu filmu sa vôbec nehodila. A porovnávať tento film s Indiana Jones-om je urážka Indiana Jones-a.