65 (2023)

Typický příklad filmu, kde je špatně skoro všechno... Kromě vizuálních efektů nemůžu říct moc kladných slov k ničemu. Absolutně zahozený potenciál.

Jan Koller: Příběh obyčejného kluka (2022)

Dokument z 50 % spočívá v tom, že lidi na tohohle typického českého Honzu vzpomínají ve smyslu, jak nebyl nikdy nijak výjimečný, jak mu vlastně nic nešlo, jak byl nemotorný a jak vlastně nikdo nechápe, že se někde prosadil.  Zároveň na mě setkání s jednotlivci z klubů, kde působil, působili tak, že ho vlastně měli všichni rádi, ale nikdo si s ním nevybudoval pořádně vztah. Když tedy vynecháme tyto mé postřehy o Honzovi jako takovém, dokument je zpracovaný velice dobře až na pár do očí bijících cringe momentů (ta hlavní písnička??, nakupování v Pennáči?!?!, nepřirozeně nahrané fejkové rozhovory, aby se něco dělo,...). Nakonec ale zkrátka musím říct, že jsem si film užil a připomněl si, kdo vlastně Dino byl a co všechno dokázal. Jakožto velký fotbalový fanda bych takovýchto dokumentů uvítal víc.

Trol (2022)

Takové nemastné neslané. Já se vždycky tak moc těším na nějakej pořádnej monster biják a vlastně si moc nepamatuju, že bych byl v tomhle ohledu plně uspokojen. Filmu nemám co vytknout co se týče efektů. ale příběhově klasicky nic extra. Pár vtípků na odlehčení potěšilo, ale kvůli tomu se na takový film nikdo nekouká. Nevyhnu se srovnání s Trolljegeren, který se vydařil rozhodně víc. Navíc byl opravdu kvalitně natočený, příběhově napínavý a místy děsivý, totálně se na to potřebuju podívat znova! Ale zpět k tomuhle Trollovi - asi neurazí, ale rozhodně ani nenadchne... K filmu se s největší pravděpodobností nikdy nevrátím a zapomenu, že tu někdy s námi byl.

Koruna - Série 1 (2016) (série)

Bohužel hodnotím dost zpětně, jelikož 1. řadu Koruny jsem zvládl někdy před rokem a od té doby jsem se do dalších neponořil. Hlavním důvodem bylo asi to, že postava Churchilla se v dalších sériích již neobjeví. John Lithgow si každou scénu naprosto ukladl pro sebe. Byl jsem z něho extrémně nadšený a je mi hrozně líto, že jeho postava již odešla... Na další série se pravděpodobně podívám, snad se objeví další postava, která mi přiroste k srdci.

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství (2022)

Neoriginální a nelogická slátanina, kterou zachraňuje rozkošnej magickej srneček a pár vtípečků. Recast Grindelwalda není rozhodně největší problém totohle dílu, i když si stojím za tím, že Depp by vnesl do filmu trochu víc energie. Rozhodně doporučuju podívat se společně s někým, kdo HP svět zná skoro nazpamět, okamžitě totiž budete vědět, co všechno je špatně. K postavám si ani po třetím díle nevytvoříte žádný vztah, Kredenc je v příběhu naprosto zbytečnej, Ezra je jako herec příšernej. Většinu času člověk absolutně netuší, co se proč děje (film se totiž řídí motem "plán je nemít žádný plán", což se tvůrcům evidentně hodilo do krámu, jelikož na vytvoření smysluplného příběhu už asi neměli dech). Abych to shrnul - nacházím fakt jen málo pozitiv a je to zkrátka škoda.

Rozhodnutí nebo život (2022)

Nudnější a blbější (ne)horor jsem už dlouho neviděl. Tohle bylo fakt hodně vedle...

Pokémon: Mewtwo vrací úder – Vývoj (2019)

Stará dobrá klasika v novém kabátku není vůbec špatná! Když vůbec nebudu hodnotit příběh, který už tu jednou byl, zbývají snad jen dvě věci - vizuální stránka a scénář. Animace se povedla na jedničku, scénář snad musel vadit i desetiletým fakanům... Dělá to z toho krásný průměr.

Ježek Sonic 2 (2022)

Za mě rozhodně lepší než jednička, ale furt je to takový nemastný neslaný. Snaží se to zavděčit všem, ale ve výsledku to baví danou skupinu jen polovinu času... Dvouhodinová stopáž je tak naprosto zbytečná a o půl hodinky méně by tomu jen prospělo. Jak jsem v jedničce necenil Carreyho, ve dvojce byl společně s hlasem Idrise Elby tím suverénně nejlepším! Trojka bude určitě, tak snad tihle dva dostanou ještě víc prostoru, Sonic s lidskou rodinkou naopak méně.

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Celý film si říkáte, jak vás ten malej klučina neskutečně sere... pak si uvědomíte, že je to Jaden Smith a hned vám to dává smysl.