• Fantasy

Ospalá díra (1999)

Srdcovka, jedna z naj. Všetko pasuje ako obeť do železnej panny. Túto čiernu rozprávku pozerám vždy, keď som down. Z Deppových útrpných výrazov tváre stále vyprsknem.

Zodiac (2007)

Po tomto filme som týždeň nemohol usnúť, zo scény popravy (auto) dodnes mierne zimomriavky. Jake Gyllenhaal je boží

2 $ocky (2011) (seriál)

Silné 3 hviezdičky. Šťavnatá, zemitá, krv a mlieko (vygooglite si jej nsfw pics) Kat Dennigs ako životom prefláknutá servírka a milo snaživá Beth Behrs ako skrachovaná Paris Hilton hádžu na kopu 2zmyselné hlášky a nebyť ich občas pridlhého čakania, kým sa americký Pán publikum z pásky zachechce, bol by to seriál roku

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Som rád, že Robert Downey Jr. sa po rokoch znova dostal do pozície, keď mu zlý film nemôže uškodiť. Časť hviezdičky za Nooooomi Rapace, časť za réžiu a časť za hudbu, časť za nepoužitie 3D, lebo to by som v tej temnote na plátne nevidel už naozaj nič, len titulky

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Čo to prepánajána bolo? Ak si chcete ušetriť cestu do podchladeného kina (bratislavská Eurovea- true story), pustite si doma švédsky originál, poblíž monitoru umiestnite fotku Daniela Craiga a počas projekcie na ňu občas švenknite okom. Nič objavné, tobôž originálne Fincher neponúkol. Prečo? Prečo??- nenatočil namiesto remaku iný/nový film?

Jack a Jill (2011)

Vtipná na tejto komédii je len narážka na Katie Holmes, ako ju manžel (TC) prinútil konvertovať. Zaujímavá je len zmena obvyklého product placentu Applu na Sony resp.Sony Ericsson. Veľa cameos (o.i.Johnny Depp v tričku s Bieberom) a "horny" Al Pacino. Môj guilty pleasure- Rob Schneider bol nerozoznateľný, nech som napínal oči ako mohol a v PC to rozhodne kvôli nemu prehľadávať nemienim

Červená Karkulka (2011)

Toto mal natočiť chlap, najlepšie David Cronenberg , zvýrazniť obľúbenú symboliku Červená Čiapočka-prvá menštruácia a vylúčiť pozitívny koniec. Inak, vcelku fajn filmík na prvé rande, keď už musíte ísť na chickflick, kočka zbožňuje upírodlakov ale v dohľade nie je nič s Patizónom

Před svatbou ne! (2001)

Srdcovka, ktorú pozerávam minimálne raz do roka, ako väčšinu filmov s Weaver a Hackmanom (Milf and Dilf)

Železná lady (2011)

3 hviezdy za Meryl, 1 za film. Asi najradikálnejšia zmena v akej som Meryl videl. Tají sa dych nad jej herectvom, gestami, zmenou hlasu, za 2 sekundy si vás získa. Ale nadbytočný sentiment a romantika idú proti reálnosti/dôveryhodnosti príbehu o najmocnejšej žene Británie, ktorá svoju krajinu tak pevne držala vo svojich (železných) pazúroch.

Kronika (2012)

Jeden z mála originálnych filmov posl.doby. Neviete ako to skončí, protivný hlavný nerd nie a nie vyjadriť o čo mu ide. Ak filmu podľahnete, triky vám budú pripadať na vysokej úrovni. Teda- až na jedno úsmevné vyletenie z okna a celú epizódu v jame pri plastových kryštáloch. Veľké osobné plus- časť deja sa točí okolo Space Needle v Seattli, pri/na ktorej som bol