Špindl (2017)

Čekal jsem to mnohem horší, tak nakonec možná trochu z euforie 3*.

LOVEní (2019)

Od filmu jsem nic nečekal, takže ani nejsem nikterak zklamanej. Nejsem tedy, bohužel, ani nikterak překvapenej. Vlastně trochu jo. Mile mě překvapily Pardubice, moc je neznám a z tohohle filmu to vypadá, že je to celkem pohledný město. Ale to je asi tak vše. Celý mi to přišlo takový bezpohlavní, nezábavný. Ester jsem nikdy nepovažoval za herečku a tady mi to potvrdila. Hezky se na ní kouká, to jo, ale taky jen občas. Písaříka mám už do smrti spojenýho s dementní postavou z Počátků, takže ani ten u mě nebodoval. O Žilkový ani nemluvim, na ní jsem alergickej už delší dobu. Takže zbývá Prachař. Neurazil, ani nenadchnul, ale ruku na srdce, s timhle scénářem to ani moc nejde. Líto mi bylo Malýho. Když si vzpomenu na mrazivý Pouta a pak ho vidim v tomhle. No, přežil jsem to, ale byla to dlouhá nuda.

Druhý dech (1988) (seriál)

Je to opravdu hodně špatný. Z některých hereckých výkonů mám pocit, že snad ani samotný herce nebavilo v takovým škváru hrát. Zejména Abrhám mi přišel naprosto plochej. Ať se dělo cokoliv, pořád stejný výraz. Jakmile se na scéně objevila Chýlková, vyloženě jsem trpěl. O ději snad nemá ani cenu psát, je poplatný době a z dnešního pohledu je to jedno velký absurdum. Jedna hvězda za krásný kukadla Dany Bartůňkový, který ale v polovině seriálu tak nějak zmizely.

Učitelka (2016)

Už si ani nevzpomenu, při kterým filmu se ve mně naposled tak vařily ho*na, jako při Učitelce. A nejvíc asi na konci. Tam je totiž v pár vteřinách shrnuto celých třicet let od "revoluce". Rudý bolševický svině jen převlíkly kabáty (některý ani to ne) a místo toho, aby visely na kandelábrech, dál vesele existují. Prezidentují, premiérují, v debatách tvrdí, že se Horáková přiznala, brání Koněva a mnoho dalšího. Jsou prostě naprosto všude. To jsme to dopracovali... Z některých postav (Peter Bebjak) jsem měl už tik. Já bych takhle dlouho mlčet nedokázal! S takovou pančitelkou bych byl hotovej raz dva.

Chlapci a chlapi (1988) (seriál)

Ale jo, je to komunistická propagandistická tendenční slátanina, ale nemůžu si pomoct, mě to celkem baví. Je to moje dětství, ten seriál jsem jako malej hltal. Pak jsem ho zas viděl, když jsem byl sám na vojně a to bylo hodně komický, když člověk viděl, že ta výstroj a výzbroj se za ty roky téměř nezměnila. Teď jsem si na ten seriál vzpomněl zas a tak jsem si ho dal. Pravda, že s odstupem času člověk všechno vnímá trochu jinak, některý herecký výkony byly trochu toporný, jiný úsměvný a obsadit do role zpěvačky šišlající Jitku Asterovou, to je vyloženě vtípek. Děj taky není žádná hitparáda, ale vrátit se zase trochu v čase, to mám prostě rád. Zajímavý je taky sledovat, jak se armáda vyvinula a kam dospěla. V tom dobrým, i v tom špatným. Škoda prachatických kasáren například. Ale to je debata někam jinam. Za mě ***

Toman (2018)

Trochu jsem se bál Macháčka, jestli byla dobrá volba obsadit do role Tomana právě jeho. Byť tam určitá podoba je. Přece jen ho mám zaškatulkovanýho do jinýho typu rolí. Jsem rád, že jsem se mýlil, nakonec se mi v tý roli Macháček líbil. Ledově klidný, chladný, pragmatický. Díky za každej film, kterej nám připomene, jací byli, a jsou, komouši prasata, takovýho materiálu není nikdy dost!

Zlatý podraz (2018)

Nejdřív musím předeslat, že jsem o týhle části naší sportovní historie neměl sebemenší tušení. A přiznám se, že by mě ve snu nenapadlo, že jsme měli takhle dobrý košíkáře. Film mě donutil se trochu zajímat, hledat, zjišťovat a dovzdělat se. Za to díky. Ovšem, musím se taky přiznat k tomu, že mě film trochu nudil, dějově. Neměl spád, gradaci. Jinak se mi film líbil, tyhle retro výlety já mám rád, nicméně, za mě je to na 3* a mrzí mě to.

MOST! (2019) (seriál)

Tohle byla prostě neskutečná jízda! Už kdysi dávno, když jsem se dozvěděl, že něco jako Most! bude, jsem se strašně těšil. Okresní přebor miluju a nějak jsem prostě tušil, že mě tohle nezklame. A nezklamalo, možná dokonce i předčilo má očekávání. První čtyři díly byly jasná řachanda, jedna hláška a vtipná situace střídala druhou. Pak se to trochu zlomilo, seriál šel víc do hloubky, srandy ubylo. To ale v žádným případě neznamená, že by šla kvalita pryč. Jen byla trochu někde jinde. Poslední díl byl pak už jen třešničkou na dortu. Díky všem, kteří se na seriálu podíleli, vznikl jeden z nejlepších seriálů u nás. Herci dokonalí a celýmu perfektnímu představení notně pomohl i skvělý výběr hudby. Za mě je to jasná záležitost, ke který se budu moc rád vracet. Dycky MOST!

MOST! - Epizoda 8 (2019) (epizoda)

Je pátek a ve mně ten poslední díl pořád rezonuje. Byť byl celý díl zahalen do smutný nálady, i tady se objevilo několik nezapomenutelných momentů a hlášek (zarámovaný puzzle, nová zkušenost, péro v telefonu), který ve mně vyvolaly výbuch smíchu. Závěr mě pak rozsekal úplně. Dojemná řeč Luďana zakončená takovým způsobem, že člověk brečí a chláme se zároveň a neví, co z toho si má vlastně vybrat. No a pak Journey a sonda hospodou. Přiznám se, že i já jsem uronil slzu, nevím vlastně ani jestli víc kvůli Čočkinovi, nebo jestli proto, že tahle paráda končí. Asi od obojího trochu. Geniální zakončení! Pondělky už nebudou nikdy jako dřív. Na počest Ivana ode dneška v hospodě hlásím, že jsem vylitej jak Čočkin. Je suis Čočkin! Dycky MOST!

Díra u Hanušovic (2014)

Komedie? Tohle? Já mám asi jiný představy o tomhle termínu. Když tak přemýšlím, nenapadá mě snad žádný moment, kde bych se zasmál. Naopak těch, při kterých mě až nepříjemně mrazilo, v hlavě pár mám. Na konci filmu jsem se sám sebe ptal, co mi ten film měl vlastně sdělit? Nepřišel jsem na to. Dejvický divadlo mám rád, k tomu tři lvi, čekal jsem něco jinýho. Tohle mě minulo.