Arrow (2012) (seriál)

Začalo to docela slibně... První díl mě vlastně hodně zaujal, během druhého a třetího dílu jsem brala Arrow jako seriál třeba na úrovni Ztracených, i když trochu s rezervou a s tím, že je to prostě americká nadsázka. Jenže pak to začalo být s každým dílem horší a horší! Očekávala jsem od toho mnohem víc, nápad je dobrý a myslím, že by se z toho dalo vytřískat leccos, ale... to ne" Takže v první řadě Digglova postava? Chlápek v obleku, co sedí v Arrowově "řídícím centru", a většinu času mu říká, co nemá dělat, a oduševněle s ním akorát rozmlouvá o nesmyslech. Nebojuje, prostě nic... Pak mě docela štve, jak jsou na něj ta matka se sestrou přehnaně hnusný po tom, co pět let strávil na opuštěným ostrově, obzvlášť ta vševědoucí sestřička je příšerná a její ksichty se nedají vydržet. Hlavní hrdina má asi tak dva výrazy, které neustále střídá. Jak to dopadne, se dá většinou předpokládat, navíc to bývá docela nuda a vůbec nemluvím o těch nesmyslných, slaboduchých pindech provázející celý seriál...

Capri (2006) (seriál)

Mnohem horší seriály jsou tady ohodnocené mnohem lépe včetně telenovel a různých amerických krávovin... Zas taková hrůza, že by se musel tenhle seriál dostat na úroveň odpadů to není. Proč? Protože je italský? Mně připadá "příjemně italský". Neříkám, že je to něco hlubokomyslného, ale prostředí ostrova Capri je minimálně pro člověka, který tam byl, docela půvabné a vlastně se na seriál hezky kouká samozřejmě s očekáváním, že půjde o zábavu a odreagování.

Barbie a Tři Mušketýři (2009)

Přátelé, toto byl opravdu nářez... Lepší než Barbie Růženka. Čtyři silné, sebevědomé, emancipované ženy, které se nebojí dokázat, že mají právo stát se mušketýry, každá má jiné vlasy, jiné šaty s těma nejpěknějšíma sukýnkama na světě a každá umí něco jiného. Opravdu mě pobavil jejich příchod na ples ("lady Barbecue") a poté ta neuvěřitelně krutopřísná, bojová akce, která v podstatě začala voňavkou... No tak, tohle přece musíte brát s nadsázkou!

Barbie Růženka (2002)

Náhodou teda... tohle vůbec není špatný! V porovnání s některými těmi animáky, které se poslední dobou vyrábějí, se mi to fakt líbilo a po dlouhý době jsem se výborně pobavila. No, přeložit do češtiny Rapunzel jako Růženku... k tomu snad nemám ani co dodat. Ale jinak mě překvapil i ten slušně akční závěr! A dost se to celý přibližovalo myšlence klasických českých pohádek, mělo to navíc hlavu a patu!

Nezvratný osud 2 (2003)

O hodně, hodně, hodně lepší než jednička, tohle mělo docela hlavu a patu, když to člověk bere s nadsázkou. Asi bych normálně dala tři hvězdy, čtvrtá je za toho pěkného policajta...

Dámičky v sekáči (2011)

No dobře, průměrná romantická komedie, které bych asi za normálních okolností dala tři hvězdy, ale... Imigranti z mexika pomocí vydírání donutí firmu, která je doteď zaměstnávala, aby na ně nezavolala imigrační. Jsou vyobrazeni jako nejúžasnější hrdinové, zatimco představitelé tý firmy jsou ztělesněním zla samotného. Vítejte v dnešní době.

Nezvratný osud (2000)

Začátek vypadal dobře, ale potom se to vyvinulo v něco naprosto hloupého - samozřejmě díky tomu, že na filmu už zanechal svoji stopu čas. Některým filmům čas neublíží, jiným opravdu hodně. Bohužel.

Bez dcerky neodejdu (1991)

Vážení přátelé, tento film by měl být součástí základní výuky ve škole... Pustit každé holce, kterou by napadlo, vzít si muslima, pustit každému člověku, který by snad chtěl bránit islámské náboženství, každému člověku, který by se chtěl vypravit na "dobrodružnou cestu" na střední východ, no prostě každému, každému, každému... A povinně. Je to jen ukázka jednoho z miliónu případů a děsí mě nevědomost většiny lidí, kteří neví nic o islámu ani o poměrech v islámských zemích. Jinak k samotnému filmu... nervy jsem měla celou dobu, beznadějnou atmosféru, ze které vám běhá mráz po zádech od okamžiku, kdy se na Betty sesype Moodyina rodina před letištěm, se podařilo vystihnout naprosto dokonale, tak dokonale, že vám naskočí husí kůže a sami se vžijete do děje.

Rande v Římě (2010) odpad!

No tak to byla vážně síla... Ne že bych od takového filmu očekávala něco objevného, to ne, ale byl to jeden z nejhorších romantických "zábavných" filmů, jaký jsem kdy viděla. Už nikdy víc proboha. Nevím, co je horší, jestli ty rádoby vtipné pády, které provázely celý příběh, nebo snad ta závěrečná taneční scénka. Hrůza.

Rebelové (2001)

Rebely jsem viděla několikrát jako - dá se říct - malá holka, ale až dnes na mě tento film zapůsobil tak silným dojmem. Podle mě jeden z nejpovedenějších a nejkouzlenějších "novodobých" českých filmů... Krásné melodie i kostýmy, příběh lásky s tragickým koncem a neuvěřitelně pěkně vystižená atmosféra ať už z té dobré nebo špatné stránky...