Čarodějův učeň (2010)

No něco takového mohou natočit snad jen v USA, už dlouho jsem tak tragický film neviděl. Jedna hvězda pouze za efekty.

Občanský průkaz (2010)

Po dlouhé době opravdu vyjímečný český film, už jsem se tak dlouho nezasmál a naopak nás nutí i k zamyšlení, kolik těch soudruhů je mezi náma ve státní správě v poslanecké sněmovně, atd..... :-(

The Wire - Špína Baltimoru (2002) (seriál)

Tak mám za sebou komplet 5 serií a mé hodnocení jednoznačně za 1. Ani na chvilku jsem se nenudil, občas je seriál trochu více upovídaný, ale není to na škodu. Obsazení se mi líbí, žádný echt hezouni alá kriminálka CSI. Hlášky nemají chybu, člověk stále neví na čem je. Moje nej postava - Omar Little :-) Otázkou pro mě je zda skutečnost v tomto seriálu neodpová i trochu realitě v USA?

Zákon gangu (2008) (seriál)

Opět jeden z nejlepších seriálů poslední doby alá THE Shield atd. Jen tak dál. Neotřelé téma motorkářského klubu v USA nemá chybu.

Ulovit miliardáře (2009) odpad!

Natočení takového díla by mělo být snad trestné :-))

Zvláštní jednotka (2009) (seriál)

Myslím, že seriál nemá chybu. Jak hodnotit? The Shield po francouzsku.

Pacifik (2010) (seriál)

Seriál mohl mít extra potenciál ale nakonec mám pocit jako z brazilské telenovely, kdy samotným bojům je věnováno 10min a všemu okolo zbytek.

Policejní odznak (2002) (seriál)

Tento seriál nemá chybu. Opravdu 7 poctivě provedených serií jsem se nenudil ani jednou. Je nutno tento seriál vidět. Poslední díl byl srdce rvoucí. Je vidět policejní práce, holá realita, dobrá akce.

Avatar (2009)

K uvedenému filmu jsem přistupoval celkem obezřetně a dlouho jsem se doma zdráhal kdy půjdeme do kina na 3D film? Po shlédnutí tohoto audiovizuálního skvostu jsem byl opravdu unešen. Ano scénář je hollywood klasika alias Tanec s vlky, ale o to přeci jde. Audiovizuální podání s 3D brýlemi bylo opravdu úžasné a co člověk chtěl to taky dostal. Je jasné kam bude další kinematografie směřovat, otázka zní za jakou cenu, zřejmě vše teď bude ve 3D. Avatar doporučuji jako multimediální zážitek a scénář ten nehodnotím to si nezaslouží. Jako celek je to něco nového co tu ještě nebylo jako ve své době Terminátor 2, Vetřelci apod.

Malý pitaval z velkého města (1982) (seriál)

Tento seriál je jeden z nejlépe zpracovaných krimi seriálu, který byl v ČR natočen. Mnozí z vás nebudou souhlasit s hodnocením ***** , ale tento seriál vskutku zachycuje práci kriminálky takovou jaká skutečně je a mohu říci, že je skutečně i tak po téměř třiceti letech. Autentické prostředí, ranní porada, výslechy a především řešené případy. Kdy se jedná o obyčejné případy, které se řeší i dnes. Svět je přehlcen seriály Kriminálka NY,LA a pokud se neřeší vražda je to špatné? Pitaval musí upoutat svojí jednoduchostí a vtažení do opravdu skutečného prostředí. Musím pochválit režiséra, který se skutečně snažil vše zachytit tak jak to je, mluva a dokonce i právní obraty, termíny. Z krimi seriálu TV Nova apod. , kde se herci vyjadřují ,,já vás zatýkám,, . je mi do pláče. To už se dnes nikdo nesnaží natočit takový seriál, kde by režisér a scénárista studoval prostředí, charaktery a práci samotnou, to je to tak těžké?