Jmenuji se Sam (2001)

Minimálne za skvelý výkon Seana Penna a začiatok filmovej kariéri jednej z najtalentovanejších herečiek si I Am Sam zaslúži vysoké hodnotenie. Príbeh je dojímavý, no miestami trochu nudí.

Vítejte v novém těle (2011) (pořad)

Program, ktorý ukazuje, že blbými diétami sa nechudne. Treba pri tom aj cvičiť (športovať) a potom Vám to určite výde.

Michael Jackson's This Is It (2009)

Podľa mňa je to o tom, že kto mal rád Michaela Jacksona tak si rád pozrie aj toto zákulisné dianie napriek tomu, že sa koncerty nekonali. Buďme radi, že sa aj takýto dokument natočil. Kritizovať to považujem za blbosť.

Kmotr (1972)

S hodnotením tohto filmu som si dával na čas, dlho som sa nevedel rozhodnúť ale teraz sa mi dôkladne uložil v hlave a vyhodnotil som všetky aspekty filmu. Brilantne napísaný a nevídaný scenár približuje mafiánske prostredie asi najdôverihodnejším štýlom takéhoto žánru. Al Pacino tu dával vyniknúť svojmu "remeslu" a skvelý Marlon Brando si získal od každého obrovské uznanie. Je však možné, že niekto má radšej ten nadnesenejší spôsob podania ako vidíme napr. v Goodfellas. Ja to mám tak 50 na 50.

Tucker & Dale vs. Zlo (2010)

Film v takomto podaní som snáď ešte ani nevidel. Áno poznáme veľa hororových komédií ale toto je napriek tomu niečo celkom iné. Dostal som oveľa viac než som od toho očakával, zopár krát som sa aj s chuti zasmial a aj napriek celkom bláznivému scenáru som sa dobre pobavil. Pozrite sa na to a buďte príjemne prekvapení.

Vražedná chůva (2007) (TV film)

Logika tohto filmu určite nie je ani len na úrovni toho húpajúceho komíka ako sa vraví. Prečo !, prečo si niekto myslí, že by toto mohlo niekoho baviť. Blbý a zle zvládnutý scenár, je len predohra pred totálne stupídne uťatým koncom.

Zrození šampióna (2009)

Film, ktorý som si pozrel len nedávno a musím sa priznať, že som od neho čakal oveľa viac. S Oscarom pre Sandru Bullock sa akosi nestotožňujem, pretože tento herecký výkon pre mňa určite výnimočný nie je (aspoň nie na Oscara). Začiatok filmu mi prišiel ako veľmi zaujímavý a samozrejme už po úvodných minútach každý vedel aký dej má očakávať a priznávam, že aj ja som sa naň tešil pretože mi prišiel veľmi emotívny ale niekde v strede filmu som sa začínal nudiť a teraz v mojej mysle konštatujem, že sa mi toto spracovanie veľmi nepáčilo. Podľa mňa sa dá s takéhoto scenára vyťažiť oveľa silnejší dojem.

Dějiny násilí (2005)

Názvu síce veľmi nerozumiem ale zato štýl v akom je tento príbeh podaný ma ohromil. Žiadne zbytočné naťahovanie, ktoré by nudilo. Každá scéna tu má podstatný zámer, pričom si divák príde na svoje. Film sa jemne zahráva s mysľou človeka, čo vie určite pobaviť no zároveň zaujať. Kvalitný priamočiarý film, ktorý stojí zato vidieť.

Hory mají oči (2006)

Horor, ktorý sa ďaka svojej akčnej stránke vymyká väčšine. Od polovice filmu, (ktorá nič nepokazí) je to krutý a nedočkavo očakávaný útok na zdegenerované monštrá. To, že sa v takomto žánri nájde niekoľko nelogických okamihov som sa už dávno naučil prehliadať. 3 a 1/2*

Pouliční rváč (2009)

Údery v podaní Stone Colda vyzerajú na filmovom plátne fakt dobre. Samozrejme je za tým profesionálna kariéra jedného z najuznávanejších wrestlerov akým určite je. A práve v tomto filme si ich môžeme naplno užiť, veď čo môže byť lepší nápad ako tohto bombardéra zatvoriť do klietky ? Samozrejme žiadny veľký filmový zážitok, ale vďaka spomínaným aspektom sa Damage oplatí pozrieť.