Toy Story: Příběh hraček (1995)

Geniálna, dokonalá a všetkými ďaľšími superlatívami prešpikovaná animovaná rozprávka, ktorá dokáže samozrejme výborne zabaviť ale aj dojať. Do dneška som nevidel od produkcie Disney a vôbec od žiadnych animákových tvorcov nič lepšie ako je Toy Story. Po boku Mulan sú môjmu srdcu najbližšie práve postavičky z príbehu hračiek.

Okrsek 49 (2004)

Jeden z mojich obľúbených hercov Joaquin Phoenix ako záchranca ľudských životov ? To nemohlo skončiť nízkym hodnotením. Keď sa k tomu pridá tento skvelý príbeh, ktorého čaro spočíva v krásnej jednoduchosti ľudského života, tak ďalej niet čo dodať. Okrsok 49 je natočený presne tak, aby chytil za srdce každého fanúšika dobrého filmu, pretože sa na nič nehrá, ukazuje to čomu divák rozumie a aj keď končí tak ako by si nik neprial, tak práve koniec završuje tú najsilnejšiu stránku filmu.

Proroctví (2009)

Aj keď sa môže zdať, že Knowing prebral vychytávky z iných filmóv nie je tomu tak. Je to nápadité, originálne, rozdelené do niekoľko výborných pasáží, film nie je nudný ale naopak, ak nie hneď po čase musí zaujať aj vďaka svojej prelínajúcej sa atmosfére, ktorá je chvíľkami akčná, napínavá, mysteriózna ba strašidelná. Scéna s lietadlom je geniálna a celý film sa vďaka svojej vizuálnej stránke oplatí pozrieť na 3D obrazovke.

Uneseni (2006)

Skôr hororový podpriemer, aj keď to nie je najhoršie. Film začína celkom predcízne ale ako čas uteká, tak sa aj dej vyvíja do neustále menej a menej zaujímavej roviny, až sa to opäť raz končí niečím čo už každý videl. Silovo tlačený horor u mňa asi nikdy neuspeje.

Predátoři (2010)

Nesadlo mi to tak ako by som od tochto filmu možno očakával a musím povedať, že prvá polovica filmu mi sadla oveľa viac ako druhá. No po celý čas som nepocítil nejaký vážnejší záuem o linku tohto deja, ktorý mi prišiel dosť fádny. Herecké hviezdy nevylepšia to čo sa už asi vylepšiť nedá.

48 hodin (1982)

Tento film je proste naladený tak aby sa ľudďom páčil. Kontrast Murphy vs Nolte má niečo doseba a v tomto prípade je to nepochybne veľká filmová kvalita či už po humornej alebo akčnej stránke. Po 30 ročnej dobe film nestráca na intenzite a stále vie pekne zabaviť.

Slunce, seno a pár facek (1989)

Pre mňa jednoznačne najlepší Troškov film (tých jeho naozaj dobrých filmov veľa nie je), pri ktorom sa dá zabaviť aj niekoľko krát. No na druhej strane toľko neustálich repríz, to je už veľa aj pre koňa, no na tretej strane sa niet čomu diviť, veď sa rodia ďalšie a ďalšie generácie, ktoré si túto českú klasiku nemôžu nechať újsť :)

Meruňkový ostrov (2011)

Na slovenské pomery je Marhuľový ostrov mierny nadpriemer dramatického žánru. Attila Mokos je jednoznačne najkvalitnejším hercom tohto filmu, čo je už pri prvých záberoch evidentné. Aj keď sa jedná o veľmi jednoduchý námet, tak prišlo konečne niečo čo sa nehrá na vyššiu pointu (v našom prevedení to vyznie skôr smiešne) a je to dejovo dotiahnuté do konca.

Lesní duch (1981)

Vzhľadom tomu, že som tento film videl až v tomto roku (2012) nemôžem dať vyššie hodnotenie navzdory tomu, že jeho popularitu napr. aj na CSFD plne chápem. Dokážem si predstaviť ako musel baviť hororových fanúšikov v 80 a 90tych rokoch a myslím, že na svoj nízky rozpočet je po vizuálnej stránke zvládnutý veľmi dobre, avšak mňa nechal v tejto zmodernizovanej dobe dosť chladným. Tým však nechcem povedať, že ma horor natočený v minulom storočí nemôže ohromiť ale Lesný duch ma proste akosi minul, aj keď nepopieram, že isté sympatie získal aj u mňa.

Aj múdry schybí (1998) (pořad)

Celé je to o tom, akí prídu hostia a ešte dôležitejšie je akých "srandistov" réžia do danej časti vybrala. Niekedy je to bezpochyby 5 hviezdičková zábava no inokedy zasa 100% nuda. Oliver a Eňa boli vždy v pohode.