Vrahouni (2010)

Celkom sympatická komédia s veľkou dávkou akcie, čo ma milo prekvapilo.

Tekken (2010)

Toto bolo veľké sklamanie. Nielenže sa väčšina typických postáv Tekkenu ani na plátne neobjavila (Paul, Lee, King...) ale aj tie čo bolo možno vidieť nepredviedli to čo by sa od takéhoto filmu očakávalo. Dej vyvíjajúci sa neustále v tmavom prostredí tiež nepridal na sviežosti a atmosfére. Určite nemožno uprieť snahu všetkých zainteresovaných na tomto filme ale navrhujem, ostaňme radšej pri oveľa, oveľa a ešte raz oveľa zábavnejšej hre.

Rozsudek smrti (2007)

Na jednej strane skvelá akcia podaná až prekvapivo drsne, čo je v tomto prípade pozitívne, pretože Kevin Bacon je na takúto pomstu ako stvorený a od momentu ako vstal z nemocničného lôžka bolo jasné, že tipický Baconovský výraz sľubuje poriadny nárez. Negatívom tohto filmu je v niektorých momentoch do očí bijúca nelogičnosť a to výrazne uberá na kvalite celého deja. Napríklad rozhovor o tom ako policajtka upozorňuje Nicka na to aby nerozpútal vojnu gangov a keď sa prizná, že to už urobil, tak mu dá pred dom policajnú hliadku (jedno auto) a práve v tú noc sa stane zlomový moment filmu.... A vôbec Aisha Tyler je asi najhlúpejšia policajtka, akú som vo vážnom žánri videl, aj keď je jasné, že to sú chyby scenársko-režisérskej spolupráce.

Mořský vlk (2008) (TV film)

Jeden z mála TV filmov, ktorý má u mňa vysoké hodnotenie. O túto výnimku sa najväčším pričinením bezpochyby postaral Wolf Larsen, ktorého skvelo stvárnil Thomas Kretschman. Tento dej nie je plytký, naopak neochvejne stúpa po svojej osi.

Slavnostní zahájení XXX. Letních olympijských her 2012 Londýn (2012) (pořad)

Ako to môže hodnotiť nejaký " prípad " čo napíše, že ho olympijáda vôbec nezaujíma, že ju nenávidí a preto dáva odpad. To musí byť nejaký 120 kilový výmet, uzavretý do seba čo nemá o športe a veciach okolo toho ani potuchy. Danny Boyle sa toho uchopil celkom fajn (hudba, hist. atmosféra, Rowan Atkinson...) ale cítil som, že to móže mať aj naviac.

Mr. Brooks (2007)

Bezkonkurenčne najsilnejším článkom filmu je Kevin Costner, ktorému skvelo sekunduje Dane Cook a William Hurt. Konečne naozaj inteligentný film na túto tému s dávkov napätia, očakávania gradácie deja a dokonca nechýba ani humor ( " Vadí vám zabít ženu ? " " Ne, ne hovado je hovado "... smiech).

Vřískot 4 (2011)

Staré dobré časy sa vo mne prebudili a to je hlavné ! Je tu modernejšia doba a filmový fanúšik je opäť náročnejší, chce nepredvídateľné prekvapenie, no zároveň sa snaží film prekuknúť. Všeko ide hladko, to som vedel, teraz zazvoní telefón.... nehovorím, je jasné, že teraz umrie.... už je to tu, samozrejme......... ČO ŽE !! Tak tohto vraha som nečakal. Vreskot navždy !!

Tahle země není pro starý (2007)

Z tohto skvelého thrilleru cítiť mrazivé napätie, ktoré je pri filmoch takéhoto typu veľmi žiadané pre potešenie diváka. Drsnú atmosféru umocňuje výborné prostredie počas celého filmu, herci sú vybraní s veľkým citom pre tento špecifický žáner, nikto nevyniká ani nezaostáva nad ostatnými ale zároveň sú všetci na obrovsky kvalitnom leveli.

Špína (2005)

Kopírka mnoha filmov s podobným ak nie rovnakým námetom, patriaca do slabšieho spektra toho čo môže tento žáner ponúknuť. Nič neprekvapí, nič nenadchne, nič nezabaví.... adrenalín na nulovom bode.

Mother's Boys (1993)

Opäť jeden z obyčajných thrillerov, akých sú tisícky. Herecky nadpriemerné no obsahovo veľmi veľký podpriemer, zaklincovaný tupým koncom.