Díra u Hanušovic (2014)

Nemá to děj a asi všichni na tenhle film půjdou, protože "Dejvice" (já taky). Divadelní herci hrají divadelně (pan Krobot je nakonec přecijenom hlavně divadelní umělec) a hrají především dobře, obzvlášť dvojice Čermák a Novotný si to vyloženě musela užívat :) Spoustu drobných fórků a vychytávek, suma sumárum, já se bavil, protože "Dejvice" můžu a tenhle specifickej (Krobotovskej) humor mi sedí!

Penny Dreadful (2014) (seriál)

Proč i nadále sledovat tuhle slátaninu všech možnejch mystérií? Kde jsou mrtvý-živý lidi, bubáci/upíři/vlkodlaci/Rozparovači/zakletý princezny (?), Diablo (možná přijde i Excorcista?), bisexuální Dorian Grey /ech?/......po pár dílech, kdy jsem byl zprvu dost skepticky nastavenej už umím odpovědět jasně a zřetelně: PROTOŽE Eva Green!

Přežijí jen milenci (2013)

Nejlepší, skvostný, úžasný...ale je to subjektivní, tahle romance s naprosto specifickým odstínem humoru nebude sedět každýmu. Jarmusche já rád!

Já, Frankenstein (2014)

Půl hvězdičky za Yvonne (je hezká, ne že by něco zahrála) a půl za Billa (to už bylo lepší). Jinak jsem zase po dlouhý době zažil ten pocit, že mi bylo líto času, který jsem týhle monstr hovadině věnoval. Fakt strašný! To radši bubu seriál o té "Penny"....

Počátky (2014)

A takhle to nějak chodí - na plátně se objevily obrázky z mých pracovních dnů. Paní režisérka nejprve ukázala, že po dobu trvání nařízené ústavní výchovy jsou klienti poměrně motivováni a stabilizováni (když teda moc nezdrhaj), ale po dovršení docházky začíná nepěkný kolotoč, který holky prostě moc nedávaj. K dokreslení by bylo zajímavé vědět, jaké anamnézy děvčata mají, jak moc a k jak velkému emočnímu zatížení a narušení v minulosti došlo, aby pak někdo neměl tendenci udělat rychlý soud typu "holky jsou líný a nevděčný", jako to udělaly dvě pobouřené starší dámy v řadě za mnou :) Ono to ty děvčata totiž fakt nemaj jednoduchý.

Temný případ (2014) (seriál)

To je tak, když se někomu povede trefit se ideálně s výběrem hlavních postav (Matthew i Woody si spolu "sedí"), hodí k tomu ladící soundtrack, podtrhne to skvělou filmařinou...A je na světě minisérie s do budoucna legendárními scénami. Atmosféra dotažená k dokonalosti s přídavkem bonusové stážistky. Nezmrvený a vygradovaný bubu závěr mi připomněl, jak jsem se tenkrát bál u Jehňátek, kdy na konci ve tmě bubákvrahoun skrz noktovizor pozoruje lehce nervózní Judie :) Takže tak: "...and start asking the right fucking questions"!

První republika (2014) (seriál)

Je to takové těžkodpádné, ale niktterak špatně rozehrané - nu, uvidíme!

Čtvrtá hvězda (2014) (seriál)

Když má člověk vztah (a to kladný) k Dejvickému divadlu, tak se u této novinky dobře baví. Humor je občas opravdu hodně černý, ale mně to nevadí. Velká spokojenost s dalším českým seriálem - že by se blýskalo na lepší seriálové časy? Tak snad!

Plán útěku (2013)

Těžce "old school"...domnívám se, že díky tomuhle filmu se legendární hlášky typu "I´m back" rozšíří o roztomilý diverzní monolog Arnieho v jeho rodném jazyce! Jinak Sly úžasně topornej a nakonec ještě uznám, že oproti němu je Arnie mistr komik :) Naprosto splněný očekávání!

Plivu na váš hrob 2 (2013)

Chudáci Bulhaři, to maj zase reklamu! No, už podruhý jsem se nechal zlákat fimovým žánrem "kluci mě trochu pozlobili, tak teď pozlobím já je", ale nějak to už nebylo ono (teda ten koncept jede furt stejně ošklivě), ale u toho prvního remaku to byl i trošku horor - tíseň, napětí...tady nějak nic. Ale bude i trojka, ne?! Nevyčerpatelné variace výše popsaného se nabízí.