Krakonošovo tajemství (2022) (TV film)

Po dlouhé době pěkná pohádka. Když to srovnám s novou Bambitkou, tak nebe a dudy. Opravdu se mi to líbilo, hlavně to mělo konečně taky logiku a sympatické postavy.

Santa Claus 2 (2002)

O poznání horší nežli předchozí díl. Umělý santa by zasloužil kopanec!

Santa Claus (1994)

Mám tento film rád už od dětství. Je to nenáročná vánoční komedie, která dokáže navnadit vánoční atmosféru.

Klaus (2019)

Vynikající! Naprosto perfektní zpracování, miluju tento typ animace. Navíc příběh je skutečně skvěle vymyšlený a nudit se nebudou ani děti..:)

Nejtemnější hodina (2017)

Skvělé životopisné drama, jen to nějak rychle uteklo... Film by mohl mít o hodinu víc a vůbec by to nevadilo.

Návštěvníci 3: Revoluce (2016)

Pár vtipných momentů, ale čekal jsem od toho mnohem víc. Celkově dost velké zklamání. Ten otevřený konec si snad už mohli rovněž odpustit, 3x a dost!

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Neuvěřitelné zklamání, i když popravdě jsem se toho trochu obával. Star Wars The Force Awakens vsází pouze a jen na své jméno, ale to je právě ten problém! S kultem Star Wars to má společného jen pramálo. Celý film působí velice lineárně a předvídatelně, a k tomu všemu je celý příběh v podstatě o ničem, žádné překvapení, a už po několika minutách filmu tušíte, jak se to bude vyvíjet a jak to celé skončí. Příběh tedy nepřinesl nic, ale skutečně nic překvapivého! Nechci spoilerovat, takže to zjednoduším: polovinu filmu hledají kam letět, a tu druhou tam letí… Další věc, která mi hodně vadila, byla absolutní absence logiky. Souboj Sithského lorda s podřadným Stromtrooperem(mimochodem ten herec je nesympatické dřevo k pohledání), který náhodou dostane do ruky světelný meč, se vyvíjí tak, že Sith dostává slušně na prdel? To si ze mě děláte srandu?! Vždyť je to absolutní nesmysl a dehonestace Star Wars a všech principů, na kterých byl tento kult postaven! Luke Skywalker se ve filmu také objeví, ale na tak krátký čas, že mi to přišlo, jakoby ho tam dali jen proto, aby se neřeklo… Velké plus tohoto filmu jsou tak vlastně jenom efekty a vizuální zpracování, ale je to vůbec plus, když připustíme, že dobré efekty jsme tak trochu čekali, vždyť „je to“ Star Wars proboha! A pokud mám hovořit o zpracování ve 3D, pak jsem také hodně zklamaný, potenciál velký, ale málo využitý. I když se občas našel nějaký ten dobrý 3D efekt, v celkovém počtu bychom je spočítali na prstech jedné ruky, a tak se ptám, v čem je Star Wars epizoda VII tak výjimečná? Odpověď je prostá, bohužel v ničem, leda v tom, že už to není Star Wars… Na závěr bych rád poznamenal, že pokud jste kultem Star Wars nepolíbeni a máte rádi sci-fi, pak vám film s klidným svědomím doporučím, scifi je to dobré, i když předvídatelné, ale to je dnes spousta filmů. Pokud ale máte rádi SW, pak budete nejspíš zklamaní stejně, jako jsem byl já s kamarády. Nemohu dát více než 1* a pochybuji, že se k tomuto dílu ještě někdy vrátím... Nejraději bych dal odpad, kvůli tomu, jak jsou všichni zaslepení tím, že jsou to přece STAR WARS!

Jurský svět (2015)

Na Jurský svět jsem se celkem těšil, a to i přesto, že Jurský park jsem viděl kdysi dávno a pamatuji si ho už jen matně. Možná jsem byl tak natěšený, jelikož již od malička zbožňuji dinosaury, vždycky mě fascinovali a asi nikdy nepřestanou. Při pomyšlení, že příroda dokázala vytvořit tak úchvatné tvory obřích rozměrů, mi naskakuje husí kůže… Jurský park nebo svět, to je něco, co by chtěl na vlastní oči vidět asi každý, ale přitom z toho máme zároveň hrůzu a respekt. Ale teď již k samotnému filmu, jelikož jsem si tento snímek chtěl opravdu užít se vším všudy, zavítal jsem na projekci ve 3D 4DX, kterou promítají v Praze na Smíchově. Nějakou tu menší zkušenost jsem už s „revolučním“ 4Déčkem měl ze zahraničí (cca desetiminutový spot), ale na „klasickém“ filmu jsem ještě nebyl, volba tedy padla na Jurský svět. Uznejte, co může být lepšího, než dupání dinosaura, které pocítíte opravdu na vlastní kůži. A skutečně jsem se nemýlil, tento film je pro 4DX efekty jako stvořený a vtáhne vás to do děje takovým stylem, že se občas pořádně leknete, a jste rádi, že jste „jen“ v kině. Úchvatná podívaná! Časem vám sice můžou některé efekty připadat až nepříjemné, to ale ponechám na každém z vás. Je třeba mít na paměti, že vás čekají dvě hodiny natřásání, naklánění, a k tomu všemu vás ještě občas dloubne do zad T-Rex a pokud ho opravdu rozzlobíte, čeká vás pořádný řev s porcí slin přímo do obličeje. Dvě hodiny tohoto „nářezu“ tak nemusí každý snášet stejně dobře. Rozhodně je ale o co stát a alespoň jednou za život to zkuste. Efekty jsou skvělé, jen 3Déčko má opět svoje rezervy, tím mám na mysli, že se moc často neleknete letícího předmětu, pterodaktyla, či snad hlavy T-Rexe, zkrátka 3déčko to je, ale takových těch „pravých“ efektů je zde jako šafránu. I přesto vám 4déčko doporučím a to i přesto, že je tento druh promítaní k dispozici pouze s dabingem, který osobně nepreferuji. Zkrátka a jednoduše, dinosauři jsou opravdu skvostně zpracovaní a technologický pokrok je zde znát, a záběry přírody či zvuk? Krása! Nebýt ale výše popsaných záběrů, uchvátaného zvuku a efektů dodaných navíc prostřednictvím 4D, tak je to pro mě takový ten průměr. Příběh nenabízí nic nového a ani vlastně nemůže… Je to přesně to, co jsme od tohoto filmu čekali. V tomto směru se tedy žádného překvapení nebo oslnění nedočkáte. Bohužel jsou zde také určité filmařské neduhy, jako když jedna z hlavních postav filmu pobíhá celou dramatickou část filmu na podpatcích, což působí přinejmenším komicky. Pokud tedy nejste vyložení fanoušci dinosaurů a impozantních efektů, tak budete možná lehce zklamaní, i když si osobně nedovedu představit někoho, kdo by zavítal na Jurský svět a neměl v oblibě dinosaury. A vůbec, může někdo nemít rád dinosaury?:) S klidným svědomím můžu tomuto filmu udělit 4*, jelikož splnil mé představy i očekávání. Teď jsem jen zvědavý, jestli se dočkáme rovněž druhého dílu, ale vzhledem k otevřenému konci a finančnímu úspěchu snímku si dovolím tvrdit, že určitě ano a nebude to dlouho trvat…

Sněhurka (2012)

Tak tohle teda ne, jednu hvězdičku dávám za ultra husté obočí, které se jen tak nevidí a za Julii Roberts. Jinak je tento film opravdu strašný, vydržel jsem se koukat asi půl hodiny, ale musel jsem to vzdát, něco mě na tom filmu vadí...