Durarara!! (2010) (seriál)

Dnes dokoukáno. Mám z toho trochu rozporuplný pocity. Prvních 12 dílů bylo na 5*, druhých 12 šlo vše nárazově dolů včetně úvodní znělky :). Nelogičnosti, najednou povrchovost a plytkost ... dokoukal jsem to jen protože mě zajímalo jak to vlastně dopadne. Nechápu tu změnu a je mi to líto.

Cooganův trik (1968)

Nebýt věčných Eastwoodových úšklebků a obličejů, byl by to zatraceně tuctovej film. Takže Cooganův trik spočíná v tom, ze tuhle do nebe volající kravinu zbaštíte a ještě jí dáte hodnocení, že je pak na csfd v červených číslech :)

Bohatýr Aljoša (2004)

Originální, zábavné, ruské :) Ač je bohatýrský koník evidentně kopie Šrekova oslíka, zbytek vtípků nikde jinde nenajdete :) a to se počítá

Casshern Sins (2008) (seriál)

Zklamání. Začátek navodil příznivý dojem, ale druhá polovina sklouzla k přílišné infantilnosti, což nemám u "dobrodružných" anime tohoto typu rád. Navíc konec nepřinesl žádný zvrat a ani Casshern se nedočkal žádaného rozhřešení.

Stmívání (2008)

Ale no tak, není to až TAK špatné. Nebýt trochu ušlápnutých "pure vampire" scén tak by to bylo i za 4. Jinak Kristen Steward naprosto výbornej výkon. A ano, asi bych měl hvězdičku ubrat, protože jsem četl knihu, ale hádejte, stejně to neudělám :P

Quantum of Solace (2008)

První bondovka, kde jsem namísto hlavnímu hrdinovi fandil všem "záporákům" majícím ho ztrestat :). Jinak řemeslně zvládnuto dobře, scénář průměrný až podprůměrný, takže jedna * dole a druhá dole za pro mě odpudivého Craiga :)

Jízdní hlídka (1936)

Na svoji dobu určitě klasika ze které čpí i velká dávka tehdejšího vlastenectví. Jenom mě šíleně lezly na nervy scény, kdy se při odstřelování srubu někdo z obránců otočí a zády k oknu má nějaký proslov ke svým spolubojovníkům, což logicky vyústí v jeho zastřelení :)

Alenka v říši divů (2010)

Jak může být tahle nestvůrnost v červených číslech, je pro mě větší záhada, než 6 Alenčiných podivností. Pohádka to je, ale není pro dospělé pro přílišnou prvoplánovost, celkovou plytkost a režijní odfláknutost některých záběrů. Pohádka to je, ale není dle mého názoru ani pro děti, protože na ně je tam příliš bezmyšlenkovitého násilí a nemorálních hloupostí. Za pěknou hudbu od Elfmana a typické Burtonovské kulisy bych byl ochoten tam tu trojku střihnout, ale protože to točil právě Burton, což je ta největší ostuda na téhle slátanině a nechápu jak se mohl snížit k natočení takové bezmyšlenkovité a plytké komerce, nedám tomu o nic víc než prachmizerné dvě hvězdičky.

Brendan a tajemství Kellsu (2009)

Naprostá emotivní pecka, pocta všem vypravěčům. Když se sice snažím vzpomenout, o čem to vlastně bylo, nenacházím stěžejní a přímější příběhovou linku, jak jsme u ostatních filmů zvyklí, ale dojem z jednotlivých scén byl dechberoucí. S animáky od Miyazakiho se to asi moc srovnávat nedá. Pro děti je to možná až moc poetické, náročné a místy i děsivé, ale propracovanost scén a zaujetí, s kterým je budete sledovat, je asi něco co bychom mohli nazvat společným elementem těchto filmů. Nejde se nezmínit také o mystickém hudebním doprovodu od Bruna Coulaise, který přesně zapadá mezi ostatní kousky tohoto výjimečného skladatele. Doporučuji.

Higaši no Eden gekidžóban: The King of Eden (2009)

První z filmů, mající završit moji oblíbenou animovanou sérii se povedl myslím podle očekávání. Nabízí slušnou porci zábavy, stejně jako seriál, bohužel ale nemačká šťávu ze žádného silnějšího emočního kopance. V rámci možností jsem spokojen a těším se na další nášup.