Muž v divočině (1971)

Perfektní. Mám rád tyhle netradiční westerny, jako třeba Jeremiah Johnson. Velice sugestivní a přesvědčivé. Zvlášť první polovina.

Rebelka (2012)

Není to zlé. Jen to prostě není Pixar, který bychom čekali.

Asterix a Obelix (1999)

Rozhodně nejlepší z hraných Asterixů. Herci tu ještě opravdu hrají a kulisy nevypadají jako z obyváku. Za silně nadprůměrný český dabing přidávám pátou hvězdu.

Sněhurka a sedm trpaslíků (1937)

Původně jsem se tomu hodně vyhýbal, ale teď nelituji. Jestli je na něčem vidět opravdu poctivá práce a láska k řemeslu, tak je to tahle čistokrevná disneyovka. A vůbec nejlepší scéna je, jak veverky zametají ocasama :)

Černý korzár (1976)

Černý korzár v podání Terrence Hilla mi přijde lepší :)

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Asi jak napsal J*A*S*M ... titulní představitel nesympatický, scénář šílený, dialogy jakbysmet. Celé to trochu zachraňuje režie, na které je ale znát těžká ruka producentů.

Tenkrát na Západě (1968)

Já mám třeba osobně raději jinej kousek - Hodný Zlý a Ošklivý. Plnému hodnocení se asi ani tady nevyhneme :) Ona to totiž je a není typická Leonovka. Co to je typická Leonovka tu asi rozebírat nemusím. Záběry na oči, drsní chlapi atd... Ale tady? Ženský charakter? Kde se tu vzal? Tohle Sergio NIKDY dřív ani později neudělal. Každopádně tady se mu to povedlo a na výbornou. Možná proto je tento film tak moc oblíbený mezi ženami, které často jiné westerny nesnesou. A bez hudby by to asi také nefungovalo.

Pleasantville: Městečko zázraků (1998)

Je to dobré, ale subjektivně mám pocit, že by tomu neuškodila kratší stopáž a jednodušší konec. Takhle to v druhé polovině už trochu skřípe.

Internetový příběh (2010)

Poučný film o tom, jak nikdy nevíte kdo je na druhé straně. Příběh je samozřejmě smyšlený, takže nebojte. Neřekl bych, že internet je nebezpečný zrovna "TAKHLE" ale to nevadí, za shlédnutí to stojí.

The Hobbit (1977) (TV film)

Ale notak, vždyť to není tak špatný film. Za zmínku stojí věrnost předloze, kde ač jsou vynechány některé pasáže, zůstává hlavně pohádkou pro děti, čímž také Hobit byl (dokud si Tolkien neuvědomil co vlastně napsal a stvořil). Než Peter Jackson natočil megalomanského (a amerického) Pána prstenů, znal jsem Hobita atd. pouze z knížek a rozhlasových her, a tento skromný animák dlouhý jen něco přes hodinu poměrně věrně vystihuje atmosféru předlohy. Takže se nenechte odradit nízkým hodnocením. Pokud máte rádi pohádky a nemusíte mít z těchhle filmů nutně těžké spaní (i když malé děti by z některých scén mít mohly), tak rozhodně shlédněte.