Odpor (2008)

Já myslím, že se to jednoduše nepovedlo. Nebo jsem nepochopil režisérův záměr. Za sebe mohu říci, že mne nejvíce zklamalo nevyužití partyzánského prostředí, nějaká ta akce, která by to oživila. Takhle jsem se zíváním sledoval pouze příběh lidí v lese: Mají hlad. Jdou sehnat jídlo. Nemají hlad, ale je jim zima. Jdou si postavit srub. Zase mají hlad. No, možná to tak bylo i ve skutečnosti, ale na to, jak Bielsti byli ve skutečnosti tvrďáci, tak tady to úplně zaniklo. Třeba útěk z ghetta byl naprosto promrhanou příležitostí natočit atmosférickou scénu, plnou napětí. Místo toho jeden vykoukne za roh, houkne: Dobrý a celé ghetto profrčí Němcům za zády. Jinak herci včetně Craiga i Schreibera velmi dobré (včetně pasáží, kdy mluví bělorusky), atmosféra v hlubokých hvozdech taktéž dobrá, ale trestuhodně nevyužitá.

Expres (2008)

Hodně to připomíná Vzpomínku na Titány. Jak by také ne, když je film v podstatě úplně o tom samém, jenomže teď je to z pohledu hráče. Opět sledujeme příběh o složitém prosazování afroameričana ve fotbale v době rasové nesnášenlivosti (obzvláště na jihu USA), kdy nestačil jenom talent a touha po vítězství, ale museli jste mít i správnou barvu kůže. Mám rád sportovní filmy založené na skutečných příbězích, v poslední době se ale v kině setkáváme převážně jenom s fotbalisty, což samo o sobě není úplně špatné, ale dochází k tomu, že filmy si navzájem silně konkurují a vy si prostě chtě nechtě říkáte, že tohle jste už někdy někde viděli.

Miluji tě k sežrání (2005)

Nijak výjimečná romantická komedie o jednom kdysi obtloustlém a všemi podceňovaném chlápkovi, který uteče od své životní lásky aby všem ukázala, že na to má a za pár let se náhodou ocitá opět na místě činu. Ryan Reynolds se v romantických komediích docela zabydlel a hraje mu to velmi dobře. Na druhou stranu je od první klapky jasné, jak to asi tak skončí a film kromě zábavných dialogů nepřináší nic moc extra navíc. Na druhou stranu tahle komedie umí pobavit a to přece hlavně jde, ne?

Určitě, možná (2008)

Nadprůměrná romantika s hodně propracovanou zápletkou (na romantickou komedii) - hodně to připomíná "How I met your mother" včetně role malé Abigail, která vypadá, že z ní jednou vyroste opravdu dobrá herečka, protože už v dětských letech docela válí, nehledě na obsazení hlavní role, kde Ryan Reynolds je ukrutný sympaťák. Navíc všechny potencionální vyvolené jsou taktéž sympatické a člověk (minimálně já) je velmi napnutý, která z nich to nakonec bude. I když je to trochu mixnuté politikou, tak osobně mi to ani nevadí a celkově jde o moc dobrou záležitost s velmi hezkým koncem, který i přes ne úplně šťastný závěr (rozvod rodičů) končí vlastně happy endem v podobě dcery a vztahu s April.

Sex Drive (2008)

Tak možná kdybych si otevřel láhev vína (a asi ne jednu), tak bych se možná i jednou nebo dvakrát usmál. Jinak to stálo za velké kulové nic. Navíc jsem viděl unrated verzi a jestli je celá její přednost v podobě přidaných pár kozatek a prá sprostých slov, tak to je naprosto zoufalá a nudná záležitost. K nejvtipnějšímu na celém filmu považuji úvodní proslov scénáristů, zbytek byl naprosto o ničem. Předvídatelné a pro film bohužel jsem už dost starý na to, abych nepovažoval za vtipné, když někdo hláškuje cock sem a cock tam. A detailní záběry na penis mi taky zrovna moc vtipný nepřjdou.

Blade 2 (2002)

Zatímco jednička se snažila hrát na temnou atmosféru (a moc jí to nešlo) a charisma Wesley Snipese, tak dvojka na tohle všechno rezignovala, nasadila pořádné tempo akce, přidala pár drsňáků a to všechno zasadila do parádně depresivní atmosféry. U filmu je sympatické, že se nesnaží odhalit tajemství všehomíra, ale chce diváka pobavit. A to se mu rozhodně daří.

Blade: Trinity (2004)

Zíív! Huááá ... To je teda nuda. Málem bych u toho usnul. Zatímco jednička měla atmosféru a dvojka akci, tak trojka nemá ani jedno. Producent si asi řekl, že k Bladovi přidá kočku s lukem a drsňáka, který má plná ústa hlášek (protože Blade toho moc nenakecá) a dohromady to bude supr-čupr zábava, která vydělá balík. No, tak možná balík peněz to vydělalo, ale doufám, že pro dobro nás všech už žádný další díl nebude. A pokud ano, tak ho natočí někdo jiný a úplně jinak než tenhle režisér.

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Už jsem dlouho předlouho neviděl, že by někdo dostal do ruky materiál s tak obrovským potenciálem a prostě ho vzal a mrsknul do koše. Co chtít více? Dva nejultimátnější ufouni - vetřelec, který si dává mariňáky k obědu a predátor, který trhá páteře a vystavuje si je doma z obýváku. Z tohohle měla být řežba jakou plátno ještě nevidělo. A co jsme dostali? K uzoufání nudný příběh, kde postavy dělají naprosto nelogické věci, které komentují ještě nelogičtěji, do toho se motá banda lidských přitroublíků, která je nesympatická už od úplného začátku. Takže nakonec největší sympaťák je ten predátor, který udělal královně - matce ten piercing svým kopím. A tu jednu hvězdičku dávám za jeden vydařený záběr, kdy predátor hvězdicí rozpůlil skákající vetřelčí zárodek. Jinak to celé stálo za starou bačkoru.

Serenity (2005)

A já jsem si pořád říkal, proč mi to celé připomíná pilot k nějakému seriálu. A ono opravdu je to tak. I když spíše je to naopak. Nejdříve seriál, pak film. Opravdu ten film má takový televizní look i když samozřejmě větší rozpočet než u běžné epizody je zde vidět, tak herecké výkony opravdu odpovídají spíše televizní zábavě a i celé to prostředí (které je vysvětleno pár slovy na začátku) míří spíše na fanoušky seriálu Firefly. S čímž asi souvisí i neprokreslenost postav o kterých vůbec nic netušíme. Ale zase musím říci, že natočit slušnou space operu není dnes nic jednoduchého, ne když tu byly Hvězdné války se kterými každý každou space operu ihned přirovná, takže celkově je to film, který člověka nezaujme, ale na druhou stranu ani neurazí.

Fanfán Tulipán (1952)

Klasický dobrodružný příběh zasazený do historických reálií a vyprávějící příběh jednoho lupiče - gentlemana s mírnou nadsázkou, se opravdu vyvedl. Nejen, že Gerar Philipe je pro tuto roli snad zrozený, ale Gina Lollobrigida je opravdu nádherná ženská.