Stůj, nebo maminka vystřelí! (1992) odpad!

První bych zastřelil maminku, pak Slye. Potom by šel na řadu scénárista a aby to nebylo producentovi líto, tak by šel taky, za to, kolik peněz vložil do takového nesmyslu. Ne, Sly do komedií nepatří. On neumí hrát, což se u rolí, kde někomu vyráží zuby dá ještě přehlédnout, ale u takovýchto filmů se to projeví v celé nahotě.

Cliffhanger (1993)

Mám rád hory. A umím ocenit, když někdo natočí dobrý akční film. U nich se totiž často odpustí nějaký ten nesmysl - třeba, že Sly absolvuje většinu filmu v triku uprostřed hor, kde leží dva metry sněhu, ale co ... On je drsňák se kterým by se možná zadýchal i Chuck Norris, na druhou stranu záporní hrdinové fungují velmi dobře a celý film má tak dobrý spád, že na ty drobné chyby za chvíli zapomenete.

Sejměte Cartera (2000)

Sly zdařile pokračuje od průšvihu k průšvihu. V tomhle období, v čem se objevil, to zavánělo průšvihem a také to tak dopadlo. Nejhorší je, že je vidět, jak by Sly moc chtěl, aby to konečně vyšlo a ono to prostě nejde. Když on je tak tragický ... Snaží se o dramatickou polohu, ale s tím jeho obličejem, kdy umí zahrát jenom dvě grimasy (vytočený a moc vytočený) to prostě nejde.

Formule! (2001) odpad!

Ten film byl celý jeden velký omyl. Scénář psal asi nějaký člověk vždy před danou scénou a nejspíše jich bylo několik, takže nikdo vlastně nevěděl co bylo řečeno předtím, ale to nevadí, protože to stejně byly úplné nesmysly. Do toho hot girl a záběry aby to bylo co nejvíce cool. Na tohle lidi do kina nechodili ani před patnácti lety, natož dnes. P.S. Aha, tak ten chudák, který psal scénář, byl sám Sly. Tak pak je to jasný ;)

D-Tox (2002)

Je fakt, že Sly natočil už horší filmy. Ale zase tolik jich nebylo :) A je pravdou, že ten film si ty mrzké tržby zasloužil sám, protože ten film měl být nejdříve něco jako kriminálka, pak zase Sly ze sebe snažil vytlačit nějaké to herectví a nakonec temná vyvražďovačka. Bohužel nefungovalo ani jedno. 55 milionů rozpočtu se rozpustilo jako kde? To si nechali ten protiatomový kryt, který se tváří jako klinika na tu Aljašku dovézt z Ruska, ne?

Denní světlo (1996)

Doby, kdy k úspěchu filmu stačil chlapák v upnutém tričku jsou už (naštěstí) dávno pryč. Akorát Sly to viditelně nepochopil a pořád se snaží tvářit, jako že to všechno je v pořádku. Logické chyby ani nemá cenu řešit, protože to by člověk nevyšel z údivu, už takhle se tam děje tolik nesmyslů, že občas (pořád) člověk jenom kroutí hlavou. A občas jsem si říkal, aby to už konečně prasklo a všechny je to spláchlo a byl klid. Bože, to byla nuda!

Špatnej polda (2009)

Zase jeden příběh o tom, že když plavete ve špinavé stoce, tak nejen, že musíte mít zuby větší než největší místní krysa, ale také o tom, že něco z té špíny zůstane na vás. Na můj vkus mohl být film ještě drsnější a temnější. Na druhou stranu Cage hraje nadprůměrně, když není zrovna sjetý, tak se šourá takovým způsobem, že byste mu hodili korunu a pozvali na polívku, ale když se pořádně sjede, tak to umí rozjet a Cage umí zahrát obě tyto pozice. Velmi příjemně překvapení je v podobě Val Kilmera, kterého jsem už považoval za vyřízeného herce a tady hraje tak, že jsem se mu v duchu dvakrát omluvil. Celkově film nevybočuje z průměru "temných detektivek", pokud máte rádi Cage, tak si přidejte hvězdičku.

Zevlovat a prudit (2009)

Je těžké cítit nějaké sympatie, když Seth Rogen hraje takové debila z obchoďáku, které každý z nás zná a se kterými máme spousty špatných zkušeností. A kdyby Seth byl alespoň chvílemi více lidský, ale on je kokot od začátku až do konce. To se nedá nazvat jinak. Je mi líto Sethe. Samotný film má občas úsměvné okamžiky, ale opravdu úsměv ozdobí vaši tvář jenom na prchavý okamžik.

Hranice smrti (2007)

Já bych řekl, že Gregory Nava si přečetl scénář a umanul si, že tu zřetelnou nekvalitu dožene skrze "umění" a celý film si začal přemalovávat jako omalovánky. Takže z toho vznikne sice velmi efektní podívaná, ale když zaryjete trošičku do hloubky, tak zjistíte, že je to jako bublina. Uprostřed, kde by to člověk čekal nejhutnější, kde nic tu nic. A nic proti Je Lo, která celkem oprávněně získala titul "nejhezčí zadeček Hollywoodu", ale ať se drží raději tanečního parketu, kde ji to jde o poznání lépe než dramatické role.

Šakal (1997)

Nejedná se o remake, to by muselo mít s předchozím filmem společného něco mnohem více než jenom jméno hlavního hrdiny a povolání. Jinak je vše jiné. Willis vůbec není ten chladně kalkulující zabiják, nechává svým pronásledovatelům stopy (vzkaz o ženách) a vůbec jede více na emoce než by takový chladnokrevný zabíjecí stroj vůbec měl. Je to jeden z mnoha akčních filmů, které nevybočují ani jedním směrem. Shlédnout se to dá, chvilku to v hlavě nosit budete, ale za chvíli odšumí.