Hačikó - příběh psa (2009)

Poslední příběh ve kterém figuroval pes (a nebyla to žádná zmutovaná potvora) byla Lassie se vrací domů :) A to už je pěkná řádka let. Tenhle film není žádná extra bomba, už jenom proto, že díky vícero remakům ztrácí punc originality a tudíž už jenom za tohle musím jít s jednou hvězdou dolů. Ale R. Gere se pro tuto roli docela hodí, prošedivělý profesor mu sedne jako ulitý a pes je opravdu sympaťák, ani bych se nedivil prudkému rozšíření této rasy v USA po shlédnutí tohoto filmu americkou populací.

Sběratel kostí (1999)

Chyba byla, že jsem znal knihu. Pak to má každý film spočítaný. A i když je Denzel Washington skvělý herec, tak jste-li připoutaný v posteli, tak toho také moc nezahrajete. Angelina Jolie se také snaží, ale tak nějak jí to moc nevěřím. Je vidět, že by všichni moc a moc chtěli a ono to pořád ne a ne jít. S tím se nedá nic moc dělat. Třeba někdy jindy.

Mr. & Mrs. Smith (2005)

Překvapivě zábavné. Tedy pokud zapomenu na poslední půlhodinu filmu. Nejzábavnější pasáž je ta, když oba tuší, že něco s tím druhým není v pořádku, ale zatím nevědí přesně co. Akční scény jsou samozřejmě nerealistické, ale tak nikdo od toho nečekal, že to bude další Bourne, že? Prostě film, který s mírnou (někdy větší) nadsázkou líčí agentské trable ústřední dvojice, která svým hereckým umem a charisma táhne celý film jako párek buldoků.

Lara Croft - Tomb Raider: Kolébka života (2003)

Protože si prsatka Lara v jedničce vyhopsala tučné tržby, tak jsme se ani nenadáli a máme tu díl druhý, který je vlastně úplně to samé jako první díl. Tedy: Vykašlete se na děj, důležité je, že se hodně střídají atraktivní exteriéry, akční scény a vycpané poprsí Angeliny Jolie. Jak se zdá, tak by film vydělával, tak nic víc není třeba.

Lara Croft - Tomb Raider (2001)

Má to velká prsa a skáče to. Co je to? Ano, Lara Croft. Divím se, že při nějakých exhibičních akrobatických scénách nepřepádavala Angelina Jolie dopředu. Jinak film samotný je naprosto nudně vystavěný akční film, který má za úkol pobavit a přilákat do kina fanoušky této hry. Pokud nejste fanda (hry, ne prsatek), tak ten film vás unudí k smrti.

Wanted (2008)

Vůbec nechápu, jak to můžou všichni hodnotit tak vysoko? To jsem tak mimo? Totálně necharismatický hlavní hrdina, který vypadá, hraje a tváří se pořád absolutně stejně. Je otravný od začátku až do konce filmu. K tomu Angelina Jolie, která blábolí trochu z cesty (asi to měla ve scénáři), M. Freeman, jako tajemná šedivá síla, která tahá za nitky a zápletka? Pro změnu zase jednou jedna "originální", o tajemné organizaci, na jejíchž bedrech leží budoucnost lidstva. Mně to tedy nudilo k smrti. Jediným pozitivem je rozmlácení Pendolina mezi soutěskami u nějakých osmitisícovek (to byla asi Šumava :-)) a tělo Angeliny Jolie. A alternativní začátek s Třískou, který ve filmu vůbec nebyl.

Pošli to dál (2000)

Biják o Američanech pro Američany. Kdo by se nedojmul nad nebohým chlapcem, který čelí nepřízni osudu? Do toho ještě zaručení Kevin Spacey a Helen Hunt - co se na tom dá pokazit? Skoro nic ... Akorát mne to tedy až tak úplně nedostalo. Možná je chyba ve mně, že mám na vše takový cynický nadhled, ale prostě tenhle film nebyl můj šálek kávy.

Šestý smysl (1999)

Přiznám se, že pointa mi došla až úplně na konci filmu. Celou dobu jsem to absolutně netušil i když jsem moc nechápal proč je tak ignorován a nadával scénáristovi než to na sebe dokonale zapadlo. Pane jo! To byl hukot. Film, který má v sobě tolik napětí a přesto zůstává velmi komorní a hlavně uvěřitelný! Třeba ta scéna, kdy holčička skrze Cole odhalí ve své vlastní matce vražedkyni, tak to byla teda síla! A hlavně malý Haley Osment je talent jako jsem dlouho neviděl (v dětských hercích mu může konkurovat snad jenom Dakota Fenning, než si to u mně pokazila jakou ječící hysterický fracek z Války světů), o něm určitě ještě uslyšíme. A Willis? Ten dokazuje, že je v něm rozhodně více než by člověk na první pohled (a po shlédnutí jeho Smrtonosných pastí) čekal.

Můj soused zabiják (2000)

Ani jeden herec nevystoupil ze stínu svých rolí. Perry hraje typově úplně stejného člověka jako v Přátelích a B. Willis zase vážného zabijáka, který občas utrousí nějakou tu hlášku. Takhle to možná mělo být, protože to diváci chtějí, ale já bych čekal něco málo víc. Navíc se film potácel ode zdi ke zdi. V jednu chvíli to byla skoro parodie, někdy zase se to tvářilo až moc vážně. Člověka to pobaví, ale ze židle nezvedne.

Smrtonosná past 3 (1995)

Je vidět, že McLane žije vlastním životem. Nejde ani tak o nastavovanou kaši (jako u jiných třetích dílů), ale spíše samostatný film, který má stejnou ústřední postavu. A ten film je dobře vystavěný, soupeři jsou správně padoušští a všechno vlastně jede jako správně promazaný vlak. Výběr režiséra v podobě McTiernana dopadl nad očekávání dobře