• Krátkometrážní

Ve jménu... (2013)

Adam je (ne)typický kněz, který pod hábitem nosí tričko s nápisem "Illinois", chlastá a po večerech si to dělá ve vaně. And... he likes boys. Takže taková normálka:) Snímek se však nezaměřuje jen na jeho "problém", ale velký prostor věnuje i ostatním postavám. Ewě, která k němu občas zaskočí na návštěvu, protože doufá, i v něco víc, k čemu by mezi nimi mohlo dojít, i několika ostatním chlapcům. Podivný a zamlklý Lukasz ho zaujme nejvíce a ti dva se začnou postupně sbližovat a není proto divu, že spolu budou i jednoho dne jako divoši běhat a pokřikovat v kukuřičném poli:) Snímek má i krásnou hudbu. Kdyby uměli Poláci vyrábět tak dobré čokolády, jako umí točit filmy:)

Krokodýl: Návrat do krvavé laguny (2007)

Po úděsné Krvavé laguně, která s sebou přinesla velkého, hladového krokodýla, ale také především kupu špatných a laciných dialogů, přichází pokračování, které je kvalitativně rozhodně na mnohem vyšší úrovni. Vlastně se s prvním dílem nedá ani srovnávat. Z obsazení mě nejdřív mile překvapila Mia Wasikowska, pak si to tam přikvačil Sam Worthington a já si pomyslela, jak dlouho asi vydrží, než se mu vydá vstříc ozubený predátor:) Michael Vartan do australské divočiny připutoval až z daleké zámořské velmoci, coby novinář. Ještě netuší, jak silnému protivníkovi bude muset ten den čelit. Sestava výletníků je docela sympatická a byla jsem ráda, když se občas najde i snímek z kategorie "animal attack", kde většina přežije. Závěr mi připomněl Netvora z Černé laguny:) "Nejsi tak blbej, jak vypadáš." - "Doufám, že ty taky ne.", "To zvíře je jako ozubená parní lokomotiva a tenhle pitomec si myslí, že ho udržíme na blbém kousku zubní nitě." :)

Truth or Dare (2012)

Na čistý počet to sice není, ale na úplné tři také ne. Rozhodla jsem se ale přihodit, protože se mi tato verze "Hry na pravdu" opravdu líbila. "Revenge & Torture Movies" se v poslední době kupí jeden za druhým a tento patří mezi jeden z těch vydařenějších. David Oakes v roli válečného veterána Justina je opravdu slušné psycho a tím svým děsivě klidným chováním a pohledem mi připomínal Cilliana Murphyho. Jeho hra á la "kyselina nebo voda" byla opravdu velmi brutální a na toho, kdo schytal tu špatnou tekutinu, nebyl ani trochu hezký pohled. Během filmu se dočkáme i jednoho překvapení, aneb to, co Justin řekl o svém bratrovi, není tak úplně pravda. Truth or Dare přináší poctivý britských kousek do daného žánru.

Jsou z nás (1994)

Mladý Russell Crowe v roli homosexuálně orientovaného kluka, který má pravděpodobně toho nejlepšího, nejtolerantnějšího a nejpohodovějšího tátu na světě:) Jaké by to bylo, kdyby byli všichni rodiče tak chápaví a podporovali své potomky, bez ohledu na jejich orientaci a nebrali by ji jako nějakou špatnou, nepříjemnou, či odpornou věc. Russell byl úžasný herec již od počátků své kariéry a zejména scéna, v níž sedí u lůžka nemocného tatínka v nemocnici a má slzy v očích, na mě hodně zapůsobila. Jsou filmy, v nichž na mě scény, kde herci pláčou, nebo mají na krajíčku, nijak extra nezapůsobí, vnímám je jen jako ten "klasický" filmový pláč. A pak jsou tu filmy, kdy jsou herci v určité scéně natolik opravdoví, přirození a tak nějak nenucení, že mám pocit, že budu brečet s nima. Naposledy to byla Ryan Gosling v The Place Beyond The Pines při scéně v kostele. A zde to byl právě Russell. Krásný, optimisticky laděný snímek, který má i příjemný konec.

127 hodin (2010)

127 hodin je natolik realistickým snímkem, že téměř cítíte, jak se na Vás z kouta pokoje tlemí Scooby-Doo:) Now, seriously. James Franco byl do role Arona Ralstona skvělá volba, je přirozený, jeho výkon je tak skutečný a působí natolik nepředstíraně, že jsem až věřila, že si tu ruku fakt uřízl:) Danny Boyle je machr, a precizní vizuální stránku svých děl dává na obdiv i zde.

Mučedníci (2008)

Mučedníci se pro mě zařadili mezi nejlepší horory poslední doby. Nebudu zde spoilerovat, ale zhruba po 45 minutách děje nastává fakt brutální mazec, alespoň mě to kompletně dostalo. Nalezení té zbědované dívky mi vehnalo i slzy do očí. Poslední půlhodinka jede v podstatě v jednom rutinním a neměnném "programu." Už jsem jen čekala, jestli konec přinese ještě nějaký zvrat, nebo jiné "šokující" odhalení. Poslední "akt", jehož se na nebohé hrdince dopustí, je skutečně síla. Myslím, že i samotný vládce pekel, Hellraiser, by byl potěšen takovou krutostí a lidským utrpením. Aneb, jak pravil: "Your suffering will be legendary, even in Hell."

Hlas hrdiny (2013) (studentský film)

Na studentský film mě Hlas hrdiny překvapil velmi věrohodným a realisticky působícím zpracováním. Vůbec nepůsobilo amatérsky či snad lacině, jak bych zrovna v případě historického kraťasu čekala. I scénář je výborný, a i když příběh není nijak zvlášť dramatický, nebo propracovaný, zejména monology hlavního hrdiny se mi moc líbily. "Proč si myslíš, že bych teď měl být jiný, než ti druzí?"

Nekonečný (2013) (studentský film)

Zajímavý kraťas, který trochu zavání Nolanovým oblíbeným zamotáváním a proplétáním různých dimenzí, časových rovin, reality a vlastní imaginace. O co vlastně jde a proč se to děje? To se ne tak zcela úplně (ne)dozvíte v tomto snímku. "Doteď nechápu, že se ten pes z tý rolničky nezbláznil."

Ty se máš! (2013) (studentský film)

So funny!:) Vtipný a příjemný animovaný kraťas, který se zaměřuje na život slepice a psa a jejich vzájemnou závist na život toho druhého. Domluvou stráví nějakou dobu v kůži a prostředí toho druhého a rázem zjistí, že to není vůbec tak lehké a idylické, jak si představovali.

Studentský maraton 2014 (2014) (pořad)

Zákulisí Studentského maratonu 2014 přineslo velmi zajímavé rozhovory s mladými tvůrci, pohled na současnou tvorbu, i na výhled do budoucna určitých žánrů. Jediné, co mi vadilo, byla ta ženská, která se všemi dělala rozhovory, ten její nepříjemný a protivný hlas bylo asi to jediné, co mě tahalo za uši a znepříjemňovalo mi sledování:)