Dobrodružství Robinsona Crusoe (1954)

Výnikající. Pro dnešní dobu však v mnoha ohledech nepřijatelné. Brzy bude na indexu zakázaných filmů, Tak si pospěšte.

Tintin (1961)

Konečně milé a osvěžující pokoukáníčko pro celou rodinu. Překvapila mě autentičnost a skvělé převedení komiksové předlohy do filmové podoby. Vůbec jsem neměl pocit nějaké odlišnosti od komiksových příběhů. Velice vtipné momenty, nádherné prostředí a strhující akce. To vše v kultivovaném hávu. Bravo! Nic pro akční modernisty.

První člověk (2018)

Film nejspíš dobrý, i když... uvědomil jsem si jaká je to marnost dobývat vesmír. Neuvěřitelně sobecké obětovat životy lidí v takovém velikém riziku, jen za cenu být první, lepší atd...Kolik to stálo životů, ty o kterých víme a kolik peněz. A věděli že pravděpodobnost přežít tento podnik je tak asi 50 na 50. Ale tak to je a asi i bude. Chránit svou Zemi, chovat se zodpovědně, neplundrovat, neválčit neničit - tam by měl jít tok financí a technologické snahy. Pak nemusíme opouštět tuto Zemi do vesmíru, který je pro člověka neobyvatelný. Takže tenhle film mě vlastně posílil si to všechno uvědomit, uvědomit si, že nejlepší je nohama pevně stát na Zemi, na této Modré planetě, která je stále ještě tak krásná. Díky.

Karl May (1974)

Na film jsem se musel podívat opakovaně, abych ho začal dobře vnímat, neb napoprvé jsem byl z toho trochu vyjukaný. Jde o náročný a docela složitý snímek z posledních let života K. Maye. Je zde náhled do křehké duše spisovatelova a taky neuvěřitelné popisy intrik a pomluv závystivců a hamižníků - nepřátel K. Maye. Myslím, že pokud není člověk fanouškem K. Maye a tak trochu znalcem jeho života, tak film neocení a bude pro něj nudným. Zajímavá je duchovní stránka filmu - křehkost duše K. Maye a jeho vnímání pozemského a posmrtného života. Rád bych si někde přečetl jeho poslední dvouhodinovou přednášku z Rakouska a jeho poslední knihu "Mír na zemi".

MOST! (2019) (seriál) odpad!

Primitivní hlášky a hodně vulgární celkově. Cílová skupina? Hranice vkusu se posunují, dle hodnocení. Vysíláno před desátou? Hranice slušnosti se také posunují. Páni tvořitelé se asi neštítí ničeho.

Srdečně vás vítáme (2017)

Do prkýnka, kdy najdu konečně současnou komedii, která mi rozdrásá bránici? To se fakt už všichni tvůrci docela zbláznili? Film nebudu komentovat, nechci být sprostý.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Opět jsem se chtěl poveselit a zvolil vysoko hodnocený seriál, , ale po 5!! minutách vypínám. Ten řízený smích na pozadí mě velice rušil. To kdo vymyslel? Jako nápověda, kdy se mám smát? Nebo upozornění hlupákům na vtipné situace? Trapné.

Páteční večeře (2011) (seriál) odpad!

Je sobota dopoledne a já jsem si řekl, že se podívám na nějakou komedii. Vybral jsem celkem náhodně, dle hodnocení diváků. To jsem si dal. Asi jsem zamrzl v čase, odpad všech odpadů, nesympatická rodina, hnusné vzájemné chování mezi členy rodiny, vulgární mluva. Vtípky pro děti z pomocné školy. Pro mě je to smutné zjištění, co všechno může být takto vysoko hodnoceno. Je pravda, že jsem zvládl akorát cca15 minut prvního dílu, první série, takže nemám ucelený vhled, ale nejsem masochista....Jako jediné plus vidím, že není na pozadí počítačový smích, což je až neuvěřitelné....

Páteční večeře - Série 1 (2011) (série) odpad!