Příchozí (2016)

Doopravdy jsem se na tento film těšil, o to bylo větší zklamání z tohoto filmu. Ale kupodivu ne jako z celku, ale z některých pasáží. Prostě Hollywood hadr. Nelogičnost v jednání vojáků (gerojové). Opět hloupé a agresivní státy - Rusko, Čína. Dialogy jak od dementů. A plno dalších věcí, hlavně pokolikáté jsem tyto filmové klišé MADE IN USA viděl??? Kdy už to skončí? Už nechci tyto blbosti vidět.

Kalvárie (2014)

Lidské, přitom pravověrné. Konečně kněz, který není "UFO" uzavřený ve spolču u kafe. Kněz který se vypořádává s konfrontací dnešního světa. Kněz v první "bojové linii". Kněz, který si neideologicky vezme kleriku a nestydí se za ni. Já říkám bravo! Herecké výkony a celková kvalita filmu - musím dát plný počet.

Jméno růže (1986)

Film je to výborný, ale musím se odprostit od náboženských polopravd, až zesměšňování katolických řeholníků (Umberto Eco - jak jinak, budiž mu nebe otevřeno).

Temný Kraj (2017) (seriál)

Pomalé tempo ? No jo v dnešní době musí být vše rychlé a hned. Pan Vaculík to ze 3 hvězdiček vydral na 4. Nesledoval jsem to v TV - nejsem masochista ( začátek filmu - reeeeklaaamaaa- část filmu - reeeklaaaamaaaa- část filmu - reeeklaaamaaa - konec filmu) .

Katolíci (1973) (TV film)

Po staletí vypiplaná liturgie, z které vzešlo toliké množství svatých. Zrovna držím v rukou úžasnou knihu "Výklad nejdražší oběti Mše Svaté" od Martina z Kochemu, kde je vše jasně a krásně řečeno. Pokorná, zbožná, důstojná, krásná, vkusná, trpělivá a dnešním klérem (ne nejsem v žádném hnutí) toliko ideově nenáviděná Mše Svatá - dle starého, latinského ritu. Vše je zlikvidováno - počínaje 2. Vatikánským koncilem a dnes dokonáno (i přes chválihodnou snahu papeže Benedikta XVI. o záchranu tohoto pokladu katolické církve). A kdo toto nechápe, asi těžko pochopí i tento film. Děkuji Bohu, že mohu alespoň jednou měsíčně navštěvovat Mši Sv. dle tradičního ritu.

Vinnetou - Vinnetou: Tajemství Stříbrného jezera (2016) (epizoda)

Za snahu dávám dvě hvězdy, ale jinak.... Nejdřive jsem byl plný očekáváni, s tím ,že film bude věrnější knižní předloze. Po prvním dílu přišlo veliké rozčarování, ze všeho. Možná jsem ovlivněn knihami, které jsem v dětství hltal, také původním filmovým zpracováním, které bylo o několik levelů jinde , především atmosférou. Asi se už neumí točit přitažlivé dobrodružné filmy.. Škoda.

František, prosťáček boží (1950)

Z počátku jsem si říkal, že to bude asi něco hodně naivního, ale postupně jak dál film epizodně běžel, mě stále více a více přitahoval a vtahoval do doby svatého Františka. Špičková scéna, kdy františkánským mnich přišel mezi hordu divokých vojáků, a to co se tam odehrává, to mě absolutně dostalo. Na svoji dobu geniálně natočené a i dnes uhrančivé.

Johanka z Arku (1999)

Perfektní, dojemné, menší filmařské nedostatky odpouštím.

Zpovídám se (1953)

Je to velice dojemný film o hrdinovi víry. Hrdinství víry člověka - katolického kněze, který věděl, že pokud by si pomohl na této zemi, tak by se zatratil nejen sám před sebou, ale i na věčnosti. To dnes málo kdo pochopí, nejen ateisté. Jsem rád, že mám lidštější nahlížení na pana Hitchcocka, který by tento film nenatočil jen tak.....