Román pro muže (2010) odpad!

Přesně toto jsem čekal, laciné vtipy, předvídatelný děj, který se točí jen kolem toho jednoho, vulgární kecy, tah na měšťáky v podobě "hogo fogo činčánek". No asi jsem zaujatý, ale říkám, co si myslím. Dokoukal jsem to až do konce, to je pozitivum jediné co ten film má, že je to tak stupidní, že na to civíte s úžasem blbečka a přemýšlíte, co se to vlastně ďeje.....

Trio z Belleville (2003)

Po dlouhé, dlouhé době jsem se u televize (ČT2) nenudil. Příběh je jako memento k dnešní době a ač natočeno v retro stylu, tak velice technicky vymakaný, s důrazem na detaily. To mám rád. Děj má spád a hluchého místa jsem si nevšiml. S tím se setkávám málokdy. Osobně bych toto dílo nenazýval komedií i přes plno vtipných míst. Možná satirou. Comixový styl je perfektní - oči plesají, muselo to dát dřinu. Neotřelé, neokoukané z Pixarů, Disneyů a podobných mega tvůrců. Poctivý nepočítačový styl. Třešničkou na dortu je hudební stránka, která nemá prostě chybu! No, rád se na to podívám ještě jednou, abych si ten zážitek znova vychutnal. Sylvain Chomet je skvělý.

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Moje žena četla knihu (já ne) a byla s ní celkem spokojena. Mě vrtalo hlavou, proč je kolem toho takový humbuk, možná to rozpoutala smrt spisovatele. A humbuk rovná se dobrý výdělek a toho se dnes dokážou zachytit kdejaké drápky. Celkem jsem byl tedy zvědavý na filmovou podobu knihy. A byl jsem zklamán. Pro mě plně průměrná detektivka ze zcela nesympatickým hlavním představitelem (Michael Nyqvist), jehož nudný herní projev mi zavrtával do mozku vtíravou otázku, proč to všichni tak chválí? Nepochopil jsem a hodnotím *** jen proto, že se jedná o evropskou produkci (Švédsko), tudíž z protekce.

Malý princ (1974)

Tento film - muzikál jsem viděl v 70. letech jako malý klučina v letním kině, kam mě vzala moje maminka a já měl oči na vrch hlavy a ač byl film v původním znění a s titulkama (číst jsem neuměl), tak já jsem plně prožíval dojemné dobrodružství Malého prince a oči jsem měl uslzené. Dnes, po letech, jsem si dal tu práci a kvůli krásné vzpomínce si film na DVD sehnal a zakoupil. Trochu jsem měl obavy, abych nebyl zklamán, přeci jen dětský pohled je jiný než ten dospělý, ale opak byl pravdou. Znova jsem prožíval a zažíval to co dříve! Vybavily se nejasné vzpomínky na mlhavé obrysy filmu a já byl opět nadšen. Nemyslím si, že mé kladné hodnocení je dáno nostalgií i když ta ho jistě umocňuje. Má žena viděla film poprvé až nyní a byla také nadšena. Skvělé herecké výkony všech herců, ale hlavně: Gene Wildera a představitele Malého prince (nevím kdo ho hrál). Skvělá muzika a režie. Bravo! Divím se, že je film tak málo hodnocen, to mě mrzí. Dávám plný počet hvězd. Tento film patří mezi mé nej….

Faust (1926)

Tak konečně něco, co potěšilo oči mé. Na svoji dobu muselo jít o technicky vynikající film. A ani dnes efekty nevyznívají vůbec směšně. Goetheho Fausta zná skoro každý, zde je trochu jiný konec oproti předloze, ale to vůbec filmu neškodí. Krásná klavírní hudba, ale pozor - současný soundtrack Timothyho Brocka, není až tak současný a autorský. Hudební motivy jsou volně čerpáni z klasických děl světových autorů. Celkově dávám plný počet hvězdiček.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Nedá mi to a musím srovnávat s filmovým „Pánem prstenů“. A také musím, ač nerad přiznat, že jsem po 3. díle začal ostatní díly, tak trochu nahlížet jen jedním okem, neb mě to nebavilo. Upovídané, bezduché. Navíc pak časté laciné sexuální scény a detaily useknutých hlav , což mělo být asi hlavním tahákem pro oko diváka. Ne však pro mé. Také přiznávám, že neznám knižní předlohu. No celkově jsem zklamán, neb jsem byl asi příliš v očekávání.

Na stojáka (2004) (pořad)

Z počátku jsem byl tomuto pořadu nakloňen, neb mi některé scénky připadaly humorné. S postupem času, jsem ovšem názor změnil. Nejde mi o to, že se některé vtípky nepovedou, nebo že někteří protagonisté jsou občas trapní, ale jak kdysi řekl Horníček něco v tomto smyslu: „ Když se má používat vulgární slovo v komediálním výstupu, tak s rozmyslem a opatrností, pak to sedne jako prdel na hrnec a splní to svůj účel, ovšem používají li se hovna v každé rádoby vtipné větě, tak celek je pak jedno velké hovno“. A pod to bych se podepsal.

Jackass: Film (2002) odpad!

- Jednu letní noc jsem dostal chuť se podívati na komedii, která by alespoň na chvíli, dostala mé myšlenky mimo tuto smutnou dobu (plnou zlodějen, násilí a utrpení). Zapnu tedy ve večerních hodinách TV kanál „HBO Comedy“ který (ó jak jsem se zmýlil), by přece nějakou tu dobrou zábavu měl poskytnouti. Po pár minutách dívání se na tuto „komedii“ jsem začal lapat po dechu, co že to jako má být?!! Parta magorů (nejspíše sadomasochistů) zde předvádí hnusné věci, kterým se může smát jen člověk stejného (úchylného a zvráceného) ražení.. …Močení na kornout se sněhem a následného pojídání, strkání si „angličáka“ do řitního otvoru, ubližování tělu na různé způsoby s neskrývanou radostí za cenu šokovat a …… raději nepokračovat v popisování této mega zvrácenosti. Spíš stojí za zamyšlení proč toto vzniká a pro koho? Jak je možné, že něco takového je legální prezentovat veřejnosti. Co jsou to za stanice (MTV, HBO atd…) které se nestydí zařadit tuto ubohost. Chtějí snad posunout naše normy chování k nechutným hranicím? Jak je možné, že (dle hodnocení některých zde) se tomuto lidi smějí a připadá jim to jako dobrý počin? Nechce se mi věřit (ve svých 42 letech), že tento výplod je zrcadlem dnešní společnosti. Je mi z toho smutno. – ODPAD!