Smím prosit? (2004)

Tenhle film v mých očích zachránilo, že Jenifer Lopez neskončila se ženatým Richardem Gerem v posteli, ale spojovala je pouze láska k tanci. I tak ale pořád postrádám význam tohoto filmu. Vlastně jeden mě napadá! Stanley Tucci a jeho odvážné latinskoamerické hemžení na parketě.

Dr. T a jeho ženy (2000)

Richard Gere nebyl vůbec špatný a v záplavě uštěkaných paniček mi ho bylo fakt líto. Ale jako celek u mě film neuspěl a tak trochu mě nudil, i když se mu nemůže upřít jistá originalita.

Prvotní strach (1996)

Edward Norton byl supéééér a Richard Gere mu v podstatě jen sekundoval. Konec opravdu nečekaný a mrazivý.

Ona, jedině ona (1996)

Nečekejte nic víc ani nic míň než průměrnou, oddechovou romantickou komedii, jakých je tucty. Ona, jedině ona ničím nevybočuje, ani vás nenaštve křečovitými a přeslazenými nesmysly. Cameron Diaz je jako vždy nádherná a zamotá hlavu oběma bratrům Mickeymu i Francisovi, Edward Burns docela dobře zvládl hlavní roli i režii, nejlepší ovšem byl John Mahoney coby otec obou naprosto odlišných synátorů. Na jeho vtipné a trefné hlášky jsem se těšila a pokaždé mě pobavily. Jinak nic extra.

Stepfordské paničky (2004)

Nešťastný pokus přiživit se na vynikajícím filmu z roku 1975. Už tak přihlouplý film, který schizofrenně tajtrdlíkuje mezi komedií, dramatem a thrillerem, totálně dodělal typicky americký happy end (Američani mají snad nějaký mindrák, či co!). Líbila se mi jen Bette Midler jako s ničím se nepárající bordelářka a spisovatelka a ušel její teploušský kámoš. Nicole Kidman dokáže být rozhodně lepší, což dokazuje v jednom jediném záběru, kdy jí její šéfová oznamuje, že má vyhazov z práce.

Stepfordské paničky (1975)

Napínavé, mrazivé, místy i vtipné a dobře zahrané. Kdybyste měli možnost něco na svém protějšku změnit - ať už vlastnosti nebo fyzické proporce, šli byste do toho i za cenu, že pak budete žít s jakousi věcí bez vlastního názoru, stále se usmívající a ochotně plnící všechna vaše přání a požadavky? Já ani omylem...Já ale nežiju ve Stepfordu. A tam je možné úplně všechno...

Santa Claus (1994)

Vánoční film, u kterého jsem se opravdu dobře bavila.

Kutil Tim (1991) (seriál)

Konečně pořádná "telenovela" i pro chlapy!

Narušení (1999)

Děvčata se snažila, leč marně. Film vyšel naprázdno a ústav pro duševně choré vypadá spíš jako léčebna pro vyčpělé herečky.

Dům voskových figurín (2005)

Začnu tím příjemnějším - líbila se mi atmosféra domu voskových figurín, nápad s voskovým městem a maska Vincenta. Ale to je asi tak vše. Jinak je to nuda, nuda, nuda, dvě nebo tři lekačky (leknu se víc, když na mě bratr vybafne zpoza rohu) a pak bžunda díky prý "vydřenému hereckému výkonu" Paris Hilton, který sestává z jedné svlíkačky, "sexy" útěku v krajkové červené podprsence před vrahounem Vincentem (to asi nebude mít nic společného s Vincentem Pricem, který ztvárnil šíleného "umělce" v remaku z roku 53, co? Nebo že by jo? No, aspoň něco by ty filmy měly společného) a ranou z milosti, kdy nebohé Paris hlavou prolétne kovová tyč. Stejně si ale myslím, že nezemřela na poranění mozku (to by tam nějaký musel být), ale zděšením, že jí krev řinoucí se z hlavy poničila účes. Vsadím se, že tahle blonďatá "kráska", která toho v životě už HODNĚ dokázala, dostala zaslouženě nejvyšší honorář a doufám, že její herecká kariéra, pokud bude pokračovat, bude se nést v obdobném duchu - pět minut na scéně a pak drastická smrt. Leč věřím, že její otec, vida, kteraj je jeho potomek nadaný, jí příště zaplatí roli třeba v pokračování Titaniku nebo Nema (mohla by si zahrát murénu, žijící v potopeném vraku, kterou znásilní a sežere žralok. Nemusela by se učit text a ve vodě by dobře vypadala).